Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Setki walk, biegi, a nawet morsowanie
10 kwietnia 2021
Mija 11 lat od katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia 2021
Ruszyły prace przy stawie Kalina
1 kwietnia 2021
PGE GiEK - odpowiedzialność i solidarność
25 marca 2021
Prewencja od pierwszych chwil
25 marca 2021
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
1 lutego 2018 Portal gospodarka i ludzie : : autor: JM

Górnictwo: co z Sośnicą najwcześniej będzie wiadomo za pół roku

Decyzja w sprawie przyszłości kopalni Sośnica ma zapaść najwcześniej w połowie roku
fot: Jarosław Galusek/ARC

Mimo pojawiających się informacji, że kopalnia Sośnica osiągnęła w minionym roku bardzo dobry wynik finansowy, los gliwickiego zakładu wciąż stoi pod znakiem zapytania. Przedstawiciele resortu energii oraz Polskiej Grupy Górniczej podkreślają, że aby kopalnia przetrwała, musi być „trwale rentowna”. Decyzja w sprawie przyszłości Sośnicy ma zapaść najwcześniej w połowie roku.

Przyszłość gliwickiej kopalni wciąż nie jest pewna. Jeszcze przed dwoma lata wydawało się, że Sośnica szybko podzieli los innych nierentownych kopalń, które sukcesywnie były przekazywane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Przesądzić miały o tym najgorsze wyniki spośród wszystkich kopalń należących do PGG.

Podjęto jednak próbę uratowania kopalni przed zamknięciem. Sposobem na ocalenie zakładu miał być plan naprawczy, który dyrekcja zakładu zaczęła realizować w sierpniu 2016 r. Wtedy też resort energii, zarząd PGG oraz strona związkowa zawarły porozumienie, w myśl którego w styczniu 2017 r. Sośnica miała osiągnąć rentowność. W przeciwnym wypadku zakład miał zostać zamknięty do końca 2017 r.

Plan naprawczy przyniósł efekt, więc decyzję o przyszłości Sośnicy odłożono na 2018 r. Teraz stabilną kondycję Sośnicy potwierdzają dobre wyniki za cały miniony rok. Choć zarząd spółki nie podaje zysków i strat poszczególnych kopalń, to według nieoficjalnych doniesień, gliwicki zakład miał jeden z najlepszych wyników w minionym roku w całej PGG.

Nieco więcej światła na efekty programu naprawczego rzucają słowa dyrektor kopalni Sośnica Dariusza Rębielaka, w artykule opublikowanym w styczniowym „Magazynie PGG”, firmowym miesięczniku spółki.

Strona 1 z 2
1
2

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

Google-ad id 12
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (32) pokaż wszystkie
 • bartek z Rudy 16 lutego 2018 10:27:20
  Profile Avatar

  Ratowniczek - czemu takie głupoty nie sprawdzone i w dodatku wyssane z palca wypisujesz na portalu internetowym. Zamiast wspierać jeden drugiego tak jak to bywało kiedyś, to teraz plujecie się nawzajem, nie wybada kolego tak się zachowywać, troszkę wyrozumiałości.

 • ratowniczek 4 lutego 2018 08:03:35
  Profile Avatar

  Do Górnika z pgg.....te gościu na Sośnicy tylko wybrańcy z wydobycia mają premie reszta nie dostaje nic więc mi tu nie pier..l że jest równy podział bo panowie Górnicy to szlachta a reszta ma być na ich zawołanie.....wiekszość tej szlachty jak posłuchasz ich gadki w ścianie to chyba 1 klase skończyła

 • Górnik z pgg 3 lutego 2018 19:45:59
  Profile Avatar

  Pisarczyk dla twojej wiadomości- ślusarz, elektryk, hydrałlik , guzikarz itp jest opłacony udziałem procentowym że ściany lub przodka i też dostają dodatkową premię za wykon. Jak sam wiesz nikomu się nie dogodzić, a różnica w płacy musi być tak jest w każdych firmach. Jak chcesz więcej zarabiać to się przenieś na wydobycie lub przygotówki, dla każdego jest droga otwarta i ludzi tam nadal potrzebują tylko nie wszyscy się nadają do tej pracy. Dla twojej wiadomości, sygnalistów na oddziale szybowym w Knurowie zarabia 3000 zł brutto A Górnik w ścianie 5500 tyś zł brutto. Jakby wszyscy równo zarabiali na kopalniach to Ci pracownicy z wydobycia i przodków też by chcieli siedzieć na guziku, nie narażając swojego życia w ścianie lub przodku. I dlatego różnica w płacach musi być bo nikt za 1000 złoty więcej od guzikaża itp nie będzie narażał swojego życia. Nie pisz już więcej jak się nie znasz na płacach, idź do działu płac oni ci tam lepiej wytumaczą. Pozdrawiam

 • Pisarczyk 3 lutego 2018 15:37:03
  Profile Avatar

  Do Górnika PGG-Tak królu węgla tylko twoja praca się liczy a gdzie ci ludzie którzy ci podłączą ci guzik ,poskładają kombajn, naprawiają po tobie ,wyciągną urobek byś ty mógł ,,wydobywać''i zarabiać . Według ciebie reszta to same lenie zjeżdżające na dół bo im się nudzi ,albo tylko odbija i piję kawę. Nie znasz realiów bo z szychty idziesz do przodka i wiesz tyle ile powie ci kolega albo sztygar a zapomniałem to też leń bez którego byś sobie poradził i tylko ty powinieneś dobrze zarabia a reszta niech się zwolni. Dobrze radzisz tylko jakby się zwolnili ci którym coś nie pasuje to i ty byś był nie potrzebny. Gdzie ty widzisz w moim poście,że chce brać pieniądze za nic ? wiem ,że metan szkodzi ale to jest publiczne forum więc się nie kompromituj. Ja osobiście wolę pracować na Śośnicy niż na Knurowie a ty piszesz jakieś bzdury ,że Knurów zamkną, ale póki co to nie on jest na liście a ludzie wybierają to co jest dla nich lepsze w końcu nie każdy robi na wydobyciu czy GR a płace nieco się rożnią nie wiem czy słyszałeś.Nie chce się kłócić ale twoja mentalność jest tragiczna. Co do samej kopalni mam nadzieję ,że jeszcze długo będzie fedrować, przynosić zyski i każdy będzie się miał lepiej nie tylko wybrani bo to jest sukces całej zalogi . Szcześć Boże!!

 • Górnik z pgg 3 lutego 2018 12:22:21
  Profile Avatar

  Pisarczyk nie będę komentował twoich bzdurnych słów bo szkoda mojej ręki, ciekawe ile masz na lewo odbitych zjazdów, może o tym byś napisał. Tak jak napisałem zwolnij się jak Ci nie pasuje tą praca, a Górnik musi zarabiać bo to on wydobywa węgiel a nie pisarczyki , weś się teraz do roboty a nie do pisania pierdoł .

 • Pisarczyk 3 lutego 2018 11:11:17
  Profile Avatar

  Górniku z PGG knurów-własnie tacy ludzie robią typu ciesz się że masz pracę bo czego innego nie potrafisz, o kasę nie pytaj ,albo zwolnij sie jak ci nie pasuje ,jak ma być lepiej??. Pewno jesteś z tej niby elity co dostaje kiełbase kosztem innych pracowników ,ciesz się bo kiedyś to za co dostajecie dzisiaj dodatkową kasę stanie się normą i zobaczymy jak zaćwierkasz bo widać potraficie robić tylko się wam nie chce.

 • Łukasz z Częstochowy 3 lutego 2018 08:44:35
  Profile Avatar

  Panowie ja pochodzę z Częstochowy i nie znam tej Kopalni tak jak większość was, i zastanawiam się z kąd u was tyle nienawiści ,zazdrości w stosunku do tej Kopalni Sośnica i ludzi którzy na niej pracują. Ja się cieszę że tej Kopalni się powodzi i tego samego wam życzę. Zastanawiam się jak wy swoje dzieci uczycie, skoro u was tyle nienawiści do drugiego człowieka. Więc zanim zaczniecie coś pisać to się zastanówcie co chcecie pisać bo to czyta całą Polska i nie wystawiajcie siebie na pośmiewisko pisząc takie bez sensu komentarze. Weście pod uwagą to że nie trzeba dopłacać do tej kopalni tak jak do innych dopłacamy kopalń. Życzę wam wszystkiego najlepszego.

 • KW SA 3 lutego 2018 08:36:45
  Profile Avatar

  Drodzy górnicy z Sośnicy! Przede wszystkim należą się Wam gratulacje za to co Waszą ciężką pracą osiągnęliście w ubiegłym roku. Tak dobrych wyników nie było u Was od wielu lat, a być może nie było w całej historii tej kopalni. Życzę Wam abyście co najmniej powtórzyli je w bieżącym roku i wierzę że tak się stanie. Czytając niektóre komentarze nie można przejść obojętnie obok tych które są obraźliwe, kierowane bezpośrednio pod Waszym adresem i do Waszej kopalni. Ta fala obłudnego hejtu i nieprawdy pisana przez wąską grupę ludzi z marginesu społecznego obraża ludzi ciężkiej pracy i Was górników. Kopalnia Sośnica w ostatnim roku zrobiła wielki krok do przodu, odbudowane zostały morale załogi, poczucie odpowiedzialności i wiara w sukces dlatego nie możecie tego utracić. Dysponujecie wielkim potencjałem i wielkimi zasobami węgla które pozwolą Wam funkcjonować przez wiele lat jeśli nie zaprzepaścicie szansy którą otrzymaliście i doskonale wykorzystujecie. Nie przejmujcie się 'plugawymi' komentarzami i działajcie tak jak do tej pory, a będzie dobrze. Miejcie również na względzie to, że negatywne komentarze nie pochodzą od prawdziwych górników z kopalni Makoszowy. Górnicy z kopalni Makoszowy też Wam gratulują sukcesu i żałują że pozwolili się uwieść wąskiej grupie ludzi ze złymi zamiarami. Wszystkiego dobrego i bezpiecznej pracy. SZCZĘŚĆ BOŻE

 • Emeryt 3 lutego 2018 08:18:07
  Profile Avatar

  Jestem byłym pracownikiem Kopalni Sośnica, przepracowałem na niej 28 lat w ścianach jako kombajnista i bardzo się cieszę z tego że ona nadal funkcjonuje a ludzie mają pracę. To jest dobra kopalnią i przyszłościowa, a że kilka lat temu przynosiła straty to jest po kłosie połączenia z Makoszowami. Kierowało ją wtedy dyrekcja z Makoszów a jacy to byli fachowcy to sami wiecie, całą ta klika kierownictwa kopalni była w PSL-u i to się dla nich liczyło a nie wydobycie węgla, i dlatego były tak złe wyniki. A teraz się cieszę że jest najleprzą Kopalnią w PGG, ma świetną wyszkoloną załogę i dlatego musi nadal funkcjonować w struktórach PGG. Oczywiście są tacy którzy będą narzekać ciągle ale jest ich garstka, i dlatego nadal będę kibicował tej Kopalni. Pozdrawiam wszystkich kolegów Jan Bem.

 • Znajomy 3 lutego 2018 08:01:30
  Profile Avatar

  Krzysiek nie martw się o nas, martw się lepiej o siebie bo do piachu to teraz niewiadomo jaką kopalnią pójdzie, prawdopodobnie twoją bo też jest na liście do likwidacji. A o Sośnicę i o górników z Sośnicy to się nie martw, bo po twoim wpisie widać jak się martwisz, więc nie zawracaj sobie tym głowy bo będzie Cię bolała i znowu zapisz to na Sośnicę.

 • Jankowice 3 lutego 2018 07:54:40
  Profile Avatar

  Kolego STES , Sośnica nie wyssała Makoszowy bo nie miała czego wyssać bo ją sami żeście wyssali razem z dyrekcją i Związkowcami. A ten węgiel co zalega na Makoszowach to go sobie weś i sprzedaj te bardziej ze ściany łz02, bo to do węgla nie podobne gdyż jest tam 70% kamienia. Więc jak piszesz to pisz prawdę a nie oszczerstwa w stosunku do Kopalni Sośnica.

 • Górnik z pgg knurów 3 lutego 2018 07:42:09
  Profile Avatar

  Pisarczyk knurów też jest zagrożony w JSW, dlatego że tam trzeba wydać na inwestycje 2 mld złoty A JSW na to nie stać, a po drugie jak by nie Szczygłowice to też by ją zamki. A po drugie to nie wypisuje bredni na kopalnię w której pracujesz, jak widać po twoim wpisie to najlepiej to byś nic nie robił tylko kasę brał. A najlepiej jak coś Ci nie pasuje to się zwolnij A nie narzekaj leniu jeden, ciesz się że masz pracę.

 • Zefir25 2 lutego 2018 20:10:48
  Profile Avatar

  Nie poddamy się i bedziemy fedrować mino UE

 • Krzysiek 2 lutego 2018 19:20:49
  Profile Avatar

  Damy wam czyli KWK Sośnica jeszcze trochę czasu a potem do piachu i bez łez. Jestem byłym pracownikiem KWK Makoszowy i pamiętam trochę. Na innych kopalniach też jest praca i są wypłaty to ku pocieszeniu .

 • stes 2 lutego 2018 18:23:35
  Profile Avatar

  Sośnica... i wszystko wiadomo. Wyssała Makoszowy, przejmuje jej zasoby, a wynik poprawia 'swoim' węglem zalegającym składy na Makoszowach.

 • olo 2 lutego 2018 17:00:57
  Profile Avatar

  Zdzisław-nie martw się o kolegów z kredytami bo wszędzie są braki i będą alokacje , wyczuwam raczej troskę o bandę nierob**w jadących na garbie górników i pseudo zwącholi na usługach dyrektora. Panowie pora okurzyć łopaty!

 • Pisarczyk 2 lutego 2018 16:52:32
  Profile Avatar

  Wszystko kosztem pracowników którzy robią za trzech i najlepiej na okrągło a pieniędzy nie widać bo ciągle ratujemy kopalnie , zaproponujcie załodze przejscie na Knurów to zobaczycie jakie jest naprawdę morale i ilu chciało by zostać . Najważniejszy jest skip reszta się nie liczy.

 • Zdzisław 2 lutego 2018 13:25:41
  Profile Avatar

  Przestańcie oczerniać wreszcie Kopalnię Sośnica i całej załogi która na niej pracuje, bo tych waszych wypocin to się czytać nie da, przecież tam pracują wasi koledzy górnicy którzy mają na utrzymaniu rodziny i kredyty do spłacenia. Nie jest wam wstyd to co piszecie na temat tej Kopalni !!! Dostała szansę od Ministrów i Zarządu PGG to ją wykorzystała, teraz należą im się duże gratulacje za tak świetne wyniki jakie miała 2017 roku i Styczniu 2018 roku. Moje gratulacje Szanowni pracownicy Kopalni Sośnica za tak świetne wyniki, bo to jest wasza zasługa i nikt wam tego nie odbierze. Szczęść Wam Boże

 • piastol 2 lutego 2018 13:16:42
  Profile Avatar

  Takie programy naprawcze jakie dostała Kopalnia Sośnica powinny dostać wszystkie Kopalnie w Polskiej Grupie Górniczej S.A., bo na innych Kopalniach dzieję się o wiele gorzej i tym teraz trzeba się zająć panowie PREZESI a nie tylko na jednej Kopalni.

 • jaro 2 lutego 2018 13:11:47
  Profile Avatar

  Panie Harry Kopalnia Sośnica ma zasobów jeszcze na około 50 lat, więc nie pisz że się zasoby kończą jak nie wiesz. A pokaż mi bezpieczne kopalnie w Polsce, chyba że odkrywkowe. Następnym razem jak chcesz coś pisać o danej kopalni to się najpierw dowiedz jaka jest prawda, a nie wypisuj historyjek wyssanych z palca.

 • bartek z Rudy 2 lutego 2018 13:05:41
  Profile Avatar

  Maxsiu ty się nie martw o Sośnicę i o załogę, bo tam są mądrzejsze ZZ niż u was. A te bajeczkę i brednie że Makoszowy utrzymywały Sośnicę to zostaw dla swoich dzieci. Nie zazdrość tego co wam jako Makoszowy nie wyszło i możecie mieć tylko do siebie pretensję. A Sośnicy życzę coraz lepszych wyników, a Ministrom i Prezesowi Rogali dziękuję że dali szansę tej Kopalni.

 • górnik 2 lutego 2018 12:56:35
  Profile Avatar

  Do KRISA , sprzęt był kupowany na kopalnię Sośnica-Makoszowy,a nie na kopalnię Makoszowy więc ten sprzęt już został zapłacony i należy się go za darmo Kopalni Sośnica jak byś chciał wiedzieć. Więc jak się nie znasz to nie oczerniaj tej Kopalni. I teraz się nie dziw że zamknęli Makoszowy skoro ty piszesz takie bzdury. A Sośnicy trzeba pogratulować za to że osiągają tak świetne wyniki, bo mają świetną załogę .

 • KRIS 2 lutego 2018 12:25:23
  Profile Avatar

  soŚnic to wybitnie niebezpieczna kopalnia, a do tego wynik swÓj chwilowy swÓj robi kosztem makoszÓw zabierajĄc za pÓŁ darmo sprzĘt i maszyny, pracownikÓw i mieszkaŃcÓw gminy gieraŁtowice nie pŁacĄc i zaniŻajĄc odszkodowania. miga siĘ od odpowiedzialnoci za szkody, a ludzie muszĄ walczyĆ w sĄdach z tym pasoŻytem

 • Maxsiu 2 lutego 2018 11:44:19
  Profile Avatar

  Makoszowy was utrzymywali to jakos ciągli teraz czas zamknąc sosnice i kaj tera macie wasze związki

 • Harry 2 lutego 2018 09:32:22
  Profile Avatar

  Sośnica to coraz bardziej trudna kopalnia i złoża się kurczą i zagrożeń coraz więcej. Dzięki tym ludziom którzy są wyzyskiwani mamy mniej więcej dobre wyniki. Górnicy nie martwcie się przyjdą jeszcze dobre czasy dla górnictwa z normalną i kulturalną kadrą i bez nic niedziałających związków zawodowych.

 • makoszowy hajer 2 lutego 2018 09:11:15
  Profile Avatar

  Jak sama sośnica wypracowała 100 mln zysku a całe pgg 300mln i jeszcze się zastanawiają to jest chore ale co się dziwić polska

 • ze sośnicy 2 lutego 2018 08:53:44
  Profile Avatar

  Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

 • sośnik 1 lutego 2018 22:29:25
  Profile Avatar

  No niestety, na Sośnicy można wyczuć odrobinę entuzjazmu wśród załogi, ale czy można puścić w niepamięć straty jakie zostały narobione przez tyle lat? Ludzi wożą autobusami na Bojków, żeby skip nie musiał na jazdę ludzi stawać. Aktualnie z 3 ścian 11-13k ton, pytanie jak długo to utrzymamy

 • gleba 1 lutego 2018 16:48:12
  Profile Avatar

  Oczywiście, że wie. Sami to przyznali ze dwa dni temu, w artykule o 'inwestycjach'. Chodzi o Staszic lub Wesołą.

 • NickiXXX 1 lutego 2018 16:35:08
  Profile Avatar

  @ryl: ktora kopalnie obstawiasz? Wujek? Bolesław? Murcki? Piast?

 • ryl 1 lutego 2018 15:59:47
  Profile Avatar

  Może będzie gorsza kopalnia w całym PGG która dostanie nominacje do SRK zamiast Sosnicy. Mysle ze władza już dobrze wie która to kopalnia będzie.

 • b 1 lutego 2018 15:17:07
  Profile Avatar

  Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

 • BYLNM
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Śmiertelny wypadek w kopalni PGG
14 kwietnia 2021
10408
Rząd zgodził się na ustawowe gwarancje zatrudnienia
13 kwietnia 2021
6898
Coraz większy apetyt na węgiel
16 kwietnia 2021
6057
Porozumienie coraz bliżej
15 kwietnia 2021
5189
Dwudziestoletni górnik zmarł na szychcie
15 kwietnia 2021
4922
Ratownicy walczyli do końca
17 kwietnia 2021
4876
Negocjaje w sprawie umowy społecznej przerwane do wtorku
16 kwietnia 2021
4099
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Twoje urządzenie:
Partnerzy portalu