kghm

Lista artykułów

Dostawy: KGHM aneksuje umowę z PGNiG

KGHM Polska Miedź SA podał, że 30 stycznia 2014 r. podpisany został aneks do umowy kompleksowej na zakup paliwa gazowego zawartej 30 lipca 2010 roku z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA.

KGHM w Sejmie RP

Na stronach internetowych Sejmu RP ukazało się obszerne sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Komisji Skarbu Państwa, które miało miejsce 9 stycznia. Komisja rozpatrzyła "Informację w sprawie negatywnych skutków wprowadzonego w 2012 r. podatku od wydobycia niektórych kopalin (tzw. podatku miedziowego)".

Górnictwo: w JSW zarabiają najwięcej

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej nadal zarabiają najlepiej w branży – podało do portalu górniczego nettg.pl biuro prasowe JSW.

Energetyka: kolejne firmy dołączyły do CEEP

Nowy rok zaowocował kolejnym poszerzeniem grona firm członkowskich Central Europe Energy Partners – organizacji mającej za zadanie integrować spółki z Europy Środkowej związane z energetyką. W jej szeregi weszły: KGHM Polska Miedź, AcelorMittal Poland i Lurgi S.A. - Air Liquide Global E&C Solutions.To zdecydowane wzmocnienie potencjału CEEP w obliczu toczących się w

BHP: energetycy z KGHM pracują bezpiecznie

W Energetyce sp. z o.o. w Lubinie pracuje się bezpiecznieSpółka Energetyka z Lubina, należąca do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź, zredukowała liczbę wypadków przy pracy o połowę. Na 800 zatrudnionych osób lekkim obrażeniom uległo w ostatnim roku 6 pracowników. To efekt zakończonej, drugiej już edycji programu „Pracuj bezpiecznie".Średnia

Konflikt nie tylko płacowy

Z KGHM w Lubinie napływają informacje o zaostrzającym się sporze dotyczącym wzrostu wynagrodzeń. Dla wielu mediów oraz ludzi, zorientowanych w realiach zarobkowych tej firmy, jest on coraz bardziej niezrozumiały. Załoga należy tu do najlepiej zarabiających górników w Polsce i zalicza się też do czołówki krajowej pod tym względem. Nieprzychylne na ten

Górnictwo: radykalne pogorszenie sytuacji KGHM

 Po wprowadzeniu przez rząd podatku od kopalin, sytuacja KGHM radykalnie pogorszyła się - czytamy w Gazecie Polskiej codziennie.Wskutek tego obciążenia dziennie wypływa ze spółki do skarbu państwa od 6 do 7 mln zł. Za 2013 r. spółka ma wpłacić do państwowej kasy ok. 2,2 mld zł. Ponadto zyski firmy spadają z powodu spadku cen srebra i miedzi oraz niższej

Energetyka: KGHM i Tauron wstrzymują budowę bloku w Blachowni

KGHM Polska Miedź oraz Tauron Polska Energia w poniedziałek (30 grudnia) podpisały porozumienie dotyczące czasowego zawieszenia realizacji projektu budowy bloku gazowo-parowego w spółce Elektrownia Blachownia Nowa - poinformowały portal górniczy nettg.pl biura prasowe firm."Przyczyną zawieszenia jest bieżąca sytuacja na rynku energii elektrycznej i gazu skutkująca