bytom

Lista artykułów

Bobrek centrum kwsa pl

Bytom: negatywna opinia planu ruchu kopalni Bobrek-Centrum

Prezydent Bytomia negatywnie zaopiniował trzyletni plan ruchu dla wydobywającej pod miastem węgiel kopalni Bobrek-Centrum. Kompania Węglowa (KW), do której należy kopalnia, liczy, że nowe analizy rzeczoznawców przekonają władze miasta do zmiany opinii.Kopalnia odpowiada m.in. za szkody w bytomskiej dzielnicy Karb, gdzie w ostatnich tygodniach wykwaterowano 464

Bytom karb MD

Kompania Węglowa: Bytom otrzymał 24,6 mln zł odszkodowania

Po dwóch tygodniach od zawarcia ugody, Kompania Węglowa (KW) przelała w poniedziałek na konto Bytomia 24,6 mln zł tytułem odszkodowania za 23 budynki w dzielnicy Karb, zniszczone w wyniku szkód górniczych. O przelaniu środków na konto bytomskiego magistratu poinformowała w poniedziałek jego rzeczniczka, Katarzyna Krzemińska-Kruczek.Zawarta 26 września ugoda

Zaslepka

Odszkodowanie zamyka roszczenia gminy

Rozmowa z Markiem Uszko, wiceprezesem Kompanii WęglowejW Bytomiu mieliśmy do czynienia z bardzo poważną sytuacją. Jak się okazuje, wystarczyły dwa miesiące, aby ta kwestia została rozwiązana.Te dwa miesiące to był czas, który wykorzystaliśmy, aby wycenić szkody i tym zajęli się specjaliści. Równolegle trwały prace związane z oceną stanu technicznego

Podpis ugoda karb MD

Bytom-Karb: Kompania podpisała porozumienie z władzami miasta

W poniedziałek (26 września)  w bytomskim magistracie zarząd Kompanii Węglowej podpisał porozumienie z władzami Bytomia w sprawie odszkodowania za nadmierne szkody górnicze, które wystąpiły w dzielnicy Karb. Na mocy porozumienia do miejskiej kasy trafi prawie ponad 24,5 mln zł niezależnie od innych świadczeń, którymi Kompania, wskutek eksploatacji prowadzonej