Prezes Holdingu KW oraz prezesi spółek wchodzących w skład Holdingu – Haldex i KOK, spotkali się z ministrem Pawłem Kowalem, przewodniczącym Rady ds. Współpracy z Ukrainą.
Podczas spotkania, które odbyło się w Katowicach, przedstawiono zakres działalności Holdingu i strategiczne kierunki rozwoju spółek, które wchodzą w jego skład. Przedstawiono także plany rozszerzenia działalności Holdingu w nowych, pozawęglowych aktywnościach na Śląsku i w innych regionach Polski, a także za granicą.
– Spółki z Holdingu KW mają doświadczenie w pracach na rzecz górnictwa i mogą być ważnym elementem polskiego zaangażowania w odbudowę infrastruktury górniczej w Ukrainie – powiedział po spotkaniu Maciej Harat, prezes zarządu Holding KW sp. z o.o., dodając, że liczy także na udział polskich firm w odbudowie innych gałęzi gospodarki Ukrainy, szczególnie infrastruktury energetycznej.
Kolejne spotkanie odbyło się w Rzeszowie w trakcie seminarium transportowego „Możliwości logistyczne i transportowe Polski w kontekście odbudowy Ukrainy”, współorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, KUKE i rzeszowski ratusz.
Rada ds. Współpracy z Ukrainą, na czele której stoi minister Paweł Kowal, analizuje propozycje działań dotyczących wsparcia Ukrainy w procesie odbudowy kraju i proponuje rozwiązania, które mają służyć wspieraniu współpracy Polski z Ukrainą. Ma także monitorować kroki podejmowane w strukturach Unii Europejskiej, związane ze wspieraniem Ukrainy oraz dokonywać przeglądu i analizy działań organów administracji rządowej i innych instytucji państwowych oraz inicjatyw różnych środowisk, które mają służyć wspieraniu Ukrainy w procesie odbudowy.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.