Szukana fraza: %

Lista artykułów

1766992585 wodorowiec

Nowe autobusy na wodór już wkrótce będą jeździć po Katowicach i Tychach

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wkrótce wprowadzi do ruchu nowoczesne autobusy zasilane wodorem. Pierwsze z ośmiu pojazdów już dotarły do spółek PKM w Katowicach i Tychach i po trwających testach mają zacząć przewozić pasażerów na liniach komunikacyjnych. Trzy pojazdy trafiły do Katowic, pięć pozostałych do Tychów. Autobusy w PKM Tychy mają obsługiwać linie 2, 21,

1767012586 strazpozarna

Spotkanie strażaków. Nie zabrakło zakładowej straży pożarnej przy kopalni Mysłowice-Wesoła

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach odbyło się spotkanie z prezesami i naczelnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przedstawicielami Zakładowej Straży Pożarnej przy KWK Mysłowice Wesoła - poinformowała w mediach społecznościowych Polska Grupa Górnicza. W spotkaniu wzięli

1767010971 nowyrybnik

Co słychać na budowie bloku gazowo-parowego w Rybniku? Podsumowano rok

W Rybniku trwa budowa nowoczesnego bloku gazowo-parowego. Jak informuje spółka PGE Nowy Rybnik, w 2025 roku inwestycja weszła w decydującą fazę - zakończono montaż większości obiektów i instalacji oraz dostarczono kluczowe urządzenia. Na obecnym etapie na placu budowy zaangażowanych jest blisko 1200 pracowników, a prace prowadzone są niemal bez przerw, 7 dni w tygodniu, od świtu

Jest aneks do umowy z wykonawcami polskiej elektrowni jądrowej

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała z konsorcjum Westinghouse-Bechtel aneks do tzw. umowy pomostowej EDA, który pozwoli na prowadzenie dalszych prac na budowie pierwszej elektrowni jądrowej - poinformowała w poniedziałek PEJ. Umowa EDA zawiera m.in. ustalenia, które pozwalają prowadzić prace projektowe związane m.in. z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych,

1724341018 orlenunipetrol

Orlen: Ruszyło wydobycie gazu z nowego złoża w woj. zachodniopomorskim

Orlen rozpoczął wydobycie gazu ziemnego z nowego złoża w Różańsku koło Myśliborza w województwie zachodniopomorskim - przekazało w poniedziałek biuro prasowe koncernu. Według firmy wydobycie gazu w Polsce ma się zwiększyć z obecnych 3,5 mld m sześc. rocznie do 4 mld w 2030 r. Orlen przekazał w komunikacie, że zasoby gazu ziemnego w złożu w Różańsku szacowane są na 1,2 mld

Górniczy Zespół rozpoczął spotkanie. Zobaczymy, jaka padnie propozycja z tamtej strony

W siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach rozpoczęło się spotkanie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Jest poświęcone sytuacji w PG Silesia. Biorą w nim udział m.in. związkowcy, pracownicy spółki oraz minister energii Miłosz Motyka. Od ośmiu dni w PG Silesia strajkują górnicy, domagający się m.in., by resort energii wprowadził pod

1767008693 umowa2

Mysłowice i Ogrodzieniec. To tam powstaną potężne farmy fotowoltaiczne

Prawie 270 milionów zł z unijnego Krajowego Planu Odbudowy przeznaczone będzie na budowę farm fotowoltaicznych w Mysłowicach i Ogrodzieńcu. Tauron podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Ministerstwo Klimatu i Środowiska, jako dysponent środków z Krajowego Planu Odbudowy, wspiera realizację strategicznych inwestycji w odnawialne źródła energii. 22 grudnia 2025 r.

Projekt „Spamiyntej to…”. Orkiestry górnicze muszą grać nadal!

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu realizuje projekt „Spamiyntej to. Ochrona dziedzictwa kulturowego górniczych orkiestr dętych”. Jego celem jest zabezpieczenie i udokumentowanie wszystkiego, co związane jest z naszymi orkiestrami dętymi. Projekt potrwa jeszcze dwa lata, zabrzańska instytucja podsumowała, co udało się zrobić w tym roku. Górnicze orkiestry dęte z Górnego