Lwów: wymiana wiedzy i doświadczeń

fot: Michał Sikora/ARC

Konferencja jest kontynuacją projektu URAPOL przyczyniającego się do rozwoju przedsiębiorczości w obwodzie lwowskim w obszarze technologii efektywnego wykorzystania paliw lokalnych

fot: Michał Sikora/ARC

We Lwowie rozpocznie się w środę (26 października) dwudniowa konferencja. Będzie ona promować innowacyjne technologie energetyczne oraz wykorzystanie paliw lokalnych. Organizatorem jest strona polska i ukraińska.

Kongres "Wspieranie innowacyjności i transferu technologii w sektorze paliwowo-energetycznym" jest finansowany w ramach programu Polska Pomoc Rozwojowa 2016. Podczas konferencji zostaną przedstawione doświadczenia i wyniki realizacji projektu URAKOL zrzeszającego polskich i ukraińskich naukowców. W panelach będą brali udział także inwestorzy znad Wisły i obwodu lwowskiego.

Jeden z punktów wydarzenia przewiduje prezentację zrównoważonych systemów energetycznych opartych o odnawialne źródła energii.

Konferencja jest kontynuacją projektu URAPOL przyczyniającego się do rozwoju przedsiębiorczości w obwodzie lwowskim w obszarze technologii efektywnego wykorzystania paliw lokalnych.

Z każdego dnia konferencji przygotujemy relację w portalu górniczym nettg.pl.

Lwowski szczyt organizuje katowicki Główny Instytut Górnictwa oraz lwowski Instytut Geologii i Geochemii Paliw Kopalnych Państwowej Akademii Nauk Ukrainy.

Konferencja jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.