KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1611854149 zg lubin kghm

Górnicza spółka przedstawia raport zintegrowany za 2022 rok

KGHM Polska Miedź opublikował raport zintegrowany za 2022 r. Dokument stanowi pełną analizę osiągnięć miedziowej spółki w minionym roku. To już piąty raport zintegrowany przygotowany przez miedziowy koncern. Publikacja została przygotowana w językach polskim i angielskim oraz po raz pierwszy w hiszpańskim. W trosce o środowisko Raport Zintegrowany KGHM nie jest drukowany i po raz

Fundacja górniczej spółki chce wesprzeć strażaków

Do końca sierpnia Ochotnicze Straże Pożarne z całego kraju mogą zgłosić wniosek w konkursie „Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP”. Fundacja miedziowej spółki wesprze najlepsze projekty dotyczące zakupów wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Pula środków przeznaczona na realizację projektów w ramach konkursu wynosi 5 mln zł, a maksymalna

Związkowcy z górniczej spółki chcą, żeby każdy pracownik dostał 3 tys. zł nagrody

Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Dołowych oraz „Solidarności” z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa wystosowali postulat wypłaty dodatkowej nagrody pieniężnej. Związkowcy chcą, aby każdy pracownik spółki otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Z pismem w tej sprawie związkowcy zwrócili się do prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa w

1688635783 szyb gg 1 1 kghm

Górnicza spółka szykuje się do budowy kolejnego szybu

W tym roku KGHM zrealizował kluczową inwestycję, jaką jest szyb GG-1. To obecnie najgłębszy szyb w Polsce, który ma 1348 m głębokości. Miedziowy koncern nie powidział ostatniego słowa i realizuje koleje ważne projekty. Rozpoczął bowiem prace przygotowawcze już do budowy jednego z najważniejszych obiektów w Programie Udostępnienia Złoża, w Obszarze Górniczym Głogów