KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Prezes górniczej spółki komentuje: Wyniki po trzech kwartałach są bardzo dobre

Wyniki Grupy KGHM po trzech kwartałach tego roku są bardzo dobre, a w szczególności wynik operacyjny - podkreślił w piątek prezes KGHM Andrzej Szydło. Skorygowana EBITDA Grupy KGHM wyniosła 7,2 mld zł i jest o 16 proc. wyższa niż rok wcześniej. Zarząd KGHM podczas piątkowej konferencji prasowej w siedzibie miedziowej spółki w Lubinie omówił opublikowane dzień wcześniej wyniki

1763102902 kghm

Ta górnicza spółka zanotowała miliardowy zysk. Priorytet to inwestycja w nowe szyby

KGHM podsumowała 9 miesięcy 2025 r. W trzech pierwszych kwartałach wypracowała 7,2 mld zł zysku operacyjnego EBITDA, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym. Zysk netto Grupy wyniósł 1 mld zł, przy stabilnych przychodach na poziomie 25,9 mld zł - podała spółka w komunikacie. – Dzięki wdrażanym inicjatywom optymalizacyjnym oraz dyscyplinie kosztowej, wypracowane przez KGHM

1688635783 szyb gg 1 1 kghm

Górnicy za szybko otworzyli szampana. Ustawa obniżająca podatek od wydobycia idzie do komisji

Do sejmowej Komisji Finansów Publicznych został skierowany w piątek projekt ustawy, której celem jest zmniejszenie podatku od wydobycia miedzi oraz srebra. Resort szacuje, że w efekcie firmy wydobywające miedź i srebro mają zyskać łącznie 500 mln zł w 2026 roku i po 750 mln zł rocznie w latach 2027-2028. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych

1762510896 barborka kghm

Barbórka 2025. Ta spółka górnicza ma już program obchodów

Tegoroczne świętowanie Barbórki w KGHM rozpocznie się już 28 listopada uroczystą akademią, następnie ulicami Głogowa przejdzie pochód Lisa Majora zakończony tradycyjnym skokiem przez skórę. 4 grudnia odbędą się pobudki dyrektorskie i uroczyste msze święte w intencji górników i ich rodzin. Obchodom, jak co roku, będą towarzyszyć również występy orkiestry górniczej.