KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1755622076 szyb

KGHM ponownie z prestiżową nagrodą. Jest wśród najlepszych

Już po raz 15. KGHM Polska Miedź zdobyła prestiżową nagrodę „The Best of The Best” w organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków konkursie The Best Annual Report. – Jako spółka z WIG20 przykładamy szczególną wagę do jakości i transparentności naszej komunikacji z rynkiem. Uznanie, z jakim od 15 lat spotykają się raporty finansowe KGHM, to potwierdzenie naszego

1751292473 szyb

Kiedy dodatkowa nagroda roczna w górniczej spółce? Związki trzymają rękę na pulsie…

Organizacje związkowe działające w KGHM Polska Miedź poinformowały, że 13 listopada odbędzie się ogłoszenie wyników finansowych spółki za III kwartał 2025 r. Jak podkreślają związkowcy - po ogłoszeniu wyników przekażą pracownikom informacje o dodatkowej nagrodzie rocznej. Na portalu i facebookowym profilu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A.

1759326437 szyb

Górnicza spółka prowadzi prace wokół najgłębszego szybu w Polsce

W KGHM Polska Miedź trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 r. – Szyb GG-1 to jedna z kluczowych inwestycji dla przyszłości KGHM i realizacji planu eksploatacji złóż koncesyjnych w ZG Rudna i ZG

1758785174 miodobranie

Pasieki stoją przy zakładach górniczych. Teraz zorganizowano tam miodobranie

Projekt „Miedziowe Pszczoły” wpisujący się w działania KGHM na rzecz środowiska naturalnego w Zagłębiu Miedziowym, wieńczy tradycyjne Miodobranie. Wykręcaniu miodu pochodzącego z pasiek zlokalizowanych przy oddziałach spółki, przyglądały się dzieci i pracownicy KGHM. Podobnie jak rok wcześniej miód trafił do kilkuset słoików. Podczas tegorocznego Miodobrania pracownicy