bezpieczeństwo

Lista artykułów

Katowice: platforma dla bezpieczeństwa górników

Powstaje Europejska Platforma Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Katowicki Holding Węglowy i czeska spółka węglowa OKD. Według wstępnych założeń ma ona objąć swym zasięgiem największe podmioty, wyspecjalizowane w eksploatacji węgla kamiennego.Motywowanie do bezpiecznych zachowań, zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa pracy

WUG: kontrole wyrobów dla górnictwa

W poniedziałek (27 sierpnia) br. zawarte zostało porozumienie o współpracy Wyższego Urzędu Górniczego z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu. Umowę podpisali prezes WUG Piotr Litwa i Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.Porozumienie WUG z UOKiK ma na celu ustalenie skutecznych

KGHM: Śmiertelny wypadek w ZG Polkowice-Sieroszowice

46-letni górnik zginął w czwartek (30 sierpnia) w wyniku wypadku jaki miał miejsce w Zakładzie Górniczym Polkowice-Sieroszowice należącym do KGHM Polska Miedź - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Do zdarzenia doszło ok. godz. 9.45 na oddziale G-30.

WUG: o bezpieczeństwie górników na posiedzeniu ROP

Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego o bezpieczeństwie pracy w górnictwie będzie mówił na wtorkowym (28 sierpnia) posiedzeniu Rady Ochrony Pracy w Sejmie RP - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu.WUG zaznacza, że ponad 70 proc. wypadków w górnictwie jest spowodowanych błędem człowieka. Błąd człowieka, to

Bezpieczeństwo: WUG a firmy zewnętrzne

W ciągu ośmiu pierwszych miesięcy tego roku w górnictwie węgla kamiennego śmierć poniosło 16 osób. Aż 6 z nich to pracownicy zewnętrznych firm usługowych.- Przedsiębiorcy powinni, zgodnie z apelem prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, wyciągać konsekwencje w stosunku do firm zewnętrznych – stwierdziła w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl

Bobrek-Centrum: piknik dla bezpieczeństwa (GALERIA)

Prawie 700 osób bawiło się w sobotę 25 sierpnia w Zielonej koło Kalet na pikniku zorganizowanym przez kopalnię Bobrek-Centrum. Nie świetna zabawa na świeżym powietrzu była jednak w przypadku tej imprezy najważniejsza, ale promowanie zasad bezpiecznej pracy.- Piknik jest także okazją do nagrodzenia laureatów I etapu konkursu Pracuję bezpiecznie 2012 – tłumaczył w

Nie można siedzieć cicho…

Australijski korespondent nettg.pl przysłał interesującą informację o systemie bezpieczeństwa pracy w tamtejszych kopalniach. Jest on gotowy do wdrożenia. Czy zostanie wykorzystany u nas w kraju? Być może kiedyś się to stanie. Kiedy? Nie wiadomo. Pewne jest jednak, że czas ten trzeba liczyć raczej w latach niż miesiącach.Za trzydzieści parę lat...Być może - jak śpiewał Jan

Australia - zero harm, czyli zero wypadków i awarii

Nie znam takiego górnika, który by lubił wypełniać różnego rodzaju formularze, szczególnie na dole w kopalni. W Australii dzisiaj jest to obowiązek. Związane to jest z dużym naciskiem zarządów firm górniczych na wyniki bezpieczeństwa i organizacji pracy.