KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Górnicza spółka odnosi się do raportu Najwyższej Izby Kontroli

Jak informowaliśmy w portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie, Najwyższa Izba Kontroli poinformowała Centralne Biuro Antykorupcyjne o swoich ustaleniach dotyczących darowizn, które KGHM przekazał pięciu gminom. W ocenie Izby przyjmowanie darowizn w związku ze zmianami w dokumentach planistycznych nosiło cechy mechanizmu o charakterze korupcyjnym, mogło także dojść do konfliktu interesów.

Górnicza spółka korumpowała gminy?

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała Centralne Biuro Antykorupcyjne o swoich ustaleniach dotyczących darowizn, które KGHM przekazał pięciu gminom. Jak podał NIK, w zawiązku z porozumieniami zawartymi z koncernem, gminy Żukowice, Gaworzyce, Polkowice, Rudna i Grębocice wprowadziły zmiany w obowiązujących na ich terenach studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania

Wiceprezes górniczej spółki zrezygnował i został szefem kopalni

Wiceprezes KGHM Marek Świder złożył dymisję we wtorek, 9 stycznia. Jak się jednak okazuje nie pożegnał się w ten sposób z miedziowym koncernem, a jedynie „przeniósł się” na inne, mniej eksponowane, ale wciąż dobrze płatne stanowisko – od środy, 10 stycznia, jest dyrektorem Zakładów Górniczych Rudna. Wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. produkcji Marek Świder we wtorek, 9

Najgłębszy szyb w Polsce zyskał patrona

Wybitny geolog, współodkrywca złóż miedzi na Dolnym Śląsku został patronem należącego do KGHM szybu GG-1 w Kwielicach. Budowa szybu to jedna z najważniejszych inwestycji w historii miedziowego giganta. W czerwcu doszło do kluczowego dla tego projektu połączenia z wyrobiskami poziomymi ZG Rudna na głębokości 1348 m, czyli najgłębiej w Polsce. – Uroczystość nadania imienia