Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 107.21 USD (+0.17%)

Srebro

84.45 USD (+0.05%)

Ropa naftowa

100.25 USD (-1.39%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.99%)

Miedź

5.82 USD (-0.14%)

Węgiel kamienny

128.60 USD (-0.23%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 107.21 USD (+0.17%)

Srebro

84.45 USD (+0.05%)

Ropa naftowa

100.25 USD (-1.39%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.99%)

Miedź

5.82 USD (-0.14%)

Węgiel kamienny

128.60 USD (-0.23%)

O tym mówi Polska i świat

Grupa azoty arc

fot: Grupa Azoty

Na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn w Grupie Azoty w Kędzierzynie-Koźlu wybudowana zostanie nowoczesna instalacja do zgazowania węgla kamiennego, która ruszyć ma w 2020 r.

fot: Grupa Azoty

Polak przesłuchany w PE. Nowe otwarcie przy budowie atomu. Izera ma pod górkę. Co z aktywami węglowymi? Donald Trump bierze kolejny kluczowy stan.

* TVN24.pl: - Donald Trump wygrywa z Kamalą Harris w Nevadzie - prognozuje stacja CNN. To pierwsze zwycięstwo kandydata republikanów w tym stanie od 2004 roku. Do zdobycia jest tam sześć głosów elektorskich, co oznacza, że Trump ma ich już ponad 300. Ameryka wciąż czeka na wyniki wyborów w Arizonie.

* Money.pl: - Rząd zamierza rakiem wycofać się z koncepcji wymyślonej jeszcze za rządów PiS, by wyodrębnić ze spółek energetycznych, takich jak PGE, Tauron, Enea i Energa, „brudne" aktywa węglowe i przenieść je do jednego podmiotu - Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).

* Gazeta.pl: - Piotr Serafin, polski kandydat na komisarza ds. budżetu UE wśród priorytetów wymienił bezpieczeństwo, pozyskiwanie nowych środków oraz zbudowanie „ścisłego związku" między praworządnością a budżetem. Komisje poparły jego kandydaturę.

* Interia.pl: - Podkomisja ds. religii w szkole spotkała się w czwartek, aby przedyskutować temat zmiany organizacji lekcji religii w szkołach i przedszkolach. Strona rządowa przedstawiła sugestie konkretnych rozwiązań, zaś strona kościelna zgłosiła do nich swoje uwagi - wynika z komunikatu opublikowanego po spotkaniu.

„Gazeta Wyborcza”: - Brak efektywnych działań związanych z rynkowymi trudnościami i nieuzasadnione zwiększanie zatrudnienia. Tak Grupa Azoty uzasadnia zwolnienia grupowe w Siarkopolu. Jak dowiedziała się „Wyborcza", zarząd Siarkopolu powiadomił związki zawodowe i Powiatowy Urząd Pracy w Staszowie o zamiarze redukcji zatrudnienia w ramach zwolnień grupowych.

* „Puls biznesu”: - EMP, spółka odpowiedzialna za projekt Izery nie chce rezygnować z projektu polskiego auta elektrycznego. Ma na niego pomysł, nie ma jednak czasu. Umowa inwestycyjna z Geely musi być podpisana jak najszybciej, bo chiński partner może się wycofać. Tymczasem wciąż nie ma finansowania.

* RP.pl: - Pieniądze przeznaczone dla Intela zostaną skierowane do zbrojeniówki. Środki, które miały wspomóc zawieszoną inwestycję amerykańskiego giganta, mogą trafić na rozwój zbrojeniówki. Takie rozmowy odbyły się między Ministerstwem Rozwoju i Kancelarią Premiera.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Fitch podwyższa prognozę wzrostu PKB Polski w '26 do 3,6 proc.

Agencja Fitch podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski w 2026 r. do 3,6 proc. z 3,2 proc., a w bieżącym roku prognozuje jeszcze jedną, ostatnią obniżkę stóp przez RPP o 25 pb. - podano w kwartalnym raporcie agencji.

Nie takie hałdy straszne, jak je malują

Wokół hałd narosło wiele opowieści o tym, jak potrafią uprzykrzyć życie, jak bardzo trują i niszczą wszystko, co na nich rośnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Jak zostać kontrolerem finansowym? Ścieżka rozwoju, obowiązki i zarobki

Rola kontrolera finansowego to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju. Zawód ten opiera się na dostarczaniu zarządom kluczowych danych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli szukasz stanowiska, które łączy analitykę z realnym wpływem na biznes i kontaktem z ludźmi, sprawdź, jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.

Gawkowski: W ostatnich dniach doszło do nieudanego cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych

W ostatnich dniach doszło do cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych; polegał on na próbie przełamania zabezpieczeń, która została powstrzymana - przekazał w czwartek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że atak prawdopodobnie był kierowany z Iranu.