PKP Intercity wzmacnia 652 pociągi na Święta i Nowy Rok

fot: Monika Krężel

Koleją można podróżować taniej

fot: Monika Krężel

PKP Intercity w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wzmocni łącznie 652 pociągi krajowe i międzynarodowe, dołączając do nich 782 dodatkowe wagony - poinformował przewoźnik w poniedziałek.

Dodatkowo część połączeń będzie realizowana przez dwa lub trzy połączone składy, co ma zapewnić większą liczbę miejsc dla pasażerów.

Wzmocnienia obejmą okres od 19 grudnia 2025 r. do 2 stycznia 2026 r. Frekwencja w pociągach będzie na bieżąco monitorowana, a w miarę możliwości technicznych do składów mają być dołączane kolejne wagony.

Przewoźnik zwrócił uwagę, że dzięki nowemu rozkładowi jazdy, który wszedł w życie 14 grudnia, w okresie świąteczno-noworocznym pasażerowie mają do dyspozycji niemal o 60 połączeń więcej niż rok wcześniej. Wzrosła także liczba kursów w ekonomicznej kategorii InterCity, obsługiwanych nowymi lub zmodernizowanymi składami, m.in. na trasach Poznań - Szczecin, Warszawa - Lublin oraz Kraków - Katowice.

Przewoźnik przypomina, że w okresie świąteczno-noworocznym na największych dworcach w Polsce, m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie, dostępni będą informatorzy mobilni, którzy pomogą pasażerom w planowaniu podróży, przesiadkach oraz odnalezieniu właściwych peronów.

PKP Intercity to największy międzyregionalny operator kolejowy, który zapewnia komunikację między dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Firma oferuje podróże czterema kategoriami pociągów. Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) to połączenia ekonomiczne, zaś Express InterCity (EIC) i obsługiwane pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP) - połączenia ekspresowe. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w drodze do UNESCO. W Zabrzu odbędzie się spotkanie otwarte

Kopalnia Guido oraz Sztolnia Królowa Luiza mają realną szansę na wpis na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W związku z tym Zabrzu odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego przedstawiony zostanie aktualny etap prac, korzyści i wyzwania związane z procesem aplikacji.

Autostradą Katowice-Kraków znowu pojedziemy w remoncie, naprawią 15,6 km jezdni

Po wykonanej w I połowie roku wymianie 15,2 km nawierzchni jezdni odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków, w II połowie br. wymienionych zostanie kolejnych 15,6 km - podała w czwartek spółka zarządzająca drogą. Jej wpływy z poboru opłat wzrosły w I połowie br. o 5 proc. rdr, do 315,8 mln zł.

Wspólnie zajmą się ochroną zdrowia i bezpieczeństwem pracowników

Rozpoczął się kolejny etap współpracy Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ukierunkowanej na podnoszenie poziomu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz wspieranie pracodawców w prawidłowym stosowaniu przepisów prawa.

Masz działkę? Kopiesz w ziemi? Uważaj, bo możesz tego pożałować. Nadzór górniczy czuwa

Każdy właściciel nieruchomości jest zarazem właścicielem piasku, żwiru i innych kopalin znajdujących się na niej. Ale czy może kopać do woli i np. sprzedać sąsiadowi?