kopalnie

Lista artykułów

Karpiowe dla górników? Związkowcy chcą rozmów

Przedstawiciele organizacji związkowych z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie chcą powrotu do rozmów dotyczących wysokości tegorocznej zapomogi jesienno-zimowej (tzw. karpiowego). We wrześniu br. ustalono, że minimalna kwota tego świadczenia w tym roku wyniesie 800 zł brutto, a jej ostateczna wysokość ma zależeć od wyników finansowych spółki. Do zarządu

1700578104 panele tw

Górnicy w kopalnianej łaźni korzystają z zielonej energii

Przedstawiciele Taurona Wydobycie, do którego należy kopalnia Sobieski, poinformowali że w zakładzie wdrażane są rozwiązania z zakresu zielonej energii. Dzięki temu kopalnia całkowicie uniezależniła się od zewnętrznego dostawcy ciepła w zakresie ciepłej wody użytkowej i ogrzewania łaźni górniczej. Oprócz tego odnawialne źródła energii ogrzewają budynki dyrekcji i

1562672549 grzegorz 4 1

Szyb ma 333 m głębokości. Ma być gotowy w 2027 roku

Jak poinformowali przedstawiciele Taurona Wydobycie, prace nad głębieniem szybu Grzegorz należącego do ZG Sobieski w Jaworznie sukcesywnie postępują. Szyb ma dokładnie 333 m. co oznacza, że zaawansowanie inwestycji przekroczyło połowę planowanej głębokości szybu. Jak wskazują przedstawiciele spółki, budowa szybu Grzegorz jest najważniejszą inwestycją tego typu w polskim

1698655849 konfa jsw

Rozmawiali o przemianach górniczego etosu

W czwartek, 26 października, w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Wokół górniczej tożsamości”. Organizatorami konferencji byli: Jastrzębska Spółka Węglową, JSW Szkolenie i Górnictwo, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski. Jak poinformowali przedstawiciele JSW, konferencja składała się z czterech paneli

1618469762 kwb turow

Górnicza spółka wśród największych płatników CIT

Na liście największych podatników CIT w Polsce, którą opublikowało Ministerstwo Finansów, znalazła się spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. W 2022 r. PGE GiEK wpłaciła do budżetu państwa prawie 1 miliard 20 milionów zł - poinformowali przedstawiciele PGE GiEK. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna uplasowała się na 6. miejscu listy TOP 10

Górnicy z dodatkową nagrodą? Szczegóły w połowie listopada

15 listopada br. KGHM Polska Miedź ma zaprezentować wyniki za trzeci kwartał 2023 roku. Wtedy też pracownicy spółki dowiedzą się, kiedy i w jakiej wysokości otrzymają dodatkową nagrodę za ten okres (tzw. nagrodę z zysku). „ (…) w dniu 15-11-2023 roku odbędzie się ogłoszenie wyników finansowych Spółki za III kwartał 2023 roku. Po podjęciu uchwały przez Zarząd Spółki

To będzie szczególna Barbórka. Kopalnia obchodzi 120. urodziny

Należąca do Taurona Wydobycie kopalnia Brzeszcze świętuje w tym roku okrągłą, 120 rocznicę powstania. Z tej okazji tegoroczna Barbórka będzie obchodzona w Brzeszczach w szczególnej oprawie. Tegoroczne uroczystości Barbórkowe w Zakładzie Górniczym Brzeszcze według wstępnych ustaleń odbędą się 1 grudnia. Jak wskazują przedstawiciele Taurona Wydobycie, obchody będą miały

W piątek na konta górników wpłynie wysoka premia

W piątek, 27 października, pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają nagrodę jednorazową. Najwięcej – 15 040 zł brutto – pracownicy dołowi. Nagroda zostanie wypłacona na mocy porozumienia, które zostało podpisane w JSW 13 października br. Zgodnie z jego zapisami pełna kwota premii w przypadku pracowników dołowych wyniesie 15 040 zł brutto, pracowników zakładów