Marek Migalski oburzony zwolnieniem Anity Gargas

Europoseł Marek Migalski jest oburzony zwolnieniem Anity Gargas, którą zarząd TVP odwołał z funkcji szefowej publicystyki w telewizyjnej „Jedynce”. Na swoim blogu ten znany politolog ze Śląska napisał, że zwolnienie dziennikarki to „świństwo”.

 

- Nie robi się takich rzeczy, to naprawdę jest świństwo - mówi portalowi nettg.pl dr Migalski.

 

- Nie możemy jako PiS przykładać ręki do takich spraw. Zwolnienie Gargas pokazuje, jakie byłyby koszty i jak wyglądałaby koalicja rządowa PiS z SLD. Ile trzeba byłoby najeść się wstydu i jak obrzydliwe rzeczy trzeba by było robić, by utrzymać sojusz z postkomunistami. I jak trudno byłoby spoglądać sobie w twarz w lustrze goląc się nad ranem. Bo jeśli odważna, kontrowersyjna przyznajmy, niezależna, o prawicowych poglądach dziennikarka traci pracę w telewizji publicznej za zgodę na wyemitowaniu filmu pokazującego prawdziwe oblicze TW „Wolskiego”, to znaczy że jest to po prostu draństwo. I jeśli PiS nie protestowało, nie broniło tej dziennikarki, to znaczy, że w tym wszystkim uczestniczyło. Na świństwach zaś nie da się zbudować zwycięstwa i powrócić do władzy. Bo i po co? By nadal uczestniczyć w świństwach? By wraz z czerwonymi zakłamywać historię, by represjonować odważnych dziennikarzy za mówienie prawdy o takich antybohaterach, jak Wojciech Jaruzelski?

 


Gargas swoje stanowisko straciła 19 lutego, po emisji kontrowersyjnego dokumentu o Wojciechu Jaruzelskim - „Towarzysz generał”. Oburzony Sojusz Lewicy Demokratycznej uznał wówczas, że film jest skrajnie jednostronny.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.