KGHM z Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii „Dobry Zarząd”

1560602043 nagroda pr kghm

fot: KGHM

Nagrodę PR dla "Dobrego Zarządu" w imieniu KGHM odebrał prezes Marcin Chludziński

fot: KGHM

Podczas III edycji Gali Nagród Gospodarczych Polskiego Radia KGHM Polska Miedź otrzymał I miejsce w kategorii "Dobry Zarząd". Nagrodę w imieniu spółki odebrał w czwartek, 13 czerwca, prezes Marcin Chludziński.

Nagroda jest przyznawana firmom, dla których zysk finansowy nie jest jedynym priorytetem - podkreśla w komunikacie biuro prasowe Polskiej Miedzi.
W tym roku po raz trzeci wyłoniono laureatów w konkursie organizowanym przez Naczelną Redakcję Gospodarczą Polskiego Radia. Doroczny ogólnopolski ranking ma na celu promocję polskiej gospodarki i firm przyczyniających się w efektywny sposób do wzrostu gospodarczego kraju. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach – Przełomowe Rozwiązanie, Filantrop Polski, Skarb Narodowy, Ambasador Biznesu RP oraz Dobry Zarząd.

W ostatniej kategorii wyróżnienie trafiło do KGHM. Zgodnie z ideą nagrody ma ona honorować nie tylko osiągnięcia zarządu firmy w zakresie wyników finansowych, ale także w innych aspektach związanych z rozwojem nowoczesnego przedsiębiorstwa.

– Wyróżnienie w kategorii Dobry Zarząd stanowi przede wszystkim wyraz uznania dla naszej biznesowej filozofii, wyznawanej i realizowanej przez 34 tysiące pracowników w ramach Grupy Kapitałowej KGHM. Myślę, że stworzyliśmy taką atmosferę współpracy i zaufania, że udaje nam się stawiać czoła trudnym kwestiom związanym z produkcją. Widać to już na przykładzie pierwszych miesięcy tego roku, jeśli chodzi o skalę naszej produkcji i eksportu – powiedział prezes Marcin Chludziński.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia zwróciła uwagę na dobre zarządzanie spółką, którego odzwierciedleniem są wyniki produkcyjne oraz wyniki sprzedaży za ubiegły rok - podaje biuro prasowe Polskiej Miedzi. Plan produkcji miedzi elektrolitycznej zakładany na 2018 rok został przekroczony o 1,6 proc. Z kolei plan produkcji srebra był wyższy od zakładanego poziomu o 2 proc. Dzięki efektywnej realizacji założeń produkcyjnych wyższa o 1,7 procent od zakładanej była także sprzedaż produktów. Ostatecznie przychody KGHM za 2018 r. w porównaniu do roku poprzedniego wzrosły o 0,8 proc., osiągając poziom 20,5 mld zł. Dotychczasowe dane za 2019 r. potwierdzają, że w dalszym ciągu wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM przekraczają pierwotne założenia.

Organizatorzy Konkursu podkreślali, że "Dobry Zarząd" to nie tylko wyniki finansowe i relacje biznesowe, ale także troska o pracowników, społeczności lokalne i środowisko naturalne. KGHM to jeden z najważniejszych w Polsce sponsorów kultury, nauki i sportu. Firma jest m.in. mecenasem Zamku Królewskiego w Warszawie, Opery Wrocławskiej oraz wydarzeń kulturalnych o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Jako mecenas sportu KGHM wspiera takie drużyny, jak Zagłębie Lubin, a także 20 indywidualnych stypendystów programu Miedziane Rywalizacje.

W czerwcu KGHM wspólnie z Fundacją KGHM zainaugurował szkołę przywództwa "Przewodnicy". Młodzi polscy liderzy będą odbywać szkolenia prowadzone przez profesjonalnych doradców z Polski i USA, w tym m.in. amerykańskich generałów. Grupa 30 studentów i absolwentów wyższych uczelni weźmie udział w cyklu wykładów przygotowujących do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.