Stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa

1584719444 orlen plyn orlen

fot: Orlen

Spółka Orlen Oil zwiększy wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk - w marcu do 2,5 mln litrów, a w kwietniu będzie to 4,5 mln litrów

fot: Orlen

PKN Orlen wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Do końca października br. w całej sieci  będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

- Stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od początku pandemii podejmowaliśmy wiele działań, dzięki którym zapewniliśmy bezpieczeństwo w naszych obiektach. Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. W całej sieci kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Docelowo sterylizatory znajdą się na wszystkich 1792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Na bieżąco będą filtrować i oczyszczać powietrze. Również sieci zagraniczne należąca do Grupywprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach.

W całej sieci  kierowcy mogą także płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, korzystając z aplikacji VITAY. Pozwala ona zapłacić za tankowanie bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Klienci, którzy korzystają z aplikacji otrzymają fakturę i mają naliczane punkty. 

Na wybranych 382 stacjach paliw Orlen w Polsce płatność za tankowanie bez wchodzenia do budynku stacji umożliwiają mobilni kasjerzy. To pracownicy stacji wyposażeni w tablet z mobilną aplikacją kasową, drukarkę fiskalną oraz terminal płatniczy, które umożliwiają przyjęcie płatności za paliwo bezpośrednio na podjeździe. U mobilnego kasjera można kupić dowolny produkt z całej oferty stacji. Sieć uruchomiła również na 300 stacjach tzw. kasy ekspresowe umieszczone przy drzwiach wejściowych.

Na wszystkich stacjach w regularnej sprzedaży dostępne są płyny do dezynfekcji rąk, a także maski ochronne, pochodzące głównie od krajowych producentów.

Ponadto dla klientów dostępne są jednorazowe rękawiczki. Dystrybutory paliwowe i wnętrze sklepu oraz myjni są regularnie dezynfekowane, a klienci są informowani o konieczności zachowania odstępu przebywając w obiekcie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto mieć pod ręką AlertyPL podczas podróży po Polsce?

Podróżowanie po Polsce zwykle kojarzy się z planowaniem trasy, rezerwacją noclegu, sprawdzaniem pogody i wyborem najlepszej drogi. Coraz częściej warto jednak dodać do tej listy jeszcze jeden element: szybki dostęp do aktualnych informacji o alertach i komunikatach bezpieczeństwa. Szczególnie wtedy, gdy przemieszczamy się między województwami, jesteśmy w nieznanym regionie albo chcemy wiedzieć, czy w okolicy obowiązuje alarm powietrzny lub ostrzeżenie RCB.

Kąpielisko Fala w Tauron Parku Śląskim rozpoczyna sezon

Zapowiada się bardzo gorący weekend, a uczniowie rozpoczynają wakacje – to najwyższy czas, by rozpocząć sezon na Fali w Tauron Parku Śląskim. Kąpielisko czynne jest od dziś (26 czerwca 2026 r.), w godzinach 9.00 – 19.00.

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.