Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 183.90 USD (-0.33%)

Srebro

85.91 USD (-3.20%)

Ropa naftowa

92.92 USD (+2.41%)

Gaz ziemny

3.23 USD (+5.73%)

Miedź

5.91 USD (-0.19%)

Węgiel kamienny

124.00 USD (-5.34%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 183.90 USD (-0.33%)

Srebro

85.91 USD (-3.20%)

Ropa naftowa

92.92 USD (+2.41%)

Gaz ziemny

3.23 USD (+5.73%)

Miedź

5.91 USD (-0.19%)

Węgiel kamienny

124.00 USD (-5.34%)

Odznaczenia państwowe, medale i odznaki trafiły do wyróżniających się pracowników SRK

fot: Kajetan Berezowski

Uroczystości w SRK rozpoczął uroczysty przemarsz górniczego orszaku ulicami Bytomia

fot: Kajetan Berezowski

Uroczysty przebieg miało tegoroczne spotkanie barbórkowe załogi Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnią Służbę udekorowano: Jacka Bienię, Małgorzatę Błaszczyk, Urszulę Godzic, Lilianę Kołaczek, Eugeniusza Organiścioka, Beatę Pabiszczak, Sylwię Przewdzink, Juliannę Sobota i Janusza Hylewskiego.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: Agnieszka Jakubiec i Jarosław Wychowałek. Medal Brazowy za Długoletnią Służbę powędrował do Artura Szarawary.

Awanse na stopień inżyniera górniczego I stopnia otrzymali: Iwona Nawrocka i Patrycja Zamora.

Awanse na stopień inżyniera górniczego III stopnia otrzymali: Przemysław Kreja, Joanna Marzec, Maja Mściwujewska oraz Ewa Sykała.

Z kolei stopień technika górniczego I i III stopnia otrzymali Bogumiła Binias oraz Katarzyna Kowalska.

Prezes zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń nadał odznakę „Zasłużony dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń" osobom, które  swoją pracą zawodową, wzorowym wypełnianiem obowiązków i przejawianiem inicjatywy w pracy przyczyniają się w sposób szczególny do rozwoju Spółki. Trafiła ona do rąk Andrzeja Kopcia i Barbary Radomskiej.

Dyplom i odznakę honorową za 25 lat pracy zawodowej oraz pamiątkowy zegarek jubileuszowy otrzymali: Beata Futyma, Agnieszka Kolbe i Joanna Narożnowska. Dyplom i odznakę honorową za 35 lat pracy zawodowej wręczono Beacie Mąsior, Iwonie Nawrockiej oraz Annie Stolarskiej, natomiast dyplom i odznakę honorową za 50 lat pracy otrzymał Dariusz Wójcik.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na terenie kopalni lądował śmigłowiec LPR. Pracownik trafił do szpitala

Na terenie kopalni Marcel w Radlinie w środę, 11 marca, około godziny 17 wylądował śmigłowiec LPR. Pomocy medycznej potrzebował jeden z pracowników.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Ta kopalnia sięgnie po miliony ton węgla świetnej jakości. Nowy poziom 880 m zmieni wszystko

Górnicy z ruchu Chwałowice kopalni ROW prowadzą obecnie eksploatację trzema ścianami. I taki jest też obecny model funkcjonowania zakładu, który od kilku lat notuje dobre wyniki produkcyjne. W październiku ub.r. ruszyła też ważna inwestycja, pozwalająca na odtworzenie bazy zasobowej, a tym samym na realizację zapisów umowy społecznej i wydobycia zaplanowanego w programach operacyjnych kopalń. Pogłębiany jest szyb II do poziomu 880 m.

Załoga PG Silesia wciąż nie ma pewności, czy miejsca pracy zostaną utrzymane

Wciąż niepewny jest los Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zarządca sądowy wysłał do strony rządowej, związków zawodowych oraz właściciela spółki pismo o złej sytuacji kopalni i prawdopodobnej redukcji zatrudnienia o kilkaset osób. Mimo, iż Sąd Rejonowy w Katowicach nie wyraził sprzeciwu wobec dzierżawy przedsiębiorstwa przez Bumech, koncesja na wydobycie wciąż nie została przeniesiona i co za tym idzie nie możliwe jest przejęcie pracowników przez owego przedsiębiorcę.