energetyka

Lista artykułów

Tauron: w Tychach powstanie blok na biomasę

Tauron Ciepło podpisał z Elektrobudową w czwartek (20 czerwca) umowę dotyczącą budowy bloku energetycznego o mocy 50 MW. Jednostka – o bardzo wysokiej, ponad 90 proc. sprawności kotła – powstanie w Zakładzie Wytwarzania Tychy, który jest głównym producentem ciepła dla klientów z terenu miasta oraz firm działających w Tyskiej Podstrefie Katowickiej

Sejm: mały trójpak energetyczny wraca do komisji

Zwolnienie prosumentów z obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej zakłada jedna ze zgłoszonych w środę (19 czerwca) w Sejmie poprawek do projektu nowelizacji Prawa energetycznego. W związku z tym projektem ponownie zajmie się komisja gospodarki.Najważniejsze założenia projektu, zwanego "małym trójpakiem energetycznym" to rozdział właścicielski

Unia: Polska i Wielka Brytania za niższymi cenami energii

Warszawa i Londyn opowiadają się za uchyleniem przepisów UE, które utrudniają rozwój gospodarczy; politycy z obu stolic podzielają też stanowisko ws. polityki energetycznej m.in. gazu z łupków. W W.Brytanii rozmawiał na te tematy wicepremier Janusz Piechociński.- Brytyjczycy i Polacy mówią wspólnym głosem: chcemy być wytwórcą netto

Energia atomowa będzie potrzebna później niż planowano?

Premier Donald Tusk stwierdził we wtorek, że energia jądrowa będzie w Polsce potrzebna później niż planowano, głównie z powodu spodziewanego wzrostu znaczenia gazu jako źródła energii. Podkreślił jednocześnie, że rząd nie zmienił zdania i uważa, że atom jest potrzebny.Jak mówił Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów,

Zaslepka

RBN: trzeba zastanowić się nad integracją zarządzania energetyką

Rada Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że trzeba zastanowić się nad integracją zarządzania sprawami energetyki w państwie, w tym także na szczeblu rządowym - poinformował po poniedziałkowym posiedzeniu Rady szef BBN Stanisław Koziej.Bezpieczeństwo energetyczne było jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia RBN z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Ze

Gospodarka: mniej polityki w energetyce

W relacjach pomiędzy Polską a Niemcami największym problemem są obecnie kwestie energetyczne. Oba kraje wiele w tej dziedzinie łączy i równie wiele dzieli. Planujemy rozbudowywać sieci przesyłowe, poprawiać efektywność energetyczą i dążyć do redukcji emisji dwutlenku węgla. Jednak sposób osiągania celów klimatycznych budzi nadal sporo kontrowersji.Już za

Zaslepka

Nauka: więcej biogazu w miksie energetycznym

Powstaje strategia wielokierunkowego wykorzystania biogazu do produkcji prądu i ciepła oraz jako paliwa dla sieci gazowych i pojazdów. Opracowanie przygotuje Główny Instytut Górnictwa. Tam także zlokalizowane zostanie Krajowe Centrum Kompetencji i Wiedzy, będące częścią międzynarodowej sieci, działającej na rzecz upowszechniania doświadczeń związanych z

Tauron: sprawdzą umiejętność oszczędzania energii

Możliwość kształtowania swojego zużycia energii elektrycznej w oparciu o narzędzia sprzedażowe i innowacyjne taryfy - rozpoczyna się pilotażowy projekt Grupy Tauron i Polskich Sieci Elektroenergetycznych, skierowany do 600 klientów z Górnego Śląska - informuje portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Taurona.Tauron Sprzedaż GZE, Tauron Dystrybucja oraz Polskie Sieci