Islam i taniec brzucha

Rozmowy o Islamie urozmaicone pokazem tańca brzucha w wykonaniu tancerki Darii Nędzy wypełnią czwartkowe spotkanie w cyklicznej Śląskiej Kawiarni Naukowej. Gości ona raz w miesiącu w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta).

 

4 marca br., o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Gulińskim, który jest absolwentem Instytutu Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1992 r. studiuje, podróżuje i pracuje na Bliskim Wschodzie. Jest ekspertem ds. Bliskiego Wschodu i islamu. W 2003 r. był m.in. tłumaczem polskiego kontyngentu w Iraku. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” i „Gościa Niedzielnego” publikowano jego artykuły, jest bowiem wieloletnim współpracownikiem tych redakcji.

 

- Jakie konsekwencje niesie wzrost liczby wyznawców Allacha? Czy Islam to religia pokoju czy przemocy? Jaka jest rola kobiet w Islamie? Islam najszybciej spośród wszystkich religii świata zdobywa nowych wiernych. W 2008 roku liczba wyznawców Allacha przekroczyła liczbę wyznawców Chrystusa. W Warszawie tym roku ma się rozpocząć budowa trzeciego meczetu – przedstawia portalowi nettg.pl tezy czwartkowego spotkania dr Tomasz Rożek, jeden z organizatorów Śląskiej Kawiarni Naukowej.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zalety aplikacji mobilnej wirtualnej centrali telefonicznej dla kadry kierowniczej

Dzisiaj kierownik działu sprzedaży, marketingu lub właściciel firmy nie jest już przywiązany do biurowego fotela. Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się znajdujesz, aplikacja mobilna zintegrowana z centralą telefoniczną zamieni Twój smartfon w panel sterowania zespołem — z dostępem do pełnej analityki rozmów, efektywności kanałów i pracy menedżerów w czasie rzeczywistym. 

Muzeum Górnośląskie wraca do lat 30. XX wieku. Rozpoczęła się wielka modernizacja

Zmieniamy się, by zachwycać – podkreślają w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Wybudowany w okresie międzywojennym funkcjonalistyczny gmach instytucji przejdzie gruntowną modernizację. – To będzie powrót do korzeni, do tego co było w latach 30. XX wieku – zaznaczyła dyrektor muzeum Iwona Mohl.

1765888186 g63vfrlwiaahkta

Maciej Lasek odwołany z funkcji pełnomocnika ds. CPK. Zastąpi go Piotr Malepszak

Wiceminister infrastruktury Maciej Lasek został odwołany z funkcji pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego; na stanowisku zastąpi go Piotr Malepszak - przekazał w piątek resort infrastruktury. Szef ministerstwa Dariusz Klimczak podkreślił, że to sam Lasek poprosił o odwołanie.

Outsourcing procesów w firmie - sposób na większą efektywność i lepszą organizację pracy

Rozwój przedsiębiorstwa wymaga nie tylko dobrej strategii sprzedażowej, ale także sprawnego zaplecza organizacyjnego, prawnego, administracyjnego i operacyjnego. Outsourcing procesów w firmie pozwala przekazać wybrane obszary specjalistom zewnętrznym, dzięki czemu przedsiębiorca może skoncentrować się na kluczowych celach biznesowych, ograniczając jednocześnie koszty, ryzyka i przeciążenie wewnętrznych zespołów.