KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Jest porozumienie w sprawie nagrody. Wiadomo, ile dostaną górnicy

We wtorek (22 sierpnia) przedstawiciele związków zawodowych z KGHM Polska Miedź oraz zarządu spółki podpisali porozumienie w sprawie wypłaty zaliczkowej na poczet dodatkowej nagrody rocznej za pierwsze półrocze 2023 roku oraz dodatkowej jednorazowej nagrody za ten okres. Łączna wypłata wyniesie ok. 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia i trafi na konta pracowników 30

1676032671 katody miedziane kghm

Umowa z grupą NKT o wartości 9,6-14,2 mld zł

KGHM podpisał długoterminową umowę o wartości od 9,6 do 14,2 mld zł z Grupą NKT, której dostarczy walcówkę miedzianą w latach 2023-2027 - poinformował miedziowy koncern we wtorek. KGHM Polska Miedź podpisał kolejną długoterminową umowę sprzedaży z Grupą NKT. Polska Miedź dostarczy podmiotom NKT walcówkę miedzianą w latach 2023-2027. Wartość transakcji wynosi od 9,6 do

Są wyniki badań przeprowadzonych przez Polską Grupę Górniczą

Polska Grupa Górnicza kończy kolejny projekt, tym razem realizowany wspólnie z z Głównym Instytutem Górnictwa, Uniwersytetem Oviedo w Hiszpanii oraz naukowcami z Wielkiej Brytanii. Miejscem badań była kopalnia Staszic-Wujek. Projekt dotyczy odmetanowania podziemnych wyrobisk. Zakłada wiercenie otworów kierunkowych nad eksploatowanymi pokładami węgla. Uwalniany w trakcie eksploatacji

„Wielki wysiłek i praca w godzinach nadliczbowych”. Górniczy związkowcy chcą wypłaty premii

Przedstawiciele związków zawodowych z KGHM Polska Miedź w poniedziałek, 21 sierpnia, skierowali do prezesa spółki pismo, w którym postulują wypłatę specjalnej premii lub innej nagrody dla pracowników. Argumentują, że pracownicy na to zasługują, bo dzięki ich ciężkiej pracy spółka mogła zrealizować plan produkcyjny na wysokim poziomie. Pismo do prezesa KGHM Polska Miedź