jsw

Lista artykułów

Zaslepka

Spadki na warszawskim parkiecie - najwięcej straciła JSW

W poniedziałek, 30 września, na warszawskim parkiecie dominowały zniżki kursów akcji spółek. Wśród blue chipów najsilniej poszły w dół JSW, mBank i Alior Bank. WIG20 stracił 0,6 proc. do 2173,29 pkt, WIG zniżkował 0,6 proc. do 57 320,30 pkt, mWIG40 poszedł w dół o 0,7 proc. do 3701,37 pkt, a sWIG80 spadł 0,7 proc. do 11 484,02 pkt. Obroty na GPW wyniosły 610 mln zł, z czego

1569586901 20190926www jzr przenosnik 29

JSW ma własny przenośnik. Wkrótce trafi do pierwszej kopalni

W piątek, 27 września, Jastrzębskie Zakłady Remontowe (spółka z Grupy Kapitałowej JSW) zaprezentowały pierwszy przenośnik zgrzebłowy podścianowy wykonany własnymi siłami i według własnego projektu. Urządzenie w przyszłym tygodniu trafi na kopalnię KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, a dokładniej do ruchu Borynia. Jak podkreślają przedstawiciele JSW, do tej pory JZR

Zaslepka

W WIG20 najmocniej w dół poszły notowania JSW

Cztery główne warszawskie indeksy zakończyły sesję na plusie, choć sWIG80 przez większość dnia znajdował się pod kreską. W WIG20 w górę najmocniej poszły notowania CCC, a w dół JSW. Na czwartkowym zamknięciu WIG20 wzrósł o 0,6 proc. osiągając poziom 2.172,47 pkt., WIG zwyżkował o 0,5 proc. do 57.377,87 pkt., mWIG40 poszedł w górę o 0,4 proc. do 3.720,27 pkt., a sWIG80

Budowa nowej kopalni wypełnieniem postanowień strategicznych programów

Budowa nowej kopalni jest wypełnieniem postanowień strategicznych programów rządowych - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości oficjalnego otwarcia kopalni węgla Bzie-Dębina. Pierwsza ściana ma zostać uruchomiona w 2022 r. Jak poinformowało Ministerstwo Energii w komunikacie, minister Tchórzewski podkreślił, że kopalnia węgla Bzie-Dębina w

Premier w koksowni Radlin

25 września br. na terenie koksowni Radlin, należącej do Grupy Kapitałowej JSW, zawarto porozumienie gwarantujące zaopatrzenie w ciepło mieszkańców Radlina oraz KWK RWO Ruch Marcel. W uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy JSW Koks, PGG SA, PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa oraz miastem Radlin uczestniczył premier Mateusz Morawiecki – poinformowało biuro prasowe JSW. - JSW KOKS SA

Kopalnia Bzie-Dębina rozpoczęła działalność

W środę, 25 września, w symboliczny sposób działalność zainaugurowała kopalnia Bzie-Dębina. Najmłodszy zakład Jastrzębskiej Spółki Węglowej ma rozpocząć wydobycie pod koniec 2022 r. Podczas uroczystości drążony w ostatnich latach szyb 1 Bzie zyskał nowe imię – Jan Paweł . W budowę nowego zakładu JSW do 2030 r. zamierza zainwestować ok. 3 mld zł. Docelowo Bzie-Dębina

1559311173 csm 20190519 kwk bzie debina w budowie jsw

Bzie-Dębina - kopalnia XXI wieku

Jastrzębska Spółka Węglowa oficjalnie zainaugurowała w środę, 25 września, działalność budowanej kosztem ponad 3 mld zł kopalni Bzie-Dębina, która w 2022 r. ma rozpocząć wydobycie węgla koksowego. - Włączamy kolejny bieg w budowie nowoczesnego przemysłu - mówił podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu, wraz z m.in. ministrem energii Krzysztofem

1569226212 jsw eod

JSW wdraża nowy system

Taniej, szybciej, bezpieczniej – to słowa, które oddają najważniejsze korzyści wynikające z wprowadzenia systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Profitów tego systemu jest jednak znacznie więcej - poinformował portal netTG.pl Tomasz Nieć z Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Nowy system przede wszystkim eliminuje szereg wad, jakie ma