Śląska gala BCC

W Promnicach w niedzielę wręczono Cezary oraz Diamenty - nagrody przyznawane najlepszym śląskim przedsiębiorcom przez katowicką lożę Business Centre Club. Wśród wyróżnionych są firmy związane z górnictwem.

„Cezar Śląskiego Biznesu” to wyróżnienie dla liderów śląskiego biznesu oraz wyraz uznania dla osiągnięć ich firm. Konkurs promuje rodzimy biznesu oraz regionalną przedsiębiorczość poprzez wyłonienie najlepszych firm regionu śląskiego. Biorą w nim udział tylko firmy zrzeszone w Loży katowickiej, bielskiej i częstochowskiej, ale niezależnie od profilu działalności i struktury własności.

Ankieta wypełniana przez przedsiębiorców uwzględnia główne kryteria kondycji finansowej przedsiębiorstwa - przychód, zysk, eksport, wysoką jakość wyrobów, posiadane certyfikaty norm ISO, nowoczesne technologie i sposób zarządzania. Punkty przyznawane są również za działalność charytatywną, aktywność w środowisku przedsiębiorców oraz regionie śląskim.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem dr Piotra Rojka w składzie: Jerzy Bernhard, Janusz Specjał, Wiesław Wiśniewski i Eugeniusz Budniok po analizie ekonomiczno – finansowej i ocenie rocznych dokonań poszczególnych firm ubiegających się o Cezary dokonuje wyboru nominowanych.

Statuetka Cezara Śląskiego Biznesu została zaprojektowana i wykonana przez znanego katowickiego rzeźbiarza Zygmunta Brachmańskiego.

Dla firm, które utrzymały wiodącą pozycję na rynku Kapituła przyznaje „Diamenty” do zdobytych wcześniej Cezarów.

Cezarem Śląskiego Biznesu uhonorowano: producenta kombajnów chodnikowych – spółkę REMAG, Energoprojekt-Katowice, GC Investment, Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus, PHZ Baltimpex Telecom, Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe Proinstal, TM Steel. Diamentem 2009 uhonorowano Główny Instytut Górnictwa, a Złotym Diamentem 2009 – Polski Koks.

Tradycyjnie już członkowie Loży przyznają również Statuetki Specjalne za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze lub polityki, a BCC powiększy się również o nowych Członków Honorowych.

Statuetki Specjalne odebrali: prof. Jerzy Buzek, Adam Kopciuszewski i Kazimierz Kutz.

Członkostwo Honorowe odebrała poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik.

Tegoroczna gala odbyła się pod hasłem „Pogoda na szczęście\". W programie artystycznym wykorzystano fragmenty przedstawienia „Niech żyje bal\" z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu artystów Teatru Zagłębia z Sosnowca.



MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Konferencja „Trójkąt Transformacji”. Nie tylko o nowych szansach dla regionów górniczych

W auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach trwa konferencja „Trójkąt Transformacji”, Rozmawiamy o transformacji energetycznej, przyszłości gmin górniczych, finansowaniu MŚP, bezpieczeństwie cyfrowym, zasobach strategicznych i odporności regionu. W konferencji biorą udział m.in. przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy. Wydarzenie zorganizowali: Wydawnictwo Gospodarcze, właściciel „Trybuny Górniczej” i portalu nettg.pl oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Kodeks dobrych praktyk w ostatniej fazie konsultacji

Ministerstwo Aktywów Państwowych jest otwarte na pomysły dotyczące wdrażania idei local content. Kodeks dobrych praktyk w tym obszarze jest w ostatniej fazie konsultacji i w najbliższym czasie może zostać podpisany przez premiera - poinformowała wiceminister aktywów państwowych Eliza Zeidler.

Rozruch Maszyn Industriady 2026 - 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson

To będzie artystyczna podróż między tradycją a technologią - 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się Rozruch Maszyn Industriady 2026. W programie wyjątkowe spektakle, nowoczesne multimedia i teatr uliczny. - Wydarzenie będzie efektownym prologiem przed weekendową Industriadą, organizowaną w 48 obiektach na terenie województwa śląskiego – podkreślają w Instytucie im. Wojciecha Korfantego, który organizuje festiwal.

Połączyli potencjał całej branży surowcowej

Wspólny front nauki, geologii i górnictwa dla cyberbezpieczeństwa sektora. Politechnika Śląska oraz Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy dołączają do ISAC SIG — centrum wymiany i analizy informacji o zagrożeniach dla sektora surowców i georóżnorodności. Porozumienie w tej sprawie podpisano 10 czerwca br. w Politechnice Śląskiej. To kolejny etap budowy krajowej platformy współpracy na rzecz odporności cyfrowej górnictwa, energetyki, sektora surowcowego i infrastruktury krytycznej.