Bytom: kto zawalczy o fotel prezydenta?

fot: Jarosław Galusek/ARC

Wybory nowego prezydenta Bytomia zarządzono na 16 września

fot: Jarosław Galusek/ARC

Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydaci na prezydenta miasta Bytom mogą być zgłaszani Miejskiej Komisji Wyborczej do północy 22 sierpnia.

- Dotychczas, u komisarza Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytomiu, zarejestrowało się już jedenaście komitetów - poinformował portal górniczy nettg.pl Arkadiusz Janocha z Kancelarii Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej.

Są to:

• Komitet Wyborczy "Bytom Przyjazne Miasto"
• Komitet Wyborczy Porozumienie Dla Bytomia PDB
• Komitet Wyborczy Ruch Autonomii Śląska
• Komitet Wyborczy "Wspólny Bytom"
• Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
• Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
• Komitet Wyborczy Wyborców "Bytom - Reaktywacja"
• Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Bytomska
• Komitet Wyborczy Wyborców Projektbytom.pl
• Komitet Wyborczy Wyborców Referendum BIS i Damiana Bartyli
• Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny - Bytomska Alternatywa

Jeśli chodzi o nazwiska kandydatów, wiadomo już, że znajdą się wśród nich m.in.: Damiana Bartyla - kandydat Bytomskiej Inicjatywy Społecznej, poseł PiS Wojciech Szarama, Mariusz Wołosz i Halina Bieda - byli wiceprezydenci miasta, prezesi bytomskich spółdzielni: Joanna Koch-Kubas i Artur Komor oraz były prezydent miasta Janusz Paczocha.

Przypomnijmy, że poprzedni prezydent Bytomia Piotr Koj został, w drodze referendum 17 czerwca, odwołany ze stanowiska. Wybory nowego prezydenta zarządzono na 16 września.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie będzie referendów w Chorzowie i Będzinie. Za mało podpisów i uchybienia formalne

Prezydenci Chorzowa i Będzina mogą spać spokojnie. Komisarze wyborczy odrzucili wnioski o przeprowadzenie referendów w tych miastach. W Chorzowie referendum nie obędzie się z powodu zbyt małej liczny ważnych podpisów poparcia, a w Będzinie z powodu uchybień formalnych.

Elka park slaski

Siedem atrakcji i jeden bilet. TAURON Park Śląski rusza z ofertą Biletu Wspólnego 2026

Aktywny wypoczynek, rodzinna rodzinna rozrywka i obcowanie z naturą - jeden bilet daje dostęp do siedmiu wyjątkowych miejsc. TAURON Park Śląski rusza z ofertą „Biletu Wspólnego 2026”.

1751462582 deszczowka

Od 22 czerwca nabór wniosków na dofinansowanie instalacji zbierających deszczówkę

Nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach, rozpocznie się 22 czerwca - poinformował w poniedziałek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w tym programie może wynieść maksymalnie 8 tys. zł.

Piekary Pielgrzymka KZ 7

Abp Przybylski: Kopalnie to miejsce pracy tysięcy ludzi, a za tą pracą stoją górnicze rodziny

Do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich przyszły w tradycyjnej pielgrzymce w niedzielę, 31 maja, tysiące młodzieńców i mężczyzn, wśród nich górnicy.  Odbywa się ona cyklicznie w ostatnią niedzielę maja, gromadząc tysiące wiernych, którzy przybywają pieszo, rowerami lub autokarami.