KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Rekordowe podwyżki w górniczej spółce. Płace wzrosną powyżej inflacji

Negocjacje płacowe w KGHM Polska Miedź trwały dwa dni. Rekordowa jest również wysokość podwyżki – jak argumentują przedstawiciele związków zawodowych, mimo że stawki zasadnicze wzrastają o 13,2 proc., to finalnie wzrost płac będzie wyższy od spodziewanej inflacji. Negocjacje płacowe w KGHM Polska Miedź rozpoczęły się we wtorek, a zakończyły już po dwóch dniach w

Spółka górnicza filarem polskiej gospodarki

KGHM musi koncentrować się na podstawowej działalności, czyli górnictwie i hutnictwie i tu upatrujemy możliwości rozwoju – powiedział w rozmowie dla Gazety Bankowej Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź. - Zdajemy sobie sprawę, że to konieczność, zwłaszcza że spółka należy do filarów polskiej gospodarki. Obecna na wielu rynkach, kreuje wizerunek Polski na świecie. (…)

Silesia fedruje, Bumech liczy zyski

Aż 153 proc. można było zarobić w ciągu minionych 12 miesięcy na akcjach spółki Bumech, do której należy kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. W czwartek, 26 stycznia, akcje spółki oscylowały wokół 50,50 zł, to o ponad 30 zł więcej niż w styczniu ub.r. Tym samym Bumech jest węglowym liderem na warszawskiej giełdzie. Akcje LW Bogdanka kosztują obecnie 52,45 zł. To

Jest porozumienie płacowe w górniczej spółce

W czwartek (26 stycznia) organizacje związkowe i zarząd KGHM Polska Miedź zawarły porozumienie płacowe. Porozumienie zakłada m.in. podwyższenie zasadniczych stawek wynagrodzenia o 13,2 proc. i przeszeregowanie 20 proc. załogi. Z zawartego porozumienia wynika, że od 1 stycznia br zostają podwyższone stawki zasadnicze o 13,2 proc. Natomiast przeszeregowania w oddziałach obejmą 20 proc.