Katowice: Zapisy na bieg Korfantego

Miłośnicy biegania już mogą myśleć o starcie w Biegu Korfantego. Poprzez stronę internetową ruszyły właśnie zapisy uczestników na tę cykliczną imprezę sportową.

 

Bieg odbędzie się 18 kwietnia 2010 r. Organizatorami są Urząd Miasta Katowice - MOSiR Katowice oraz Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – MOSiR „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich. Start nastąpi o godz. 11 spod pomnika Wojciecha Korfantego przy Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

 

Trasa biegu, mająca około 8,5 km długości, prowadzić będzie ulicami Katowic: Jagiellońską, Kochanowskiego, poprzez Rynek do Al. Korfantego. Następnie biegacze, mijając rondo, pętlę Słoneczną i Pl. Alfreda dotrą do Siemianowic Śląskich, gdzie po biegną ulicami Katowicką, Staszica, Świerczewskiego, Parkową i Aleją Sportowców.

 

Przewidziano 6 kategorii klasyfikacyjnych wśród kobiet, 6 kategorii klasyfikacyjnych wśród mężczyzn oraz trzy kategorie niepełnosprawnych.
Nagrodzone będą miejsca od I do III w każdej kategorii wiekowej kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach niepełnosprawnych. Pierwszych 500 zawodników otrzyma na mecie biegu medale okolicznościowe.

 

Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową biegu www.biegkorfantego.katowice.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.

Inflacja na koniec roku wyniesie 2,9 procent? Tak przewiduje NBP

Według centralnej ścieżki projekcji, którą w piątek opublikował Narodowy Bank Polski, inflacja na koniec 2026 r. wyniesie 2,9 proc., na koniec 2027 r. 2,7 proc., a na koniec 2028 r. 2,2 proc. Jednocześnie wzrost PKB na koniec br. powinien wynieść 3,7 proc.

Wprowadzenie systemu ETS2 może podbić inflację w Polsce o 2 pkt. proc.

Wprowadzenie systemu ETS2 może podbić inflację w Polsce o 2 pkt. proc. - poinformował w piątek na konferencji dyrektor Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP Jacek Kotłowski. Bez skutków ETS2 inflacja średnioroczna w 2028 r. będzie poniżej 2,5 proc.