ekologia

Lista artykułów

Projekty: ciekawie i niekonwencjonalnie o ekologii

Czy lekcja ekologi może być ciekawa? Czy dzieciom można wytłumaczyć zachodzące zamiany klimatyczne? Czy młode osoby można zachęcić do oszczędzania prądu? Bielsko-bialska Fundacja Ekologiczna Arka uważa, że jak najbardziej, ale tylko wtedy, gdy czyni się to z energią i pasją; ciekawie i niekonwencjonalnie. Temu właśnie służy inicjatywa autorstwa Arki: Mobilne Centrum Edukacji

Zabrze: zainaugurowano XIX Tydzień Ziemi

W zabrzańskim Muzeum Górnictwa Węglowego zainaugurowano dziś XIX Tydzień Ziemi pod honorowym patronatem Krystyny Szumilas, minister edukacji narodowej i Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza.W ciągu siedmiu dni trwania imprezy będzie można zwiedzić wiele ekspozycji poświęconych historii Ziemi i dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej bogactw naturalnych.Wśród

Edukacja: ekologia na czterech kołach

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej. Inicjatywa bielsko-bialskiej Fundacji Ekologicznej Arka. Zmaterializowana dzięki wsparciu z pieniędzy unijnych dla województwa śląskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach kosztem 600 tys. zł, co procentuje niewymiernym zadowoleniem jej adresatów: najmłodszych uczniów szkół

Zabrze: zmodernizują oczyszczalnię ścieków

Na terenie Oczyszczalni Ścieków Śródmieście, zawarta została dziś (11 kwietnia) umowa na realizację Kontraktu 8, związanego z jej przebudową. Jest to pierwszy z ośmiu kontraktów na roboty budowlane w ramach projektu pod nazwą „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Zabrze. Etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze

Świętochłowice: za trzy lata Kalina będzie zrewitalizowana

Umowa na dofinansowanie zadania "Oczyszczenie i zabezpieczenie przed wtórną degradacją stawu Kalina oraz rewitalizacja terenu przyległego" została podpisana w piątek 30 marca pomiędzy miastem Świętochłowice a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.Podpisy na dokumencie złożyli: prezes Funduszu Gabriela Lenartowicz i prezydent

Bielsko-Biała: gospodarka odpadami na europejskim poziomie

Samorząd Bielska-Białej kosztem ok. 90 mln zł stworzył kompleksowy system gospodarki odpadami. Ostatnim elementem była budowa zakładu, w którym śmieci będą sortowane, kompostowane i magazynowane - podała bielska spółka komunalna - Zakład Gospodarki Odpadami.Utworzenie całego systemu trwało cztery lata. Może już działać jego ostatni element: zakład gospodarki

Ekologia: Śląsk, czyli zielona wyspa

W pierwszym dniu wiosny, w Zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca podsumowano tegoroczną edycję akcji ekologicznej pn. „Zielona Wyspa Śląsk". Po raz trzeci została ona dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej W Katowicach.Zamiarem organizatorów kampanii z Żorskiego Towarzystwa Kulturalnego „Kontrapunkt" było przyczynienie

Ruda Śląska: edukacja ekologiczna tematem wystawy

Kolorowe zdjęcia i opisy dotyczące dobrych praktyk w zakresie edukacji ekologicznej - ochrony klimatu, zadrzewiania i zalesiania, a także propagowania idei zrównoważonego rozwoju, opartego na korzystaniu z zasobów środowiska przyrodniczego w sposób odpowiedzialny – to tematyka wystawy, którą można oglądać w holu Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.Wystawa