bytom

Lista artykułów

Bytom: rodzinne świętowanie w Conbelts SA

Piękna pogoda, rodzinna atmosfera, zabawa, zimne napoje i ciepłe jedzenie, a to wszystko przy muzycznym rockowo-popowym akompaniamencie muzycznym. Tak sobotę, 3 sierpnia, spędzili pracownicy bytomskiej spółki Conbelts.W tym roku obchodzi ona 25-lecie swojego istnienia i wspomniany piknik był jednym z elementów obchodów tego święta.- Bawimy się dziś w naszej firmie,

Wakacyjnie: pod wieczór z zumbą w Bytomiu

W piątek (2 sierpnia) rusza sierpniowy maraton zumby. Codziennie od poniedziałku do piątku (od 17.00 do 20.00) instruktorka fitness Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek będzie dyrygować tymi, którzy zechcą skorzystać z propozycji bytomskiego magistratu, Ośrodka Sportu i Rekreacji i Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Bytom: musi spełnić wiele warunków, by dostać pieniądze

Blisko 105 mln euro z Unii Europejskiej może dostać Bytom na rewitalizację miasta - wynika z uzgodnień z resortem rozwoju regionalnego. Bytom musi spełnić warunki, nie przyniesiemy pieniędzy w teczce - powiedziała w piątek (26 lipca) minister Elżbieta Bieńkowska.

Bytom: grube miliony euro na rewitalizację?

Blisko 105 mln euro z UE może dostać samorząd Bytomia na rewitalizację miasta - wynika z ostatnich uzgodnień województwa z resortem rozwoju regionalnego. Tym samym wartość nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego wzrosła do 3,117 mld euro.

Bytom: mieszkańcy kreują nowe logo miasta

Dobiega konkurs na nowe logo Bytomia. Spośród kilkuset propozycji nadesłanych na konkurs, ogłoszony przez tutejszy magistrat, w ścisłym finale znalazło się dziesięć. Teraz będą mogli je ocenić mieszkańcy.

Akcje: Kadra z pomocą dla dzieci z Rozbarku

Pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznej karczmy piwnej Porozumienia Związków Zawodowych Kadra przekazane zostały świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu. W świetlicy organizowane są letnie półkolonie dla dzieciaków z rodzin ubogich z bytomskiej dzielnicy Rozbark.

1372421985 zlodziej policja bytom

Bytom: złodziej wąskotorówki schwytany

Po wspólnej akcji policjantów i wolontariuszy stowarzyszenia Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej nocą z czwartku na piątek udało się ująć na gorącym uczynku 17-letniego złodzieja, który dobę wcześniej okradł nowe torowisko między parowozownią w Karbiu a dworcem głównym w Bytomiu.Wąskotorówka w sobotę (29 czerwca) miała ruszyć po raz

Bytom: Śląskie Manewry, czyli parada na Rynku

Czołg średni T 34 i samobieżna haubica Goździk nie paradowały po bytomskim rynku. Pozrywałyby asfalt. Za to oddziały kilku armii z różnych czasów stawiły się licznie i zaprezentowały się ślicznie bytomianom. Do niedzieli (9 czerwca) na terenach po kopalni Powstańcy Śląscy prowadzone są Śląskie Manewry.