PONIEDZIAŁEK, 17 STYCZNIA, CZWARTA FALA COVID-19 FAKTEM: 10 445 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2; z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby; 102 309 chorych zmarło od początku pandemii; 4 323 482 Polaków zachorowało od początku pandemii; najwięcej zachorowań w województwach: mazowieckim (2273), śląskim (1494), małopolskim (1428); 14 601 łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19; pod respiratorami przebywa 1519 pacjentów; 266 535 osób na kwarantannie.

Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter


REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Energia z pogórniczych terenów i kopalnianych szybów
14 stycznia 2022
Związkowcy rozpoczęli blokadę wysyłki węgla z kopalń PGG
4 stycznia 2022
Od szykan, krat i łez
29 grudnia 2021
Po szychcie chwycili za piły i młotki
24 grudnia 2021
Świąteczne paczki od ratowników i załogi CSRG
22 grudnia 2021
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
29 listopada 2021 Polska Agencja Prasowa

Rogala: PGG nie zbankrutuje. Są instrumenty pomocowe na okres przejściowy

Prezes Tomasz Rogal potwierdził, że we wtorek odbędą się rozmowy z działającymi w firmie związkami zawodowymi, które zgłosiły postulat wzrostu wynagrodzeń
fot: Maciej Dorosiński

- Polska Grupa Górnicza nie zbankrutuje - zapewnił w poniedziałek jej prezes Tomasz Rogala, podkreślając, że firma skutecznie rozwiązuje problem obsługi zobowiązań. Ocenił, iż istnieją instrumenty pomocowe, możliwe do zastosowania w okresie przejściowym, zanim KE notyfikuje program dla górnictwa.

Szef największej górniczej spółki był w poniedziałek gościem regionalnego Radia Piekary. W rozmowie wyraził opinię, iż główne procedury związane z unijną akceptacją polskiego programu dla górnictwa (wraz z mechanizmem dopłat do redukcji zdolności produkcyjnych) zakończą się do połowy przyszłego roku, zaś do tego czasu możliwe będzie stosowanie instrumentów przejściowych.

- Jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby w pierwszej połowie przyszłego roku wszystkie główne elementy procesu zostały zamknięte - powiedział Rogala, precyzując, iż chodzi o zgodę Komisji Europejskiej na realizację programu, opartego na ustaleniach zawartej w maju tego roku z górniczymi związkami umowy społecznej. Zakłada ona subwencjonowanie górnictwa z publicznych środków do czasu wygaszenia wszystkich kopalń w perspektywie 2049 roku - wymaga to zgody KE; obecnie trwa proces tzw. prenotyfikacji tych rozwiązań.

Wcześniej przedstawiciele PGG i resortu aktywów państwowych informowali, iż strona polska liczy na wdrożenie instrumentów pomocowych dla górnictwa już od początku przyszłego roku. W poniedziałkowej rozmowie w Radiu Piekary prezes PGG ocenił, iż są w tym zakresie rozwiązania, możliwe do zastosowania jeszcze przed formalną notyfikacją programu przez Komisję.

- Są instrumenty pomocowe, które w tych okresach notyfikacji samego programu są stosowane - i one są dozwolone - powiedział szef największej górniczej spółki, zastrzegając, iż szczegóły są domeną resortu aktywów państwowych.

Strona 1 z 2
1
2

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

Google-ad id 16
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (40) pokaż wszystkie
 • Flaku 6 grudnia 2021 16:04:36
  Profile Avatar

  Świetne macie tu przetwarzanie tekstu. Najpierw próbowałem używać cudzysłowów, to przy próbie dodania wiadomości rzucało błędem od bazy danych. W poprzedniej wiadomości użyłem znaków mniejszości, to ucięło komentarz. Ogarnij się trochę przetwarzanie tekstu proszę.

 • Flaku 4 grudnia 2021 19:14:05
  Profile Avatar

  Nie nazywaj mnie proszę trollem, bo kulturalnie rozmawiam z ludźmi, którzy walczą o >>moje

 • Luks 2 grudnia 2021 22:21:27
  Profile Avatar

  Proponuję wszystkim wypowiadającym się tutaj nie karmić troli górniczych, którzy tylko na to czekają. Ktoś kto uważa, że cały kraj utrzymuje górników nie zasługuje na gram uwagi i nie ma pojęcia o czym pisze. Być może od klimatyzowanego biura w głowie została tylko linka trzymająca uszy. Mało tego, cała ta branża samochodowa bardziej przyczynia się do ocieplenia klimatu niż światowe górnictwo, ale jak się patrzy na kogoś, a nie na siebie to gdzie tu szukać obiektywnej opinii. Polski przemysł jest niszczony od wielu lat albo sprzedawany za grosze. W Polsce nic się nie opłaca. W Polsce strajkować mogą wszystkie grupy zawodowe, tylko nie górnicy. Walczyliśmy, walczymy i będziemy walczyć o swoje - nikt i nic nie może zmienić tej mentalności. SZCZĘŚĆ BOŻE

 • Lololo 2 grudnia 2021 14:25:12
  Profile Avatar

  Kiedyś polska produkowała swoje samochody, motocykle WSK,motorowery i rowery ROMET,pilarki spalinowe dolpima,ciągniki ursus,kombajny bizony,mieli swoje stocznie i wszystkie te zakłady szlak trafił. 99 procent leży po stronie tamtejszej władzy. Inne państwa dalej produkują samochody,pilarki,rowery,ciągniki,komba jny tylko polska NIE. Tylko górnictwo jeszcze przetrwało ale to już niedługo Zostanie JSW i KGHM. Wszystkie te zakłady można było urotować. I ty FLAKU żyj sobie dalej w przekonaniu że jedne branże nie mają racji bytu, że jak mi się nie podoba to się zwalniam i idę gdzie indziej. Tylko jak wypowiadasz się o górnictwie to proszę myśl o jakiej liczbie ludzi gadasz a nie jakieś przykłady o kelnerce która sobie znajdzie pracę gdzie indziej hahaha!!!!! Albo o rolnikach,niech zbankrutują będziemy sprowadzać żywność,niech mają focha i niech poszukają sobie gdzie indziej pracy,węgiel też sobie sprowadzimy,a co.

 • Lololo 2 grudnia 2021 13:54:12
  Profile Avatar

  A zamykanie kopalń to długi proces rozumiesz to FLAKU??? Wiesz jak w Niemczech wygaszali górnictwo????Jak to działało???? No odpowiedz. Pgg zatrudnia prawie 40 tys. pracowników dolicz jeszcze do tego firmy okołogórnicze to też może być koło 10 tys. wszystko się skupia na Śląsku a nie na całej Polsce mądry FLAKU,i jak nasza władza-na całe szczęście mądrzejsza od Ciebie wszystko by zamknęła to wiesz co by się działo!!???? To tak jakby w górach zamknąć wszystkie hotele,pensjonaty,wyciągi i teraz ludzie szukajcie sobie pracy Rozumiesz coś człowieku z tego???!!! Tak samo odpowiedziałem ci na temat rolników i jak są traktowani, zrozumiałeś coś z tego???? Czy dalej będziesz ich atakował bez myślenia??? No odpowiedz mi na to wszystko ale nie pisz mi o obrażaniu się na firmę i pujściu sobie gdzie indziej 50 tys ludzi!!!

 • Lololo 2 grudnia 2021 13:44:39
  Profile Avatar

  Człowieku obudź się,terminy zamknięcia każdej kopalni pgg są już wyznaczone,jedne już wkrótce będą zamknięte i wszyscy są pogodzeni i nikt nie strajkuje Kto Ci bierze pieniądze i daje górnikom,no kto???? No odpowiedz racjonalnie,czytałeś dokładnie moje poprzednie wpisy, no odpowiedz Twój wpis o rolnikach też był śmieszny. Atakujesz ludzi z których korzystasz Dlaczego polski węgiel idzie do elektrowni według najnowszych danych po 250 zł i jest dokładnie napisane że po znacznie zaniżonych cenach podle cen ARA???No odpowiedz. A nie wypisuj śmiesznych tekstów typu jak coś mi się nie podoba to idę gdzie indziej!!!!To jest myślenie mężczyzny??????!!!!Nie obrażając pielęgniarek i z całym szacunkiem do nich ale i One widzą co się dzieje i że są wykorzystywane więc walczą o swoje a FLAKU co??? FLAKU się obraża i idzie gdzie indziej HaHaHa Dlaczego Niemcy są liderem w wydobyciu węgla brunatnego który jest dużo bardziej zanieczyszczony niż kamienny i spalają go w swoich elektrowniach????? Japonia otwiera bodajże 16 nowoczesnych elektrowni węglowych .I co? Powiesz że Japonia gorzej zarządza niż Polacy czy Europa?Są dużo dużo bardziej rozwiniętym krajem niż cała Europa razem wzięta i na pewno wiedzą co robią.Czytaj dokładnie co mówię!!!!!! I odpowiadaj. Chiny cały czas zwiększają produkcję energi z węgla a nie wypisuj swoich widzimi się.Ty na pewno nie zpojżysz przyszłym pokoleniom w oczy z takim nastawieniem.

 • Flaku 2 grudnia 2021 10:46:50
  Profile Avatar

  A co do klimatu, to 16 procent to nie jest mało. A Chiny też się transformują. Natomiast nawet gdyby tego nie robiły, to i tak nie oznacza, że mamy nie robić transformacji. Trzeba ją robić choćby po to, żeby móc spojrzeć w oczy kolejnym pokoleniom i móc im powiedzieć, że my zrobiliśmy swoje.

 • Flaku 2 grudnia 2021 10:38:41
  Profile Avatar

  Hahah i nie rozśmieszają mnie, że to ja daję sobą pomiatać. Jak ktoś mnie nie docenia, to zrywam z nim współpracę i idę do takiego, który docenia i ten poprzedni już na mnie nie zarobi. Jak Ci nie pasuje towarzystwo jakiegoś człowieka to krzyczysz na niego, że ma zmienić swoje zachowanie i być Twoim dobrym kumplem, czy przestajesz się z nią zadawać? Jak będziesz miał dziewczynę i nie będzie Cię dobrze traktowała i będzie chciała z Tobą zerwać, to jej będziesz robił awantury, że żądasz żeby Cię traktowała inaczej i była z Tobą dalej, czy z nią zerwiesz? Tak samo jest w robocie. Jak Ci źle, idziesz gdzie indziej. No chyba, że jesteś typem któremu wszędzie źle, to znaczy, że to z Tobą jest problem.

 • Flaku 2 grudnia 2021 10:26:10
  Profile Avatar

  Nie każda branża ma rację bytu. Branże powstają i upadają, a Wy nie chcecie się pogodzić z tym, że wasza się kończy. Żądanie żeby rządzący zabrali pieniądze nam i dali Wam to nie walka z patologią rządzących. To patologia sama w sobie. Co by mi dało odebranie dopłat PGG? To, że musieliby konkurować i energię dostarczaby ten, kto to robi najefektywniej a nie ten, kto najgłośniej krzyczy, że potrzebuję dopłat. W dodatku polepszyła by się jakość powietrza, bo ogrzewanie domów węglem nie byłoby aż tak opłacalne.

 • Lololo 2 grudnia 2021 09:35:52
  Profile Avatar

  Odpowiedz mi FLAKU co konkretnie dało by Ci zamknięcie PGG? Grosza do tego nie dokładasz tylko powtarzam że płacisz zaniżoną cenę za energię kosztem górników,do klimatu to nic nie da bo według nowych danych Europa emituje 16 procent światowych zanieczyszczeń przyczym same Chiny 36 procent i mają gdzieś transformację klimatyczną. Prędzej twoja branża samochodowa wymaga konkretnej i natychmiastowej transformacji.

 • Lololo 2 grudnia 2021 09:27:41
  Profile Avatar

  Mój kolega i sąsiad są rolnikami Nasiona,paliwo,energia, nawozy,ciągniki,sprzęt,naprawy itd to są ogromne koszta o których nie masz pojęcia Nie rozumiem tej sytuacji z rolnikami czy górnictwem Za żywność powinni podnieść ceny tak samo jak i za węgiel żeby koszty się zwróciły i nie trzeba żadnych śmiesznych dopłat i nie musiał byś FLAKU bzdur opowiadać tylko byś uczciwie za wszystko płacił ze swojej kieszeni a nie jak teraz płacisz zaniżone ceny za energię czy żywność kosztem rolników czy górników. Piszesz że między innymi Ty czy inni dopłacają ze swojej kieszeni do górnictwa-rozumiem że chodzi ci o płacone podatki Płacisz Ty czy Ja podatki między innymi na utrzymanie więźniów i bynajmniej ja nie czuję na podatku jak jest większa ilość więźniów czy na przykład ceny węgla idą w dół to też mi nie biorą większego podatku. Zamkną pgg to rozumiem że FLAKU to odczujesz?? Piszesz o transformacji energetycznej,myślisz sobie że do jest pstryknięcie palcami i już???Brawo!!! Pracuję na kopalni która przynosi zyski tak jak 3/4 kopalń PGG, tylko parę jest na minusie,nie wiem dlaczego ich nie zamkną, w ostatnich latach zamknięto kilka kopalń i jak by państwo chciało zamknąć całą resztę to by to uczynili ale widocznie im są potrzebne. Po co się wypowiadasz i atakujesz ludzi jak w tym nie siedzisz a info masz z telewizji albo od kolegi?

 • Lololo 2 grudnia 2021 07:27:20
  Profile Avatar

  FLAKU byś popracował jako górnik czy rolnik jak mężczyzna i zobaczył z czym to się je,jak jesteś wykorzystywany i że duże grono ludzi zarabia kokosy na tobie oprócz Ciebie to byś zmienił zdanie i nikogo nie atakował przez swoją niewiedzę.Ale to jest niedoczekanie.

 • Lololo 2 grudnia 2021 07:15:10
  Profile Avatar

  Dla Ciebie FLAKU ludzie którzy walczą z patologią rządzących to wszyscy przestępcy To teraz powiesz że pielęgniarki czy nauczyciele jak będą strajkować to też powiesz że przestępcy i że są konfliktowi jak górnicy. Każda branża ma rację bytu i można by w niej dobrze zarobić jeśli jest odpowiednio kierowana a Twoim przypadku FLAKU jak coś jest nie tak to zwiniesz manatki,długopisik weźmiesz z biureczka,podwiniesz ogon i idziesz gdzie indziej-hahaha. Dobrze że jest niewielki odsetek takich ludzi którzy dadzą sobą pomiatać.

 • Lololo 2 grudnia 2021 07:05:57
  Profile Avatar

  Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

 • Flaku 1 grudnia 2021 19:28:40
  Profile Avatar

  Tak. Rolnicy to ta sama sprawa jak zauważyłeś. Chyba dwie najbardziej problematyczne grupy społeczne. Kolejni chcący dopłat do wszystkiego. Tak, strajk może być rozróbą, a palenie opon jest zagrożeniem dla zdrowia ludzi mieszkających w okolicy. Co by było gdyby zamknęli PGG? Nic, czym górnicy powinni się interesować, bo to nie ich sprawa. Najprawdopodobniej moglibyśmy przyspieszyć transformację energetyczną, bo blokują ją aktualnie najbardziej postulaty strony górniczej, tzw umowa społeczna z rządem która stawia Polskę na równi z krajami trzeciego świata zgodnie z ostatnim szczytem klimatycznym. Kojarzysz tzw umowę społeczną i wiesz co tam jest? Jeśli tak, to jak możesz mówić, że górnicy tylko walczą o swoje, gdy walczą o to, żeby do kopalń dopłacano nawet wtedy, gdy nikomu nie będą potrzebne i żeby zbędnych kopalń nie można było zbyt szybko zamknąć. Gdyby nie były zbędne, to taka umowa nie byłaby potrzebna.

 • Lololo 1 grudnia 2021 10:00:03
  Profile Avatar

  Ludzi na kopalni coraz mniej a roboty tyle samo,ludzie dają z siebie ile się da Wyobraź sobie że masz przerobione 15 lat na kopalni,wykształcenie górnicze Ja pracuję na kopalni w pgg i to właśnie w pgg niby jest problem. Blisko mnie są kopalnie JSW-czyli te które wydobywają węgiel koksujący i przynoszą duże zyski Też chciałem się przenieść do JSW ale nie można bo po cichu to jest dogadane że jest zakaz przeniesień z kopalń PGG do JSW i nie przyjmą Cię za żadne skarby świata. Ludzie przenosili by się z pgg na jsw tak jak napisałeś ten przykład o kelnerce i kopalnie pgg by zamykano z powodu braku ludzi. Ale wyobraź sobie że pgg jest głównym zaopatrzycielem elektrowni w węgiel i kiedyś były pieniądze a teraz niby niema,ktoś tam z umi niedawno zwrócił się do Rosji o zwiększenie dostaw węgla a Rosja odpowiedziała że głównie ich węgiel idzie na Azję i Europie nie zwiększą dostaw węgla i odpowiedz sobie co by było jak by zamknęli pgg??Dlaczego mówisz że górnicy grożą rozróbami,strajk to rozróba??? Na pewno są jakieś marginesy ale nie dawaj wszystkich do jednego worka. Jest wiele innych grup zawodowych co strajkują np rolnicy i im też powiesz że mają zwijać manatki i iść gdzie indziej?To jest podobna sytuacja rolników i górników i co o tym powiesz?? Rolnik ma gdzie indziej iść a nie walczyć z patologią rządzących????? Jak by tak każdy myślał jak ty to Polska dalej jest pod zaborami.

 • Flaku 1 grudnia 2021 08:34:36
  Profile Avatar

  Może dam Ci przykład, bo tak się zakręciliście już w swoich postulatach, że nie widzicie absurdu. Wyobraź sobie, że istnieje źle zarządzana restauracja, a w niej dobrze pracująca kelnerka. I ta kelnerka się awanturuje, że masz dopłacać do funkcjonowania restauracji, bo inaczej ona straci pracę, a ona zamiast tego żąda podwyżki i to z Twoich pieniędzy ma być ona sfinansowana. Widzisz absurd? Tak własnie się zachowujecie.

 • Flaku 1 grudnia 2021 08:15:44
  Profile Avatar

  Bogdanka aktualnie nie jest prywatna, bo państwo znów odkupiło udziały. Ale przecież prywatną była. I to wtedy zrobiono tam porządek i zaczęła przynosić zyski. Nikt nie chciał Was oszukać bo chcieli dać Wam tyle, ile mieliście na umowach. W tym właśnie cały problem, bo uznajecie, że walczycie o swoje, a swojego człowiek ma tyle ile jest w stanie wynegocjować grożąc że się zwolni, a nie grożąc przemocą. A górnik nie grozi, że się zwolni, jemu trzeba dopłacać żeby się zwolnił. Tak. Moim zdaniem jak widzicie przekręty, to firma powinna upaść żeby przekręty się skończyły. Tak to działa na rynku, ze źle zarządzane firmy upadają i dzięki temu zostają te dobrze zarządzane. Nie ma w tym nic dziwnego, ja sam, jak wiele ludzi, pracowałem w firmie, która upadała z powodów niezależny od pracowników, bo robiliśmy dobrą robotę i ludzie poszli szukać nowej, nie żądali od rządu żeby przejął firmę. Jak człowiek zarabia uczciwie, tyle, ile jest wart, to nie boi się zwolnić, bo ktoś inny mu zapłaci. Tylko ktoś, kto wszędzie indziej dostałby gorsze warunki się awanturuje, a to oznacza, że aktualnie specjalne, dużo lepsze niż rynek jest mu w stanie zaoferować. W przeciwnym wypadku by się nie awanturował, tylko poszedł gdzie indziej.

 • Lololo 1 grudnia 2021 07:02:34
  Profile Avatar

  FLAKU nikt niechciał prywatyzować pgg,Bogdanka nie jest prywatna,zdaje się mi że nawet nie odróżniasz pgg od jsw czy KGHM!!!! Wsadzasz wszystkich do jednego worka. Dam ci następny przykład- lata temu kwk Budryk kupiła jsw. Chcieli ich oszukać i zostawić im te same wynagrodzenia a nie takie same czyli wyższe jak reszta kopalń jsw. Parę dni strajkowali,kopalnia stała,dopięli swego i dzisiaj jest wszystko ok,zyski są,zarobki też. Dalej nic nie rozumiesz????

 • Lololo 1 grudnia 2021 06:46:36
  Profile Avatar

  FLAKU Bogdanka nie jest prywatną jest spółką akcyjną,ponad 60 procent udziałów ma grupa Enea. Podałeś przykład składów węgla-tam sobie podniosłam ceny i wszystko gra-czyż tak nie jest??? Jeszcze nie słyszałem o bankructwie składu węgla. Węglokoks który handluje na dużą skalę węglem nawet sześć lat temu jak był kryzys w pgg węglokoks dalej przynosił duże zyski,zresztą strat nigdy nie miał.JSW,Bogdanka, kopalnie miedzi dobrze prosperują a pgg to już inna bajka. My uczciwie zarabiamy,jak widzi się przekręty gołym okiem,że jesteśmy wykorzystywani,źle jest wszystko zarządzane,kopalnie generują zyski a my pracujemy za grosze i nie można się dogadać to według Ciebie FLAKU mamy zwinąć ogon i sobie pujść z płaczem?? Ty FLAKU byś tak zrobił i poszedł do innego biura z lepszą klimą. Napisz FLAKU kto ci mówi że górnictwo przynosi straty???? Choćby pgg miało niewiadomo ile zysku to bez strajków wątpię że dali by podwyżki,ale Ty zamiast atakować zarząd,chore zarządzanie to atakujesz górników.

 • Flaku 30 listopada 2021 21:41:57
  Profile Avatar

  Nie wiem po co Wam ta informacja ale 7 tysięcy w klimatyzowanym biurze w branży samochodowej. Może w końcu przestaniecie zakładać, ze ktoś ma problem, że za dużo zarabiacie. Bardzo bym chciał, żebyście zarabiali nawet po 30 tysięcy, ale uczciwie. A dopóki żądacie podwyżek grożąc rozróbami, to nawet gdybyście zarabiali 1 tysiąc to byłoby to nieuczciwe. I problemem nie są ani przeróbki ani składy. Oni nie grożą rozróbami gdy bankrutują albo gdy nie dostają podwyżek. Jedynie górnicy są tacy. Jeśli pracujecie w patologicznej firmie, to czemu nie pozwolicie jej upaść i nie poszukacie innej roboty? Co do Bogdanki, to świetny przykład, ale czy ona czasem nie zaczęła przynosić zysków dzięki temu, że została sprywatyzowana, a Wy blokowaliście prywatyzację górnictwa?

 • Majty 30 listopada 2021 18:04:29
  Profile Avatar

  Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

 • Lololo 30 listopada 2021 13:17:14
  Profile Avatar

  FLAKU podam ci przykład bo z tobą to trzeba jak z dzieckiem żeby może chociaż odrobinę zrozumiałeś o co chodzi w tym całym syfie. Może to była połowa lat 90 jacyś specjaliści,na pewno dobrze wykształceni, uznali że Bogdanka jest trwałe nierentowna i trzeba ją zamknąć. Poszukaj sobie na internecie że Bogdanka fedruje do dzisiaj,mało tego,od bardzo długich latprzynosi największe zyski z wszystkich polskich kopalń. Jedno jest pewne,Ci co chcieli Bogdankę zniszczyć mieli tę samą wiedzę o górnictwie co Ty FLAKU. Podpowiem Ci że LW Bogdanka nie jest w strukturach PGG bo jak by była to też by im wmawiali że przynosi straty i ty biedny FLAKU swoje pieniądze na jej utrzymanie wykładasz. Takich przykładów kopalń jest więcej ale daremne moje pisanie. Odpowiedz mi dlaczego Bogdanka ma się tak dobrze,Ja wiem dlaczego ale ty jesteś niewątpię mądrzejszy.

 • Lololo 30 listopada 2021 12:59:36
  Profile Avatar

  FLAKU napisz gdzie ty pracujesz i ile zarabiasz. Górnicy jak by nie wychodzili na ulicę to teraz może bym góra dwa tys zarabiał. Każdy kto pracuje na kopalni powie ci że na górnictwie zarabiają wszyscy ale nie górnicy np. składy,firmy które świadczą usługi dla górnictwa, nasza kochana kopalniana władza. Wiesz o tym że węgiel w tym roku idzie o 6 procent tańszy na energetykę niż w zeszłym roku a mimo to będą podwyżki prądu,dymią cię FLAKU na każdym kroku jak i nas ale ty powiem to po raz KOLEJNY nie masz o niczym pojęcia ale jedno co Ci wychodzi to atakowanie nas i wypisywanie głupot. Trudno nie jesteś pierwszy ani ostatni którego nastawili przeciw Górnikom

 • Lololo 30 listopada 2021 12:45:43
  Profile Avatar

  FLAKU weź nie wypisuj głupot na tym forum, ludzi którzy walczą o swoje nazywasz grupą przestępczą, brakuje ci kompletnie wiedzy o górnictwie,kierujesz się mediami tak jak małe dzieci bajkami Wypisujesz że jesteśmy pasożytami,że funkcjonujemy kosztem innych... (...) jesteś typowym cwaniakiem który nie rozróżnia bergi od węgla,wiesz co to berga? Pracuję na kopalni ROW ruch Marcel,ROW tworzą cztery kopalnie które. Jako ROW skończymy rok z zyskami. Z resztą nie jesteśmy jedyną kopalnią z zyskami bo jest ich dużo więcej. Zarobki to od 3 do 4 tys zależnie od stanowiska i stażu a media podawają 12000 tys. tak samo podawają że dostajemy trzynastki a chyba 30 lat już ich niema a ludzie twojego pokroju łykają to jak kapr zanętę i potem wypisują głupoty.

 • Flaku 30 listopada 2021 08:03:52
  Profile Avatar

  @Waldi dla mnie taką samą zorganizowaną grupą przestępczą jak politycy są górnicy, którzy grożą, że jak nie dostaną pieniędzy zabranych mi, to zaczną robić rozróby. Jeszcze nie słyszałem żebyście kiedykolwiek domagali się zaprzestania dotacji rządowych, więc bez narzekania na polityków mi tutaj, bo gracie do jednej bramki.

 • Waldi 30 listopada 2021 06:34:25
  Profile Avatar

  I urlopy górnicze wsztrzymane hihi a tak liczyli

 • gorniczek 29 listopada 2021 21:05:44
  Profile Avatar

  Flaku- daj se spokój z medialnymi sloganami w naszym kierunku, kopalnie nie przynoszą strat tylko cena jest sztucznie zaniżona a sortownie/przeróbki pokupowali cwaniaczki za 1 zł i teraz kręcą biznes . Politycy to przecież zorganizowana grupa przestępcza działająca według prawa jakie sami ustalają .

 • Flaku 29 listopada 2021 20:36:53
  Profile Avatar

  Macie jakieś dziwne mniemanie o sobie, że jak ktoś nie chce do Was dopłacać, to znaczy, że Wam zazdrości. A ludzie nie mają problemu z tym, że Wasze wypłaty są za wysokie, tylko że są nieuczciwe, bo wypłacane kosztem innych. GPHSZ

 • Flaku 29 listopada 2021 19:58:10
  Profile Avatar

  Zazdrość mnie nie zżera, wolę swoją dolę. Nie ma czego zazdrościć, nie macie tam cudów, co nie znaczy, że można pozwalać na pasożytnictwo na reszcie społeczeństwa. Doskonale wiem, co się dzieje z cenami węgla. Kopanie sprzedają za grosze, pośrednicy się obławiają. Też mi się to nie podoba. Ale rozwiązaniem jest podnieść ceny żeby poprawić rentowność, a nie żądać dopłat od reszty społeczeństwa, bo ono niczemu nie winne.

 • Damian 29 listopada 2021 15:39:35
  Profile Avatar

  Sprzedajecie miał po cenach ARA czyli ponad 100$ do energetyki to będzie zysk i zero płaszczenia się o dopłaty. Lub sprzedajcie miały do podajników 5 klasy - w tych cenach lód kupi wszystko kosztem gazu i OZE. Ale o to chodzi żeby co Polskie upadło

 • Lololo 29 listopada 2021 15:04:29
  Profile Avatar

  Na kopalni węgiel jest po śmiesznych cenach koło 700-800 złotych a ceny 1200-1500zł to tyle składy opału zarabiają a na wagony do elektrowniczyli to czym świecisz FLAKU w domu,to cena jest około 300zł za tonę. Życzę ci żeby polskie kopalnie zamknęli a węgiel z Rosji by sprowadzali o ile by był. Teraz FLAKU wyprzedzę twoje myśli bo powiesz że węgiel ruski jest tańszy bo w telewizji tak mówią,na pewno tańszy nie jest i do tego gorszy jakościowo ale ty tak tego nie zrozumiesz.

 • Lololo 29 listopada 2021 14:57:08
  Profile Avatar

  FLAKU nie pracujesz na kopalni to nie pisz tych wypocin na poziomie pięciolatka Nie masz ani odrobinki pojęcia co się dzieje na kopalniach,ile zysku mogły by przynosić, po jakich śmiesznych cenach idzie węgiel na energetykę a prąd ma iść do góry. Jestem za tym żeby kopalnie przestały wydobywać i FLAKU masz pojęcie co by się działo z elektrowniami??? Ile byś płacił za prąd o ile by wogóle był. Wy co nie macie styczności z górnictwem nie macie pojęcia o niczym tylko informacje macie z zakłamanych mediów,żal mi was.

 • Kawues 29 listopada 2021 14:51:52
  Profile Avatar

  @Flaku Jeśli tak cię zazdrość zżera, że mamy tak dobrze to ubierz arbait i szoruj na dół, też będziesz zarabiał a nie biadolić jak to mamy dobrze, zrzuć fartuszek kelnera albo inny strój tancerza, ubierz gumioki i zarobisz jak prawdziwy mężczyzna a i żona będzie zadowolona :)

 • Flaku 29 listopada 2021 13:17:51
  Profile Avatar

  @Kawues jak uważasz, że firma w której pracujesz jest źle zarządzana, to szukaj lepszej, a tej pozwól upaść, bo to powinno się dziać ze źle zarządzanymi firmami. A nie funkcjonowanie kosztem innych.

 • Flaku 29 listopada 2021 13:13:40
  Profile Avatar

  I rozumiem, że to jest Wasze rozwiązanie? Że za to, że kopalnie przynoszą straty ma płacić reszta społeczeństwa. Wtedy górnicy będą usatysfakcjonowani, nie będą robić rozrób i wszystko będzie w porządku? To ja mam gdzieś taką grupę społeczną, tfu. 3 miesiące wypowiedzenia na szukanie nowej roboty, jak każdy uczciwy człowiek gdy jego zakład upada, a nie utrzymanie kosztem innych.

 • myślący 29 listopada 2021 12:30:30
  Profile Avatar

  Hahah co to za cenzura ... wybieracie jakie posty dodawać jakie nie, manipulujecie te portale stają się coraz bardziej irytujące... nie chcecie wiedzieć co inni myślą to wyłącz komentarze a nie przesiewaj co pasuje a co nie .... W imię naszego dobra hahaha

 • górnik 29 listopada 2021 12:15:59
  Profile Avatar

  Rylek trollu to już jest tak słaby tekst, że warto by było abyś wytężył swój mikro umysł i napisał coś mądrzejszego.

 • Kawues 29 listopada 2021 10:53:18
  Profile Avatar

  Wszyscy podwyżki, premie itp. dostają, nam też się należy za tą robotę. Tylko niech to będzie godna suma a nie marny 1000 zł. To nie my górnicy zajechaliśmy górnictwo, my swoją ciężką robotę wykonujemy najlepiej jak umiemy, to nieudolność tych którzy górnictwem rządzą a w szegolnosci lata zaniedbań i korupcji za rządów PO doprowadziło do takiej marnej sytuacji polskie kopalnie. My chcemy godnie zarabiać bo swoje robimy jak należy tam dole.

 • Rylek 29 listopada 2021 10:44:28
  Profile Avatar

  Wywalić biura wycieczkowe za bramy!I nie trzeba innej pomocy!

 • OVYIP
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Pieniędzy wystarczy tylko na lutowe wypłaty i czternastki
12 stycznia 2022
20503
Spór o polski węgiel
15 stycznia 2022
15296
Górnicy stracą na Polskim Ładzie? Związkowcy piszą do ministra
15 stycznia 2022
9851
Sasin o szansach na porozumienie z górnikami z PGG
14 stycznia 2022
9500
Szansa na porozumienie w PGG?
13 stycznia 2022
9314
Rekompensaty w PGG. Kto ile dostanie?
14 stycznia 2022
9164
Urlopy górnicze – temat gorący
16 stycznia 2022
8387
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Partnerzy portalu
Patronaty portalu