REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
4 listopada 2016 11:46 Polska Agencja Prasowa 7,288 odsłon

Górnictwo: model dalszego działania KHW pozostaje otwarty

Wiceprzewodniczący Solidarności w KHW Piotr Bienek ocenił, że przedstawiona koncepcja nie daje odpowiedzi o przyszłość całej ponad 13-tysięcznej załogi Holdingu
fot: Maciej Dorosiński

Katowicki Holding Węglowy (KHW) ma szansę na rentowność po obniżeniu kosztów działania, skupieniu wydobycia węgla w dwóch kopalniach oraz dokapitalizowaniu - wynika z wyliczeń zarządu spółki. Działająca w holdingu Solidarność jest sceptyczna wobec tych założeń.

Według informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności przedstawiona związkowcom koncepcja przewiduje, iż w holdingu docelowo zostaną dwie z obecnych czterech kopalń: Mysłowice-Wesoła, zatrudniająca ok. 4 tys. osób, oraz Murcki-Staszic z załogą liczącą 4,1 tys. osób, a także biuro zarządu zatrudniające 80 osób, czyli o 150 mniej niż obecnie. Dziś cały KHW zatrudnia 13,2 tys. pracowników. Do końca marca 2017 r. katowicka kopalnia Wieczorek i ruch Wujek miałyby zostać przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), a ruch Śląsk (rudzka część kopalni Wujek) miałby znaleźć się w spółce restrukturyzacyjnej 1 stycznia 2018 r.

Komentując informacje związkowców rzecznik KHW Wojciech Jaros podkreślił, że model dalszego działania holdingu pozostaje wciąż otwarty; toczą się na ten temat rozmowy i nie zapadły żadne decyzje. Kolejne spotkanie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i jego zastępcy Grzegorza Tobiszowskiego z zarządem i stroną społeczną KHW ma odbyć się ok. 20 listopada br. Rzecznik przyznał jednocześnie, że przedstawiona przez zarząd koncepcja zakłada skupienie wydobycia w dwóch kopalniach oraz obniżenie kosztów działalności.

- Przy założonym obniżeniu kosztu funkcjonowania kopalń przez skupienie wydobycia w Mysłowicach-Wesołej i Murckach-Staszicu (...) spółka - według wyliczeń zarządu - ma szanse dojścia do wyniku niegenerującego straty. Przy czym, potrzebne jest jej dokapitalizowanie, by przeszła przez rok 2017 - poinformował rzecznik.

Dodał, że po zakładanym przekazaniu infrastruktury powierzchniowej kopalń Wieczorek i Wujek do SRK, w Holdingu pozostanie i nadal będzie eksploatowana większość złóż węgla tych kopalń, zdatnych do wykorzystania.

Wiceprzewodniczący Solidarności w KHW Piotr Bienek ocenił, że przedstawiona koncepcja nie daje odpowiedzi o przyszłość całej ponad 13-tysięcznej załogi Holdingu.

- W ciągu 2017 r. uprawnienia do skorzystania z pakietu osłonowego uzyska 1,5 tys. pracowników holdingu, a 500 osób uzyska uprawnienia emerytalne. Co z pozostałymi ponad 3 tysiącami? Zwolnienia grupowe? - pytał Bienek cytowany przez biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Jego zdaniem nie ma szans, by tych pracowników przejęły Polska Grupa Górnicza i Jastrzębska Spółka Węglowa. Rzecznik KHW przyznał, że problem mógłby dotyczyć ok. 3 tys. osób, których mogą nie objąć działania osłonowe.

- Dlatego obecnie w spółce zbierane są wnioski potencjalnie chętnych do przejścia do SRK, oraz przeprowadzana jest etatyzacja. Chodzi o precyzyjne określenie skali problemu i odniesienie go do sytuacji konkretnych pracowników. Ministrowie zostali poinformowani o społecznym aspekcie, jaki tu się pojawia - powiedział Jaros.

Przedstawiciele KHW argumentują, iż niezależnie od struktury, jeśli kopalnie tworząceHolding mają osiągnąć stan umożliwiający funkcjonowanie w warunkach rynkowych, nie da się uniknąć wprowadzenia tego rodzaju zmian, a przesuwanie przekształceń w przyszłość nie jest właściwym rozwiązaniem.

Wątpliwości holdingowej Solidarności budzi też zakładana rezygnacja z wydobycia 1 mln ton węgla z ruchu Wujek w 2017 r.

- Kopalnia ma trafić w marcu do SRK. Jej pokłady ma co prawda wyfedrować załoga Murcki-Staszic, ale dopiero w 2018 r. W tym celu ma powstać przekop ze Staszica do Wujka. Nie wiemy, ile ten przekop będzie kosztował, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma w tym żadnego sensu ekonomicznego. Przecież i prościej i taniej byłoby, gdyby to załoga Wujka ten węgiel wydobyła - uważa Bienek.

Istotnym elementem koncepcji restrukturyzacji KHW są kwestie płacowe i inne zapisy Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy.

- Tu pole do dyskusji jest bardzo wąskie. W KHW zarobki są najniższe spośród wszystkich spółek węglowych. Możemy dyskutować np. o włączeniu pewnych elementów wynagrodzenia do stawek, ale Solidarność z pewnością nie zgodzi się na cięcia płac. Po prostu nie ma już z czego ciąć - podkreślił wiceszef "S" w Holdingu.

Przedstawiciele KHW nie komentują także pojawiających się w ostatnim czasie informacji na temat możliwości włączenia dwóch perspektywicznych kopalń KHW: Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła do Polskiej Grupy Górniczej. W piątkowym wywiadzie dla branżowego portalu nettg.pl nie odniósł się do tego także prezes PGG Tomasz Rogala: "To są decyzje i kompetencje naszego właściciela i nie będziemy tego komentować".

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Tagi
Więcej z kategorii
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (46) pokaż wszystkie
 • robol 8 listopada 2016 15:30:17
  Profile Avatar

  Do _kneflorza_ Bony dostawiają po to ,żeby się nie nudzili w trakcie roboty,tu się pójdą coś wykupić na bon ,po tym zaś mogą się coś zjeść ,po tym zaś idą srać i szychta zleci !

 • robol 7 listopada 2016 15:38:43
  Profile Avatar

  Może by tak Pai Magda Gessler przyjechała uzdrowić KHW ?

 • dolowy 7 listopada 2016 12:31:26
  Profile Avatar

  górnictwo nie potrzebuje tylu pracowników w dozorze (zwłaszcza takich co robią 3 zjazdy na rok) nie potrzebują tylu górników ani takiego wydobycia. Jak polska dalej będzie wydobywać 70 mln ton węgla rocznie to nic nie naprawimy. Wydobycie musi być mniejsze i tyle.

 • robispierre 7 listopada 2016 12:28:29
  Profile Avatar

  Bo wam sie wydaje ze górnictwo bedzie tak samo działało jak w latach 90. A tu nie. Skończyło sie eldorado, jak mieliscie w 2012 wielkie zyski na górnictwie to poszli zwąchole pod sejm i wywalczyli dwyżki i nowe zatrudnienia. A teraz co? Odbija się to czkawką.

 • Damian 7 listopada 2016 12:27:16
  Profile Avatar

  Dokładnie, tyle gadki o wychdozeniu na ulice a potem na materiałowym i tak fanty pochowane po szafkach i wynoszone z zakladu pod stołem, dlatego macie strate.

 • Walski 7 listopada 2016 10:30:55
  Profile Avatar

  Górnik z Wujka ma rację...potraficie się tylko użalać, straszyć wyjściem na ulice i robić burdy...a ilu z Was pomyślało o sobie i swoich rodzinach, żeby się przebranżowić i poszukać innych prac. Ślązacy zawsze byli zaradni, a teraz jesteście płaczkami za 5 groszy i trzymacie się tych kopalń jak jakiś pasożyt psiego ogona. Gdzie Wasz honor ?nie samym węglem żyje człowiek a słuchanie Waszych żalów jest groteskowe i żałosne jak cała Wasza branża bez perspektyw

 • kneflorz 7 listopada 2016 09:52:13
  Profile Avatar

  A ja się pytam z jakiej paki talony (bony profilaktyczne) dostaja dyspozytorzy, inspektorzy planistki i administracja???!!!

 • Bolec 7 listopada 2016 08:23:23
  Profile Avatar

  Treba pogonic ten zarząd, bo doprowadzają do upadku firmy. Kto tam jest, emeryt co 20 lat dołu nie widział i jakiś małolat co do tej pory rozliczał firemki z szuflady. Oni nie mają pojęcia co to duża firma górnicza i tylko o zwolnieniach potrafią gadać. Słuchaliće co prezez WP gadał na Wieczorku, to żenada i paranoja. Trza wyjśc na ulice i pokazac ze nie oddamy firmy. Ten Zarząd ją zniszczy.

 • sygnalista 6 listopada 2016 20:10:03
  Profile Avatar

  W jakim celu w weekendy wyłączane są liczniki skipów w wymienionych kopalniach? Może po to aby wydobycie wykazać na mega kopalniach które nie fedrują?

 • jozin 6 listopada 2016 18:23:58
  Profile Avatar

  Jestem za tym aby wyjsc na ulice. Tylko nie tak zeby strajkowac, bo to od razu mozemy klodka i keta wiazac na bramie. trzeba wziasc urlop zebrac sie i pojechac na poczatek pod siebie, niech maja odwage wyjsc i powiedziec nam to w twarz, szczegolnie tym mlodym ktorzy na kopalni maja juz co najmniej 10 lat dolu lub polmetek. Co mamy sie zwolnic bo teraz nie ma alokacji? nie po to zmarnowalem tyle lat pracy zeby teraz majac polowe przerobiona przebranzawiac sie i ciorac do 67. Czas ostrzyc kilofy!

 • tajemniczy 6 listopada 2016 13:24:37
  Profile Avatar

  Prawda jest taka że decyzje będą polityczne i podejmie je Warszawa bez względu na to czy będzie kopalnia któraś fedrować więcej lub mniej czy załogi będzie więcej czy mniej. Zrobią co chcą i nawet prezes czy związki nic nie poradzą jedyna szansa gdyby górnicy sami zawalczyli o swoje,ale czy jeszcze potraficie? Wasze związki sieją tylko zamęt,kiedyś górników obawiała się każda władza,każdy jak protestował czekał na wasze wsparcie,tylu twardych facetów,tylu wśród was kibiców itp ludzi i co?NIC

 • Do ujek 6 listopada 2016 12:34:40
  Profile Avatar

  Do ujek. I tak dla KHW bedziecie nie rentowni hehe :(

 • ujek 6 listopada 2016 12:33:12
  Profile Avatar

  Panowie górnicy napiszcie tylko szczerze ile poszczegolna kopalnia ma scian i przodkow i ile wydobywa na dzien. wujek: 1x sciana 3x przodek Wydobycie ze sciany ( fedruja tylko dwie zmiany a i b): niecałe 5000t/dzien Liczba załogi zjezdzajacej na dół na wszystkich zmianach: ok 400osob. Czyli okolo 10ton/górnika.

 • dd 6 listopada 2016 12:16:33
  Profile Avatar

  Mam jedno pytanie gdzie sa zwiazki bo jak POlowcy u wladzy to opony palili a teraz jakos cicho chyba wszyscy juz albo nowe auta kupili i maja nowka oponki albo spalili juz stare a nowych szkoda i za co ja place skladki aby wazeliniaze calowali sie z pisiorkami albo nad morzem w hoteu sie bawil

 • obserwator 6 listopada 2016 12:02:05
  Profile Avatar

  [dd] przeciez to logiczne ;) ze prezes Cudny, nie powie ze Staszic nie fedruje ;) ze wesola sie pali ;) Jakby mogl oczernic kopalnie ktore są "przyszloscia" polskiego gornictwa ;) Najlepiej wszystko zwalic caly kryzys na kopalnie Wujek, Slask, Wieczorek ;) ze kopalnie stale nie oplacalne ;) Mimo ze wykonuja plan PTE ponad norme ;) Moze Panie Cudny pora pokazac wyniki kopaln ?

 • emeryt 5 listopada 2016 21:16:55
  Profile Avatar

  Od lat wiadomo że KHW interesowało jedynie megakopalnia a Wujek i Śląsk tylko przeszkadzają w tym a że Wieczorek jest wiekową kopalnią to też do odstrzału . Natomiast te dwie pozostałe mają najwięcej załogi i spore kłopoty z fedrowaniem dziennym a co dopiero mówić o planie miesięcznym albo rocznym . Wieczorek i Wujek obydwa ruchy fedrują ponad plan mimo że fedrują na 50% możliwości bo o tym kto ile fedruje i kiedy decyduje zarząd KHW więc sami sobie odpowiedzcie kto dąży by wykazać że jest źle .

 • dd 5 listopada 2016 18:20:50
  Profile Avatar

  kopalnie wujek i wieczorek chcą zamknąć aby ratować Staszic która ma caly czas problemy z fedrowaniem wujek miał wybrać partie L której staszic niechcial a teraz jak sie sypie wegiel to przekopac sie na staszic aby mogl przetrwac dopóki nie rozetna partii po bozych darach a wujek zamknac bo sie nieoplaca trzymac PAN PREZES NIEDA ZROBIC SWOIM KRZYWDY ale niech poda jakie wydobycie jest w poszczxegolnych kopalniach

 • Erwin 5 listopada 2016 16:03:01
  Profile Avatar

  Trzeba się trzymać razem bo właśnie o to im chodzi aby poróżnić górnikow. I wtedy nas wywalą na bruk. Wszystkie kopalnie przyniosą zysk gdy pozbedziemy się balastu który nas ciągnie na dno. 5 prezesow i wszystkich nieproduktywnych darmozjadów którzy powinni dostawac 3000zł a reszta gdy beda wyniki finansowe a nie czy się stoi czy się leży 90000 się należy!

 • G***********ka 5 listopada 2016 12:36:26
  Profile Avatar

  Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

 • jozin 5 listopada 2016 09:58:49
  Profile Avatar

  Skonczcie na Wieczorku psy wieszac. Od kilku lat pomimo zanizaniu inwestycji kopalnia realizowala plan PTE i zawsze byla na plusie od 20 do 50 mln. to jest fakt! Zaloga zawsze potrafila stawic czola wyzwaniom. Gadanie ze kopalnia jest szczerpana jest nie na miejscu. Spokojnie 3-4 lata mogla by fedrowac. Tylko problem w tym ze PHW nie powstanie bo PGG chce wchlonac ale tylko dwie mega gruby MW i MS, a reszta aut, dlatego na szybko chca pozamykac 3 kopalnie i tu jest sedno sprawy. Decyzje zapadly!

 • Bronowiec 5 listopada 2016 09:00:10
  Profile Avatar

  słuchałem rozmów podczas posiedzeń ze strona społeczna, nie można opierac sie wyłącznie o tym ze złoże jest i mozna je wybrac. Owszem mozna je wybrac tez od strony innego zakładu. ZZ nie maja innego argumentu poza podniesieniem cen wegla

 • Brodacz 5 listopada 2016 08:58:53
  Profile Avatar

  Cudny to wiecej zrobił dla KHW niz zwąchole przez ostatnie lata. Kto powygrywał przetargi na roboty na przodku? Ilu związkowców na tym zarabia. To one dobijaja gornictwo bo sa pazerne, a pazerny zawsze dwa razy płaci.

 • Damian 5 listopada 2016 08:57:52
  Profile Avatar

  co te zwiazkowe emeryty zas fandzolą. co wam po koncesji do 2020 roku, trzeba wywali miliony zeby zakład funkcjonował a wydobywac mieliby tylko przez 4 lata? słaba inwestycja.

 • dobrej 5 listopada 2016 08:55:43
  Profile Avatar

  wieczorek ma strate na kazdej tonie dlatego nie oplaca sie tam dalej wydobywac, koszta zakładu sa za duze. Musisz wyłozyc wiecej pieniedzy niz zarobisz na fedrunku tam. Dlatego takie zakłady musza isc do likwidacji. Ciesz sie ze mozesz isc na urlop gorniczy

 • Wieczorek 4 listopada 2016 21:23:31
  Profile Avatar

  Panie Cudny i Gaj to wy zamkneliscie wieczorek a nie brak zloza wywaliles glownego dzisiaj dyrektora dopusciles do wladzy niespelnionego urzedowca z oug i mikolaja ktorzy zapisza sie w 196 letniej histori "Ci ktorzy zamkneli Wieczorek" zaloga wam tego nie zapomni .Szczesc Wam Boze.

 • gornik 4 listopada 2016 21:15:23
  Profile Avatar

  Sluchajcie Panowie.. KWK WIECZOREK ma rozpisane sciany przynajmniej do 2020. W tej kopalni jest naprawde dobry wegiel !!!!! ..i jeszcze pare fajnych scian do wybrania. Jak zamknal ta kopalnie ktos znowu nie zle sie oblowi premią :)) oni wcale nie mysla o zalodze ...tu chodzi tylko o swoje.... do kieszeni zeby zebrac !

 • aaa 4 listopada 2016 21:10:00
  Profile Avatar

  Wladze khw dobrze mysla... przeniesmy ludzi do Jastrzebskiej Spolki ...pozbedziemy sie ich... a oni sami i tak zrezygnuja ...a czemu ?? Bo zamiast 5 km do pracy beda miec 70 !

 • Jorguś 4 listopada 2016 20:40:46
  Profile Avatar

  Staszicowy,co ty pieprzysz?Jakie 2-3 przodki? 1"bs,dow 5,dow 4,4"bt,dow 1,ch bad.,7 cdf,8 cdf,na Bumechu przodek i pochylnia u Stasiaka,to są 2 przodki wg ciebie?

 • Staszic 4 listopada 2016 18:00:13
  Profile Avatar

  Do Tomek ; na staszicu masz 4 sciany za miesiac bedzie kolejna ktora jest zbrojona sc 5bt na dniach konczy fedrunek wiec gdzie ty masz 2 sciany? Twierdzisz ze staszic ma za duzo zalogi a gdzie przeniesli ludzi z murcek i kazimierza? Wlasnie na staszic,ciebie pewnie tez tu przeniosa i wtedy nie bedziesz marudzil ze za duzo jest zalogi. Dlaczego wspomnianych kolegow nie przeniesli na wujek lub wieczorek w wiekszej liczbie ? Sam wiesz ze wtedy tez mielibyscie cienko

 • staszicowy 4 listopada 2016 17:34:53
  Profile Avatar

  kolo tomek , staszic ma 4 sciany i 2 albo 3 przodki :)

 • zaso 4 listopada 2016 17:26:53
  Profile Avatar

  zmieŃmy zarzĄd i zwiĄzki!!!!!!!!!!!

 • zibi 4 listopada 2016 17:23:52
  Profile Avatar

  zwiĄzki z khw to sprzedajne emeryckie Ścierwo!!!

 • haj,an 4 listopada 2016 17:22:58
  Profile Avatar

  Wujek to kopalnia która zawsze przynosiła i teraz również przynosi zyski!!! Dlaczego zabijac kurę która znosi złote jaja??? Tylko po to by dac oddech na rok może 2 staszicowi i wesołęj???? Bez jaj! Na ujku pracuje poniżej tysiąca ludzi a dzienne wydobycie 5-6 000 ton, a jakby pozwolono nam fedrowac na 3 zmiany a nie jak teraz na 2 to byśmy mieli wydobycie w granicach 10 000 t na dobę na powiedzmy 1000 osób. GDZIE KUR... ZWIĄZKI >>>????

 • hzzz 4 listopada 2016 16:34:51
  Profile Avatar

  eLe rozcięte a oni węgiel staszicowi oddadzą, ale jaja... won z związkami z kopalni, won z emerytami w na garnuszkach kopalni, won z lewymi dniówkami, won z złodziejami dzierżawiącymi kombajny od famurów i innych firm około górniczych!!!

 • sokolnik 4 listopada 2016 16:03:34
  Profile Avatar

  A ilu panów z dozoru w ogole zjeżdża na dół?

 • cudownyMichal 4 listopada 2016 16:02:58
  Profile Avatar

  prawda to, Kontra i Kadra zawsze bedzie stała murem za swoimi, dlatego na grubach khw dalej robi po 500+ emerytów co juz od kilku lat powinni na działce trawniki kosic, wiadomo ze czesc mozna zostawic bo fachowcy ale panowie. Nie każdy co ma legitymacje zwiazkową to fachowiec, nie każdy co ma 20 lat stażu pracy to fachowiec.

 • Bartek 4 listopada 2016 16:01:13
  Profile Avatar

  akurat fachowiec z niego jest faktycznie. Widze ze emeryci ze zwiazków zawodowych pilnie strzega stanowisk swoich kolesi. W końcu dozór to rzecz swieta i nie do ruszenia

 • były pracownik 4 listopada 2016 15:49:47
  Profile Avatar

  o i jeszcze na Wujku i ruchu Śląsk co teraz zrobią Ci awansowani po znajomości tacy jak od pana związkowca z Kadry synalek w BHP ( nie sawowity debil...powiem że głupszy od ojca a myslałem ze on ma 1 miejsce a tu...syn go pobił ) drugi jest nadszt. elektrycznym..i z Solidarności niejaki Metanowy ten to kartki kserował i rozwieszał ale tatuś mu wydeptał....Pan Bie... odbijał lewe zjazdy żeby miec prawa emerytalne...do ZUSU ich podprowadzić trzeba....

 • były pracownik 4 listopada 2016 15:40:01
  Profile Avatar

  trzymam kciuki i wierze że Panu Prezesowi T Cudny uda się pozamiatać tymi kopalniami a szczególnie moją ulubioną Wujek-Śląsk tyle lat pracy w tym zakładzie..... najlepiej wspominam współprace z T Cudny... to jest super fachowiec.....naprawdę zasłużone stanowisko...powodzenia Panie Prezesie...

 • robol 4 listopada 2016 15:35:35
  Profile Avatar

  Jak emeryci czyli na zdjęciu widoczni związkowcy mogą mówić , ze bronią miejsc pracy dla górników ? Na taczki z tymi typami i po za kopalnię !

 • były pracownik 4 listopada 2016 15:33:47
  Profile Avatar

  hahah... zamknąc ten śląsk to jest fabryka smierci a nie węgla...o i jaki niemiły widok na PANÓW zwiazkowców na zdjęciu kawalarz z Kadry..ten tempy h.j umie tylko kawały opowiadać...jak zamkną ta kopalnie to przyjade się związkom osmiac w pysk..tej bandzie przygłupów i nieudaczników...

 • Marek 4 listopada 2016 13:48:59
  Profile Avatar

  Proponuje żeby Minister przyjechał na każdą z kopalń spotkał sie z dyrektorami kierownictwem itp.. i porozmawiał zobaczył jaki plan PTE jest założony jaki wykon jakie wydobycie na kazdej z osobna a nie że jedzie do siedziby KHW a oni im tylko mydlą oczy że to jest dobre a to złe .. Zarząd ino kłamie przedstawia nieprawdziwe dane !!

 • Tomek 4 listopada 2016 13:41:45
  Profile Avatar

  Najpierw niech ugaszą Wesoła (1 ściana 4 tyś załogi ) Stasicz (2 ściany 4 tyś załogi) to kto na nich robi Śląsk,Wujek,Wieczorek kopalnie które przynoszą zysk ale o tym sie nie mówi bo wszystko idzie na tamte kopalnie a nam wpisują straty z miesiąca na miesiąc ... I panowie na Śląsku 2 ściany 3 przodki i 1000 załogi i fedrujemy 5tyś na dobe przodki metry powyżej planu PTE i przynosimy zyski !! Obudzcie sie zarzynacie kury co wam znoszą złote jaja !!

 • Fabian 4 listopada 2016 13:34:51
  Profile Avatar

  no w końcu związki zaczęły rozsądnie mówić. Przy tej koncepcji 3 tys. ludzi może trafić na bruk, i będą to głownie dołowcy. Zarząd nie ma innej koncepcji jak tylko zmniejszanie załogi. przekazanie wieczorka , jedynej kopalni która przynosi jakiś zysk to jakaś paranoja. Czy oni wiedzą co robią. Może by nasi związkowcy wzięli przykład z górników z Kazimierza , którzy w 2014 spowodowali zmiany w zarządzie . Przecież ten plan to likwidacja spółki, bo co to za spółka z 2 kopalniami i to tak niepewnym

 • las 4 listopada 2016 13:29:47
  Profile Avatar

  dajmy na to ŚLĄSK trafia do SRK. Wybierane są wszystkie pokłady dokońca? co z załogą?. Jest przenoszona na SUPER HIPER Staszic i Wesołą czy zostaje pod SRK i sobie spokojnie fedruje dymając w dupę KHW?

 • Tomek 4 listopada 2016 12:29:05
  Profile Avatar

  A dlaczego nic nie mowi sie o Stasicu i Wesołej że generują miesięcznie straty !! Wszyscy dobrze wiedzą jak jest że to te kopalnie przynoszą straty a one mają zostac w strukturach KHW a Wujek , Śląsk i Wieczorek strat nie przynoszą !! i nie maja żadnego problemu z wydobywaniem co pozostałe 2 kopalnie które pozostają ... Dlaczego tak jest że tam gdzie jest węgiel i sie go wydobywa to kopalnie do SRK a dwie najwieksze kopalnie zaniedbane , zapalone , niefedrujące pozostana ?? MASAKRA !!

 • RBVCR
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Prawie cała załoga do zwolnienia. W czwartek akcja protestacyjna
12 czerwca 2024
45,187 odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]