kolej

Lista artykułów

1348119153 pendolino alstom com

Alstom: pierwszy pociąg Pendolino trafi do Polski za rok

Za rok do Polski trafi na testy pierwszy z 20 zamówionych przez PKP Intercity pociągów typu Pendolino - powiedział dyrektor w Alstomie, odpowiedzialny za projekt Pendolino Nicolas Halamek. Alstom wyprodukował już tzw. pudła dla jednego pociągu.Jak wyjaśnił Halamek, do testów w Polsce na pewno trafi jeden pociąg, ale producent nie wyklucza, że uda się mu dostarczyć

Umowy: rekordowy kontrakt Pesy z niemieckimi kolejami DB

Producent pojazdów szynowych Pesa podpisał w środę z niemieckim przewoźnikiem DB umowę ramową na dostawę spalinowych pociągów. Maksymalna wartość kontraktu może sięgnąć 1,2 mld euro. To największa umowa w historii bydgoskiej firmy.Umowę podpisano w środę w Berlinie, podczas największych na świecie targów kolejowych Innotrans. Zgodnie z umową Pesa

Transport: kolej wraca do gry

Koniec lata to dla kopalń prawdziwe żniwa. Na bocznicach kolejowych załadunek węgla trwa praktycznie bez przerwy. Tak jest m.in. w należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego kopalni Murcki-Staszic ruch Staszic.

Zmiany: PKP Cargo zdąża ku prywatyzacji

Decyzja właściciela w tej sprawie może zapaść jeszcze w tym miesiącu. Chociaż spółka od wielu lat przygotowuje się do tego procesu, zapał do dalszej restrukturyzacji nie gaśnie. W planach jest likwidacja kilku punktów utrzymania taboru.

Sławków: rozbudowa centrum logistycznego za 60,7 mln zł

Kosztem blisko 60,7 mln zł zostanie rozbudowane i unowocześnione centrum logistyczne w Sławkowie (Śląskie), gdzie kończy się wiodący ze Wschodu szeroki tor kolejowy. Ponad 21,7 mln zł na inwestycję pochodzi z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.W środę (12 wrzesień) w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę na realizację

Solidarność: przewodniczący apeluje w sprawie kolejarzy

Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz zwrócił się do wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka o jak najszybsze zwołanie posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w sprawie przyszłości pracowników Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych - poinformował portal górniczy nettg.pl Grzegorz Podżorny, rzecznik

Ruda Śląska: samorząd przejmie dworzec kolejowy

Po długich staraniach samorząd Rudy Śląskiej przejmie w dzierżawę zabytkowy budynek dworca kolejowego w Chebziu - dzielnicy miasta. Samorządowcy chcą, by zaniedbany i systematycznie dewastowany obiekt odzyskał dawną świetność.Kompleks stacyjny w Chebziu powstał pod koniec XIX wieku i składał się m.in. z budynku głównego dworca, budynku biurowego, poczty, warsztatów

Zaslepka

Tychy: nowe przystanki kolejowe za ponad 28 mln zł

Kosztem ponad 28 mln zł w Tychach zbudowano trzy nowoczesne przystanki kolejowe i zmodernizowano istniejący. Samorządowcy zapewniają, że nowe perony, wyposażone w automaty biletowe, monitoring, oświetlenie, wiaty rowerowe i windy, mają europejski standard.W piątek (31 sierpnia) w Tychach podsumowano realizację pierwszego etapu projektu stworzenia Szybkiej Kolei Regionalnej łączącej