KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1669887829 kghmczako kghm

Wiceprezes górniczej spółki rezygnuje za stanowiska

Wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. produkcji Marek Świder we wtorek, 9 stycznia, zrezygnował ze stanowiska - poinformowała spółka w raporcie bieżącym. Marek Świder był wiceprezesem miedziowego koncernu od marca 2022 r. Po tej zmianie w skład zarządu KGHM wchodzą cztery osoby. Marek Świder od początku swojej ścieżki zawodowej, czyli od 1996 r., związany jest z KGHM Polska Miedź. W

1685527037 huta legnica kghm

Kadrowa karuzela nabiera tempa

Na 13 lutego br. wyznaczono termin Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź; w porządku obrad zaplanowano zmiany w składzie Rady Nadzorczej miedziowej spółki. W poniedziałek KGHM poinformował w komunikacie, że zarząd miedzowej spółki zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź S.A. na 13 lutego br. w siedzibie spółki w Lubinie (Dolnośląskie). W

Górnicy z czternastką już w styczniu

W piątek, 12 stycznia, nagrodę roczną za 2023 rok, czyli tzw. czternastą pensję, otrzymają pracownicy zakładów należących do KGHM Polska Miedź. Wysokość nagrody jest równa średniomiesięcznemu wynagrodzeniu z kilku ostatnich miesięcy minionego roku. Jak poinformowali przedstawiciele związków zawodowych, tegoroczna czternastka (nagroda za 2023 rok) trafi na konta pracowników

Górnicza spółka wyposaża szkoły w defibrylatory

Każda ze szkół objętych patronatem KGHM „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” otrzymała wsparcie finansowe na zakup defibrylatorów. Sprzęt ratujący życie będzie dostępny w 10 placówkach Zagłębia Miedziowego oraz województwa lubuskiego – Lubinie, Wschowie, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Polkowicach oraz Chocianowie. Pierwsze szkoły już zakupiły sprzęt ratujący