Rocznica: 37 lat temu górnicy upomnieli się o normalność
Do historii przeszły jako porozumienia sierpniowe, choć tak naprawdę dwa z nich podpisano w sierpniu, a dwa we wrześniu 1980 r. W najbliższą niedzielę (3 września) odbędą się uroczystości upamiętniające trzecie z nich – Porozumienie Jastrzębskie. Podpisano je w kopalni Zofiówka (wówczas Manifest Lipcowy). O wydarzeniu tym przypomina pomnik znajdujący się przed zakładem. To