Polska pensja to połowa unijnej średniej

fot: Pixabay.com

Polacy zadłużeni po uszy

fot: Pixabay.com

Średnia roczna pensja pracowników w UE w 2023 roku, skorygowana o pełny etat, wzrosła o 6,5 proc. rdr i wyniosła 37,9 tys. euro - podał Eurostat.

Wśród krajów UE najwyższą średnią roczną pensję odnotowano w Luksemburgu (81,1 tys. euro), a następnie w Danii (67,6 tys. euro) i Irlandii (58,7 tys. euro).

Natomiast najniższe średnie roczne pensje odnotowano w Bułgarii (13,5 tys. euro), na Węgrzech (16,9 tys. euro) i w Grecji (17 tys. euro).

W Polsce było to 18,05 tys. euro.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co z trzecim odcinkiem Elki w Tauron Parku Śląskim? „Jesteśmy na końcowych etapach”

W Parku Śląskim przywracane i modernizowane są największe atrakcje. Po trzech latach remontu oddano właśnie do użytku Kanał Regatowy, a co z trzecim odcinkiem kolejki Elka, który też miał być już gotowy? - Jesteśmy na końcowych etapach, jeśli chodzi o tę realizację – mówi w rozmowie z netTG.pl prezes Tauron Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

Nawet 7,5 tysiąca złotych kary. Idą zmiany w fotoradarach

Ministerstwo infrastruktury konsultuje nowe zasady dotyczące fotoradarów. Mają być mniej tolerancyjne dla łamiących przepisy. 

Górnicze orkiestry dęte (i nie tylko) zagrają w Rudzie Śląskiej

W sobotę, 22 sierpnia 2026 roku, Ruda Śląska po raz 25. rozbrzmi muzyką orkiestr dętych. Jubileuszowa edycja Festiwalu Orkiestr Dętych im. Augustyna Kozioła odbędzie się w Parku Kozioła w dzielnicy Ruda, a gwiazdą wydarzenia będzie piosenkarka Teresa Werner.

Odtworzono Trakt Cesarski. Historyczna droga wykorzystana przy budowie S1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odtworzyła ponad 5 km historycznej drogi z czasów monarchii habsburskiej. To Trakt Cesarski na terenie gmin Węgierska Górka i Milówka, który służył jako dojazd technologiczny na plac budowy odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka – informują w katowickim oddziale GDDKiA.