kolej

Lista artykułów

1496231100 cysterny orlenkoltrans

Fuzja Orlenu i Lotosu oznacza integrację ich spółek zależnych

- Przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos będzie oznaczało integrację podmiotów zależnych łączących się podmiotów, w tym spółek kolejowych - poinformował w niedzielę, 16 maja, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. - Połączenie firm spowoduje ogromne synergie. (...) Nastąpi chociażby integracja spółek-córek,

Most z Będzina trafi nad Odrę w Nietkowicach

Niebawem miną dwa lata, odkąd ostatni pociąg przejechał Magistralą Nadodrzańską po zlikwidowanej nitce mostu nad Odrą w Nietkowicach koło Czerwieńska. Trasą tą odbywają się m. in. przewozy towarowe z Górnego i Dolnego Śląska, a także z zagłębia miedziowego do portów w Szczecinie i w Świnoujściu oraz do elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Ostatni pociąg północną

Metropolia prowadzi z gminami konsultacje dotyczące Kolei Metropolitalnej

Cykl roboczych konsultacji z gminami w ramach prac nad powstającym Wstępnym studium wykonalności Kolei Metropolitalnej rozpoczęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Zamówiony w sierpniu ub. roku, strategiczny dla komunikacji regionu dokument, ma powstawać przez cztery lata. Kolej Metropolitalna to jeden z głównych projektów GZM - działającego od 2018 r. związku 41

Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wykorzystywać zieloną energię

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) planuje pozyskiwanie energii elektrycznej z wiatru i słońca do zasilania swoich pociągów, dlatego dołączyła w czwartek do Zielonej Kolei - programu powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i koordynowanego przez PKP Energetyka. Jak przekazała rzeczniczka ŁKA Joanna Osińska, w czwartek podczas posiedzenia Rady Programowej Centrum

Metropolia zapłaci za nowe połączenia kolejowe

Sfinansowanie w przyszłorocznym rozkładzie jazdy połączeń kolejowych na trasach Gliwice - Bytom oraz Katowice - Sławków - zapowiedziała w środę Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. GZM płaci już za dodatkowe kursy na głównych trasach regionu - w tym roku ponad 9 mln zł. Jak poinformował w środę Witold Trólka z biura prasowego Metropolii, w 2022 r. GZM pokryje koszt

Koleje Śląskie zmieniają cennik

W poniedziałek 10 maja, Koleje Śląskie wprowadzą pierwszą część zmian w taryfie przewozowej. Modyfikacje mają być wprowadzane etapami do przyszłego roku. Średnia podwyżka cen biletów wyniesie według Kolei Śląskich ok. 13 proc. Przewoźnik wskazuje, że to pierwsza kompleksowa zmiana jego cenników od pięciu lat i pierwsza przebudowa ich konstrukcji od początku jego działania.

PLK na wiadukcie w Wojkowicach zainstalowały przęsło dawnego mostu nad Wisłą

Jedno z przęseł dawnego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie wykorzystała przy remoncie linii kolejowej do elektrociepłowni Łagisza w Będzinie (Śląskie) spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Warty ok. 5,5 mln zł remont linii przewidziany jest do połowy sierpnia br. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami PLK rozbiórka starego mostu kolejowego na Wiśle w Krakowie na modernizowanej

Kolejowa rewolucja w Dąbrowie Górniczej

Pierwsze prace przy inwestycjach przesiadkowych w Dąbrowie Górniczej finalizuje zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Zgodnie z piątkową informacją spółki w maju podróżni skorzystają z pierwszych efektów prac na stacji Dąbrowa Górnicza. Miasto jest najbardziej wysuniętym na północny wschód dużym ośrodkiem Górnośląsko-Zagłębiowskiej