Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.00 PLN (-2.19%)

KGHM Polska Miedź S.A.

281.20 PLN (+0.79%)

ORLEN S.A.

132.84 PLN (-0.12%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.72 PLN (-0.19%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.61 PLN (+1.05%)

Enea S.A.

24.82 PLN (+0.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.75 PLN (-2.96%)

Złoto

4 749.70 USD (+1.00%)

Srebro

75.01 USD (-0.69%)

Ropa naftowa

100.04 USD (-3.44%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.45%)

Miedź

5.66 USD (+0.06%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.00 PLN (-2.19%)

KGHM Polska Miedź S.A.

281.20 PLN (+0.79%)

ORLEN S.A.

132.84 PLN (-0.12%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.72 PLN (-0.19%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.61 PLN (+1.05%)

Enea S.A.

24.82 PLN (+0.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.75 PLN (-2.96%)

Złoto

4 749.70 USD (+1.00%)

Srebro

75.01 USD (-0.69%)

Ropa naftowa

100.04 USD (-3.44%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.45%)

Miedź

5.66 USD (+0.06%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Górnictwo: Bank udzielił kredytu KGHM, miliony dolarów na finansowanie celów korporacyjnych

fot: Krystian Krawczyk

Ekonomiści uważają, że nadwyżka oszczędności nadal będzie wynosić średnio około 40 proc. powyżej poziomów sprzed kryzysu pod koniec 2021 r.

fot: Krystian Krawczyk

PKO Bank Polski podpisał z KGHM Polska Miedź umowę niezabezpieczonego kredytu w wysokości 250 mln dolarów. Jak podały służby prasowe miedziowego koncernu, bank udzielił finansowania w formie odnawialnych linii kredytowych.

Jak podano, to kontynuacja strategicznego podejścia KGHM zapewniającego stabilność finansową w oparciu o zdywersyfikowaną strukturę finansowania Grupy Kapitałowej na instrumentach długoterminowych. Kredyt będzie przeznaczony na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych, w tym na refinansowanie zadłużenia w kwocie 150 mln dolarów z tytułu kredytu udzielonego przez PKO BP w 2018 r. Pozostała kwota dostępnego kredytu zwiększy możliwość wsparcia rozwoju inwestycji, w tym związanych z zieloną transformacją spółki.

Okres dostępności kredytu wynosi 5 lat z możliwością dwukrotnego przedłużenia o 1 rok. Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest ustalane w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej równej wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę.

– Konsekwentnie optymalizujemy nasze finansowanie i sięgamy po długoterminowe instrumenty finansowe. Kredyt udzielony przez PKO Bank Polski dowodzi naszej biznesowej wiarygodności i zwiększa możliwości inwestycyjne. Zaufanie banku przekuwamy na solidne i satysfakcjonujące wyniki spółki – powiedział wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych Mateusz Wodejko.

– Cieszymy się z naszej wieloletniej współpracy z tak ważną Grupą jak KGHM. Rozwiązanie, które zaproponował klientowi nasz bank jest przykładem indywidualnego podejścia do jego potrzeb w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Przemysł ciężki i wydobywczy jest ważnym elementem polskiej gospodarki. Dzięki doświadczeniu i globalnej pozycji grupy oraz współpracy z silnym finansowym partnerem jakim jest PKO Bank Polski, dzisiejsze wyzwania stojące przed KGHM oraz polską gospodarką będą łatwiejsze do osiągnięcia, a zielona transformacja, która jest dla naszego banku jednym z celów strategicznych, będzie realizowana szybciej – mówi wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego Paweł Gruza.

KGHM od wielu lat, z satysfakcją współpracuje z Bankiem PKO BP SA w różnych obszarach bankowości. Bank zapewnia bezpieczeństwo finansowe w formie środków obrotowych, linii gwarancyjnych oraz linii na akredytywy, potrzebnych do obsługi kontraktów z dostawcami i podwykonawcami.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW: Kolejny krok w sprawie sprzedaży spółek na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu

Zaledwie pół godziny trwało - zwołane na 31 marca - nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas krótkich obrad zgodzono się się na ustanowienie zabezpieczeń na majątkach dwóch kopalń. Chodzi o przedwstępną umowę sprzedaży należących do Grupy JSW spółek - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Jastrzębskie Zakłady Remontowe na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Prezes SRK: Nie jesteśmy już wyłącznie likwidatorem kopalń, staliśmy się moderatorem zmian w regionie

Rozmowa z JAROSŁAWEM WIESZOŁKIEM, prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Na przygotowanie Wielkanocy statystyczny Polak wyda 527 zł

Na organizację nadchodzących świąt wielkanocnych co czwarty Polak przeznaczy więcej pieniędzy niż rok temu; największym wydatkiem będą mięsa i wędliny, jajka, nabiał, warzywa i owoce - wynika z badania BIG InfoMonitor. Jedna osoba wyda przeciętnie 527 zł.

Zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków: Podwyżka opłat za przejazd nie odzwierciedla kosztów

Wprowadzana od 1 kwietnia podwyżka opłat za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków nie odzwierciedla w pełni realnego wzrostu kosztów - napisał w rozesłanym we wtorek oświadczeniu zarządca koncesyjnego odcinka A4, spółka Stalexport Autostrada Małopolska.