KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1529679226 ladowarka kghm zanam

Producent maszyn górniczych szuka wiceprezesa

Rada nadzorcza KGHM Zanam - spółki należącej do Grupy KGHM - w środę, 5 czerwca ma przeprowadzić rozmowy z kandydatami na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych. Obecnie zarząd spółki jest dwuosobowy. Tworzą go prezes Marcin Skórski oraz wiceprezes ds. finansowych Marek Bednarz. Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych zostało

1717508348 kghm konferencja

Rozmawiali o górnictwie przyszłości

We wtorek, 4 czerwca, odbyła się konferencja „Górnictwo przyszłości - dzień otwarty przemysłu wydobywczego rud metali” organizowana przez KGHM w ramach partnerowania projektowi BCU Górnictwa Rud 4.0. Wydarzenie zgromadziło w Lubinie kilkudziesięciu przedstawicieli uczelni wyższych, szkół ponadpodstawowych, studentów, ale też uczestników z firm z branży wydobywczej. Program

1455700880 wieza szybu gg 1 1

Postępowanie kwalifikacyjne w górniczej spółce

W poniedziałek, 3 czerwca, Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych. PeBeKa, z siedzibą w Lubinie, to spółka z Grupy KGHM. Jak wskazali przedstawiciele Rady Nadzorczej PeBeKa zgłoszenia kandydatów należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Departamentu

Górnicza spółka szykuje obligacje, ich wartość to nawet 4 mld zł

Zarząd KGHM Polska Miedź podjął uchwałę w sprawie zawarcia umowy emisyjnej, na podstawie której zostanie ustanowiony program emisji obligacji do kwoty 4 mld zł. O decyzji tej poinformowano w raporcie bieżącym. „Umowa emisyjna, której Stronami są KGHM Polska Miedź SA jako Emitent oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, Bank Polska Kasa Opieki Spółka