bogdanka

Lista artykułów

Górnictwo: w Bogdance porozumienie, strajku nie będzie

Podpisaniem porozumienia w sprawie poziomu zwolnień, wypłat i nagród oraz regulaminu świadczeń socjalnych zakończył się spór zbiorowy w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka, rozpoczęty przez związkowców w połowie lipca.

Górnictwo: Bogdanka z odnowionymi certyfikatami ISO

LW Bogdanka od lat posiada certyfikaty zgodności z ISO w zakresie norm ISO 9001, 14001 i 18001 a także certyfikat zgodności z normą brytyjską BS OHSAS 18001. Niedawno spółka poddała się kontroli audytowej na zgodność z normami ISO i funkcjonującego w spółce Zintegrowanego Systemu Zarządzania aby je odnowić.

Górnictwo: w Bogdance pikietowali w obronie miejsc pracy

Związkowcy z kopalni Bogdanka pikietowali w środę (22 lipca) przed siedzibą zarządu spółki, domagając się utrzymania miejsc pracy i poziomu płac z 2014 r. Kopalnia - w związku z trudną sytuacją na rynku węgla - zmniejsza wydobycie i redukuje zatrudnienie.W pikiecie zorganizowanej przez cztery związki zawodowe działające w kopalni uczestniczyło około tysiąca osób.

Górnictwo: 1,9 mln t węgla z Bogdanki w II kwartale

Lubelski Węgiel Bogdanka w II kwartale 2015 r. wyprodukowała 1,9 mln ton węgla handlowego wobec 1,99 mln ton w I kwartale 2015 r. oraz 2,02 mln ton w II kwartale 2014 r. - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.

Górnictwo: reakcja na kryzys w LW Bogdanka

Intensyfikacja działań w zakresie pozyskania dodatkowych odbiorców węgla, ograniczenie inwestycji i usług obcych, ograniczenie czasu pracy do pięciu dni w tygodniu, zmiany organizacyjne, utrzymanie poziomu wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie oraz ograniczenie zatrudnienia - to recepta LW Bogdanka na przetrwanie trudnej sytuacji na rynku węgla.Przesłanki do podjęcia takich

Górnictwo: w Bogdance ograniczą wydobycie i zatrudnienie

Kopalnia Bogdanka zmniejszy wydobycie i zredukuje zatrudnienie. Według związkowców i władz spółki jest to konsekwencja spadku cen węgla na rynku, ale też pochodna udzielenia pomocy publicznej śląskim kopalniom.Zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją Bogdanki związkowcy poinformowali o niej w poniedziałek, na specjalnym spotkaniu, parlamentarzystów Lubelszczyzny,

Górnictwo: znamy skład rady nadzorczej Bogdanki

Zwyczajne walne zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanki w czwartek (18 czerwca) powołało na trzyletnią kadencję radę nadzorczą – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.W składzie gremium znaleźli się:• Robert Bednarski (obecnie wiceprezes spółki Spec-Rem, wcześniej wiceprezes m.in. w Polimex-Mostostal i Boryszew);• Witold

Górnictwo: a jednak Bogdanka wypłaci dywidendę!

Walne zgromadzenie Bogdanki SA zadecydowało w czwartek (18 czerwca) o przeznaczeniu 119 mln zł na wypłatę dywidendy, choć zarząd spółki rekomendował, by części zysku nie przeznaczać bezpośrednio na dywidendę. Uzasadniał taką propozycję trudną sytuacją finansową spółki.