W kolejnym miesiącu kolejom przybyło pasażerów
Polscy przewoźnicy kolejowi przewieźli w maju 27,7 mln pasażerów. To o 3,7 proc. więcej niż w 2018 r. - poinformował w piątek, 28 czerwca, Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Średnia odległość podróży jednego pasażera wyniosła w maju 66 km. Urząd poinformował jednocześnie, że od stycznia do końca maja z usług kolei skorzystało blisko 134 mln pasażerów. Oznacza to wzrost