Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
TU rodziła się Solidarność!
1 lipca 2020
Zdegradowane, pohutnicze tereny zmienią się w dzielnicę marzeń
25 czerwca 2020
W rocznicę powstania Solidarności
25 czerwca 2020
Górnicy nie hejtują, górnicy ratują
25 czerwca 2020
Na Śląsku odprawiono msze w intencji górników
14 czerwca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
1 stycznia 2017 Trybuna Górnicza autor: Witold Gałązka

Fuzja nie zaszkodzi

- Wierzę, że zarządzający PGG dostrzegą istniejące tu potrzeby i nie potraktują pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji w naszych kopalniach jako wkładu w ogólne utrzymanie spółki – ocenił prezes KHW Tomasz Cudny
fot: Witold Gałązka/ARC

Nabrałem przekonania po rozmowach w Ministerstwie Energii, że strategia wdrażana w kopalniach KHW nie zostanie przerwana po fuzji z Polską Grupą Górniczą. Nie obawiam się tego. Nasze działania nie polegają na doraźnym gaszeniu pożarów, mamy długofalowy plan - powiedział Tomasz Cudny, prezes KHW, w przedświątecznej rozmowie z dziennikarzami.

Przyszła struktura firmy ma być dwuruchowa: z potężną kopalnią Mysłowice-Wesoła, którą trzeba jak najszybciej doprowadzić do funkcjonowania w oparciu o trzy ściany z najlepszym jakościowo węglem, oraz rentowną kopalnią zespoloną Murcki-Staszic, która stale fedrować będzie na minimum czterech ścianach.

- Jestem inżynierem, przygotowałem realny plan – mówi Cudny, dodając, że właśnie na niezbędne w obu kopalniach inwestycje, udostępniające dobrej jakości węgiel, potrzeba pieniędzy z zapowiedzianych 700 mln zł dofinansowania dla KHW. Podaje za przykład takie zakłady, jak Sobieski, Janina czy Silesia, gdzie przemyślane nakłady po czasie umożliwiają nowoczesną, opłacalną działalność. Tymczasem KHW ma dziś gwarancję płynności finansowej tylko do końca lutego 2017 r., a brak pieniędzy blokował szybszą restrukturyzację.

- Oszczędności na kosztach wyczerpały się. Nie da się dłużej obniżać wydatków tak, że kupię jeden stojak czy jedną taśmę do przenośnika mniej. Muszę wydawać złotówki w taki sposób, żeby jak najszybciej przyniosły jak największą korzyść. Ale trzeba je mieć. Także na wypłaty - ocenia szef KHW.

Murcki-Staszic - kopalnia zespolona
Na początku 2017 r. Holding wejdzie do PGG. Podobnie jak miedziowa Rudna lub węglowy ROW ma być rodzajem centrum wydobywczego. Jaką zachowa autonomię?

Strona 1 z 3
1
2
3
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (21) pokaż wszystkie
  • wyborca 6 stycznia 2017 14:04:50
    Profile Avatar

    Pokój, Śląsk, Wujek do likwidacji - Dobra Zmiana Oszustów

  • Prawdziwy 5 stycznia 2017 22:40:29
    Profile Avatar

    Wszyscy wiedza ze węgiel z Wieczorka jest wywożony przez cała dobę ciężarówkami na Staszic, dlaczego ? Zadłuża się wieczorek z każdej możliwej strony a prawda jest taka ze fedruje na + jeżeli chodzi o ilość załogi. Najgorsze to ze za wszelka cenę chcą utrzymać Wesoła i Staszic a prawda jest taka ze te dwa giganty ciągną wszystkich z miesiąc na miesiąc coraz niżej.

  • emeryt khw 2 stycznia 2017 18:52:07
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • rylzlasu 2 stycznia 2017 14:41:10
    Profile Avatar

    -> Na całe szczęście już Emeryt <- o tym tez wszyscy wiedzą, ze zarzad jedne kopalnie broni, a drugie na sile chce - wykazac ze sa nie rentowne i caly czas na minusie. Najpierw poprzedni zarzad dziwnym trafem zrobił dlug o ktorym nawet sam własciciel nie wiedział. a teraz drugi zarzad kryje kopalnie, w drugie na sile chce zamknac

  • rylzlasu 2 stycznia 2017 14:30:53
    Profile Avatar

    Przeciez wszyscy o tym wiedza ze prezes cudny nie cierpi kopalni wujek - i slask-a ;) to juz od dawna wiadome jest;) sam prezes wspominał o tym ;) ze jakby mogl to dawno by juz zamknał wujek i slask

  • Na całe szczęście już Emeryt 2 stycznia 2017 14:28:26
    Profile Avatar

    Ostatnio często słyszę i czytam między innymi o tym, że jest oficjalnie podawane fałszywe wydobycie z kopalń. Z tego co wiem to każda kopalnia podaje tzw raport do Holdingu z pracami oraz wydobyciem. Takie rozmowy z tego co wiem są nagrywane - jaki problem by np. ktoś z jajami z rządu za pomocą prokuratury sprawdził te nagrania i oficjalnie podał jaka kopalnia ile fedruje a tych z Damrota , którzy są odpowiedzialni za te kłamstwa przekazywanie fałszywych danych dla przykładu ukarać ! Ktoś działa specjalnie i pewnie dlatego chcą sztucznie utrzymywać nie rentowną kopalnie jaką jest w tej chwili Wesoła !

  • Górnik khw 2 stycznia 2017 14:04:20
    Profile Avatar

    Kopalnia Wujek fedruje na polu Staszic - proszę przypomnieć dlaczego Staszic oddał Wujkowi ten rejon ! Nie pamięta pan ? Trzeba chyba przypomnieć - na tym rejonie jest dużo wody a do tego za dużo metanu i Staszic nie jest w stanie tego z pola wydobywać. Po kilku latach ściany rozjechane, wydobycie z dwóch ścian prawie zakończone i szykowane dla następnej a do wzięcia jest jeszcze pokład 407 ! Na kopalni Wujek najlepsze wydobycie tony na pracownika w całym KHW ! Jaki sens i logika zamykanie czegoś co przynosi zysk ? NO CHYBA,ŻE TO CELOWE DZIAŁANIE NA SZKODĘ SPÓŁKI ! Do tego te fałszywe dane odnośnie wydobycia na kopalniach , prokurator powinien zapukać do drzwi KHW !

  • Elektryk 2 stycznia 2017 13:55:02
    Profile Avatar

    Panie Cudny, proszę podać tak dla przykładu za ostatnie 3-4 miesiące PRAWDZIWE A NIE PRZEKŁAMANE wydobycie z kopalń KWH ! Wtedy okaże się jakie kopalnie są rentowne a jakie NIE ! Dlaczego nie jest podane do ogólnej informacji,że kopalnia Wesoła ma takie problemy z wydobyciem ze względu na "palące" się ściany i złą wentylację ? Dlaczego na kopalni Stasic opłaca się wydobycie ze ścian na podsadzkę a na innej kopalni już NIE ?

  • alojz 2 stycznia 2017 13:01:45
    Profile Avatar

    Na wujku najepsze wydobycie w calym khw ( tony/osobe) a oni chca likwidowac masakra. powinni rozjechac poklad 407 i wujek znow pofedruje na nastepne 10-15lat. A jesli wujek fedruje to zyski gwarantowane ;) Tylko zeby 407 rozjechac to juz trzeba sie za to brac bo pozniej bedzie za pozno... pozdrawiam brac gorniczą!

  • paweł 2 stycznia 2017 11:19:34
    Profile Avatar

    Czeka nas jesszcze wiele pracy, zwlaszcza w tym roku kiedy faktycznie mamy mozliwosc poprawy sytuacji spolki, niektore zaklady ktore ciagle sie pala albo nie maja fedrunku trzeba bedzie jakos ogarnac

  • fran 2 stycznia 2017 10:55:32
    Profile Avatar

    Przede wszystkim udny walczy o KHW i chce zeby rpzetrwało, gdyby nie to ze załatwił środki z przedsprzedaży wegla u kontrachentów to nie mielibyscie pieniedzy na wypłaty.

  • GÓRNIK Z KHW. 2 stycznia 2017 10:20:17
    Profile Avatar

    witam panie cudny z caŁym szacunkiem dla pana ale jest pan sŁabiutkim gÓrnikiem czytaŁem pana artykuŁ w ostatnim dodatku do dziennika zachodniego powiedziaŁ pan Że wujek i wieczorek miaŁy byc juŻ dawno zlikwidowane zaŁoga wieczorka pokazaŁa wam jak naleŻy wybraĆ ŚcianĘ drugĄ w pokŁadzie 501 wam na staszicu co chwilĘ siĘ ona paliŁa pan za pana rzĄdÓw pociĄgnie juz caŁkowicie khw na dno chciaŁem jeszcze panu prezesowi przypomnieĆ Że kopalnia staszic powstaŁa na polu gÓrniczym wieczorka to tak do przypomnienia jak by pan o tym nie wiedziaŁ.

  • mateo 2 stycznia 2017 10:15:23
    Profile Avatar

    Najbardziej w tym roku zawiedziony jestem postawa zwiazkowców. Mozna było tak wiele dobrego zrobić ale wszystko zablokowali

  • grzesiek 2 stycznia 2017 09:50:31
    Profile Avatar

    Akurat jak sie przyjzysz to okazuje sie ze obecny prezes zrobił znacznie wiecej niz cały poprzedni zarzad przez swoja dosyc długa kadencje

  • pol29 2 stycznia 2017 09:49:21
    Profile Avatar

    To w koncu kiedy Slask ma przejsc do SRK ?

  • wrona 2 stycznia 2017 09:41:13
    Profile Avatar

    Jak pokój fedruje jak tam przeciez nic sie juz nie dzieje. Ruch ślask to jakaś kpina bo tam na dole jest echo, urobek jakiś ciagna ale tam nie ma kto pracować.

  • hzzz 2 stycznia 2017 07:30:29
    Profile Avatar

    Co za gamonie wymyślają w kółko nowe fuzje, przejęcia i inne hybrydy? od ponad roku ciągle coś kombinują z kopalniami węgla i jeszcze ani jednej zmiany dobrej nie było... wszystkie kopalnie powinny funkcjonować jako oddzielne podmioty gospodarcze i wtedy od razu okazało by się które są w stanie być rentowne... proste? proste!

  • rylzlasu 2 stycznia 2017 03:37:15
    Profile Avatar

    No tak Panie Prezesie, najlepiej zamknąć trzy kopalnie ktore fedruja, a przyszlosc fimy opierac na kopalni Wesola, na ktorej co chwile wybuchają pozary, oraz na ktorej panuje niesamowity syf, nie wspominając juz o Staszicu, gdzie wcale jest nie lepiej. Moze pora na zmiane prezesa? widac wyraznie ze w holdingu rękami nogami trzymaja się zeby nie bylo fuzji. Czemu prezes nic nie mowi o restrukturyzacji liczby pracownikow na damrota? ktorzy zarabiaja bardzo dobrze pieniądze,?

  • PĘCZUŚ 2 stycznia 2017 00:30:07
    Profile Avatar

    bardzo fajnie by byŁo Żeby jednak ŚlĄsk decydowaŁ o kopalniach a nie warszawa bo robiĄ zŁe ruchy nie w tym kierunku co potrzeba :)

  • Rop 1 stycznia 2017 21:13:15
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Tomek 1 stycznia 2017 21:00:14
    Profile Avatar

    P prezes wszyscy wiemy ze slask przynosi zyski fedrowania ma jeszcze na min 15 lat i daje rade z planem pte i z tym sprzetem co ma ! Pokoj kiedys tez chcieli zamknac i co dalej fedruje ! Slask ma polaczenie z halemba urobek puscic do nich zlikwidowac przerobke i dalej bedziemy fedrowac ! A pana plany mega kopalni i tak nie dojda do skutku a szczegolnie z wesola bo dobrze wiemy ze z tym pozarem bedzie i jest tam ciezko !!

  • UFWET
    user