kopalnie

Lista artykułów

Zamknięta kopalnia węgla ożyje? Tak ma wyglądać

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mysłowicach architekci biura 2H+ z Katowic wykonali koncepcję zagospodarowania terenu i obiektów po KWK Mysłowice. W ramach koncepcji część pokopalnianych budynków ma zostać zrewitalizowana, a oprócz tego mają powstać nowe obiekty. - Naszym głównym celem jest rewitalizacja terenów po kopalni KWK Mysłowice, nadanie im nowej funkcji, która

Nowi ludzie w władzach górniczej spółki. Kim są?

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Akcjonariuszy KGHM odwołano siedmiu członków Rady Nadzorczej, a w ich miejsce powołano nowych. Kim są nowi członkowie Rady Nadzorczej KGHM? Zmiany w Radzie Nadzorczej KGHM miały miejsce 13 lutego. Oprócz odwołania siedmiu członków Rady, powołanych zostało tyle samo nowych członków delegowanych do Rady Nadzorczej przez Ministerstwo Aktywów

Kopalnie mogły zarobić ponad 2 mld zł. Dlaczego nie zarobiły?

W latach 2022-2023 kopalnie Południowego Koncernu Węglowego (dawniej Tauron Wydobycie) mogły mieć przychody większe o ponad 2,3 mld zł. O tym, dlaczego tak się nie stało podczas XXXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej mówił Jacek Pytel, prezes spółki . Jak wskazał prezes Pytel w momencie, kiedy ceny referencyjne rosły, to spółkę obowiązywały o wiele niższe ceny kontraktowe,

Tak kopalnie będą zmniejszały wydobycie i zatrudnienie

Jak w każdym kolejnym roku ma zmniejszać się wydobycie i zatrudnienie w kopalniach Południowego Koncernu Węglowego? Szczegółowe dane na ten temat przedstawił prezes spółki Jacek Pytel. W prezentacji podczas XXXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej prezes PKW przedstawił m.in. jak ma wyglądać przyszłość kopalń zgodnie z zapisami umowy społecznej dla górnictwa. - To co muszę

Magazyny pełne węgla z importu. Ile i skąd?

W 2023 roku do Polski przywieziono 16,9 mln ton węgla z importu. W tym samym okresie eksport wyniósł 4,2 mln ton. Jakie były kierunki importu i eksportu? Dane na temat ubiegłorocznego importu i eksportu przedstawił dyrektor katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Mirosław Skibski, który podczas XXXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej zaprezentował raport pt. „Obraz polskiego

Minister spotkała się z szefami spółek węglowych i energetycznych

W poniedziałek, 4 marca, minister przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się z przedstawicielami największych krajowych spółek energetycznych i węglowych w katowickiej siedzibie resortu przemysłu - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Przemysłu. Jak poinformował resort przemysłu, celem rozmów było wypracowanie skutecznego modelu współpracy między energetyką zawodową a

Wstrząs w kopalni. Czterech górników rannych

W piątek, 1 marca, w należącym do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ruchu Bieszowice (część KWK Ruda) doszło do wypadku. W wyniku zdarzenia rannych zostało czterech górników. Jak poinformowała Aleksandra Wysocka-Siembiga z PGG do wstrząsu doszło w piątek o godz. 9:44. - Do zdarzenia doszło na głębokości 846 metrów. W wyniku wstrząsu ucierpiało czterech górników, którzy

Kopalnia na skraju upadłości. Związkowcy zwracają się do rządu

Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zwróciła się do rządu podjęcie działań ratunkowych dla Kopalni Osiek. Postulują rozszerzenie programu pomocowego dla firm energochłonnych o energię ciepną wykorzystywaną w przemyśle chemicznym. Rada Krajowa Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność opublikowała stanowisko w tej sprawie w