Gospodarka: Górnicze karty to nowość, są honorowane na terenie całego regionu
fot: Andrzej Bęben/ARC
W maju staniała żywność - w porównaniu z kwietniem była tańsza o 0,1 proc.
fot: Andrzej Bęben/ARC
Sieć sklepów Stokrotka zawarła umowę z Lubelskim Węglem Bogdanka. W ten sposób pracownicy jednej z największych firm w regionie lubelskim będą mogli zaopatrywać się w rozmaite produkty płacąc za nie zamiast gotówką - kartami przedpłaconymi.
Stokrotka pojawiła się na polskim rynku obrotem detalicznym w 1994 r. Najpierw działała w Lublinie. Pierwszą placówkę detaliczną sieci otwarto w 1996 r. w Łęcznej. W 2013 r. firma uruchomiła własną sieć logistyczną, mającą na celu zaopatrywanie swoich sklepów w towar. I to właśnie karty przedpłacone Stokrotki otrzymali pracownicy Bogdanki.
Będą one cyklicznie doładowywane i posłużą do zakupów produktów spożywczych w ponad 200 sklepach sieci Stokrotka na Lubelszczyźnie, a także w punktach PHU Górnik, w których istnieje możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie, w tym ciepłego obiadu, jako posiłku regeneracyjnego.
– Rozpoczęcie współpracy z LW Bogdanka w zakresie realizacji zakupów w sklepach Stokrotka jest dla nas ważne. Na Lubelszczyźnie powstał nasz pierwszy sklep i rozpoczął się dynamiczny rozwój sieci, dzięki któremu w tym roku otworzymy 1000. placówkę. Tutaj również zaczęliśmy współpracę w nowym dla nas obszarze, skierowanym do pracodawców – zwraca uwagę Krzysztof Trojanowski, członek zarządu, dyrektor operacyjny Stokrotki, którego słowa cytuje m.in. portal hurt and detal.
Z podpisania nowego porozumienia zadowolenia nie kryje również Kasjan Wyligała, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka.
– Cieszę się, że w tym roku udało się nam dojść do długo oczekiwanego porozumienia ze związkami zawodowymi. To sprawa, która od wielu lat była przedmiotem trudnych negocjacji. Dzięki nowym rozwiązaniom, nasi pracownicy mogą od marca elastycznie realizować swoje karty lunchowe na ternie całego regionu – podkreśla.
Karty przysługują górnikom na podstawie porozumień zarządu spółki ze stroną społeczną oraz w związku z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.