Poznaj różnice i sprawdź, jaką maszynę wybrać do ćwiczeń w domu

1606219217 fitness1

fot: Pixabay.com

Amatorzy domowych treningów najczęściej wybierają bieżnie, orbitrek lub rower stacjonarny

fot: Pixabay.com

Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to podstawa, jeśli chcemy utrzymać nasze ciało w zdrowiu i dobrej kondycji. Osoby aktywne fizycznie mają także większą odporność oraz zdecydowanie lepsze samopoczucie. Jeśli nie masz czasu lub możliwości treningów na siłowni, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń w domowym zaciszu. Amatorzy domowych treningów najczęściej wybierają bieżnie, orbitrek lub rower stacjonarny.

Orbitrek

Ćwicząc na orbitreku, nie tylko spalasz kalorie, ale także poprawiasz ogólną wydolność i wytrzymałość organizmu. Trening ten angażuje około 80 proc. mięśni ciała. Ćwiczysz nie tylko mięśnie nóg i ramion, ale także mięśnie brzucha, pleców, klatki piersiowej i pośladków. Ponadto orbitrek nie obciąża stawów, zatem jest to sprzęt polecany do rehabilitacji osób po kontuzjach oraz seniorów.

Wadą ćwiczeń na orbitreku jest konieczność długiego treningu, gdyż dopiero po około 60 minutach uzyskujemy najlepsze efekty dla naszej sylwetki. 

Ćwicząc na orbitreku, nie tylko spalasz kalorie, ale także poprawiasz ogólną wydolność i wytrzymałość organizmu. Zdj. Pixabay.com

Rowerek stacjonarny

Już 30 minut intensywnego treningu na rowerku pomoże Ci schudnąć. Trening na rowerze stacjonarnym w domu umożliwia ćwiczenie głównie dolnych partii mięśni, czyli ud, pośladków i łydek, jednak wpływa również na wzmocnienie mięśni brzucha i bioder.

Systematyczne ćwiczenia polecane są również dla osób, które chcą obniżyć poziom „złego” cholesterolu we krwi.

Wadą ćwiczeń na rowerku treningowym jest konieczność uzupełnienia ich innymi ćwiczeniami na górne partie mięśni. 

Trening na rowerze stacjonarnym w domu umożliwia ćwiczenie głównie dolnych partii mięśni, czyli ud, pośladków i łydek. Zdj. Pixabay.com

Bieżnia

Już podczas 30 minut lekkiego truchtu możemy spalić nawet 500 kCal. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko schudnąć. Jeszcze lepszy efekty można osiągnąć, stosując interwały na bieżni.

Jeśli chcesz rozpocząć trening biegowy na bieżni, pamiętaj, by zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Należy również mieć na uwadze, że tego typu ćwiczenia obciążają stawy oraz mięśnie, dlatego początkowo nie należy przesadzać z intensywnością. W sklepach ze sprzętem sportowym można znaleźć kilka rodzajów bieżni treningowych do użytku domowego.

Najczęściej wybierana przez użytkowników jest bieżnia elektryczna. Prosportowy.pl to sklep internetowy, w którym dostępnych jest kilka godnych uwagi modeli bieżni, orbitreków oraz rowerków stacjonarnych w bardzo przystępnych cenach. 

Już podczas 30 minut lekkiego truchtu możemy spalić nawet 500 kCal. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko schudnąć. Zdj. Pixabay.com

Na co się zdecydować?

Zarówno orbitrek, jak i rowerek stacjonarny i bieżnia mają swoje wady i zalety. W zależności od tego, jakie efekty chce się uzyskać i ile miejsca można przeznaczyć na domową siłownię, można wybrać jedno urządzenie albo wszystkie trzy naraz.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.