Energetyka: firmy sektora z nagrodą gospodarczą Polskiego Radia

1498292013 budynek polskie radio

fot: Polskie Radio

Polskie Radio po raz pierwszy przyznało swoje nagrody gospodarcze

fot: Polskie Radio

Koncerny PKN Orlen, PGNiG i Grupa PGE znalazły się wśród laureatów Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia. Nagroda została wręczona w piątek (23 czerwca) po raz pierwszy podczas uroczystej gali w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Oprócz energetycznych gigantów nagrodzono też spółk Hyper Poland za "przełomowe rozwiązanie" (innowacje), PZU za repolonizację banku Pekao razem z PKO BP, LOT i Agencja Rozwoju Przemysłu, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych za promocję za granicą, 

PKN Orlen wyrał w kategorii Filantrop Polski - to nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną. PKN Orlen wygrał za dużą aktywność w organizowaniu szeregu kampanii społecznych i prozdrowotnych. Drugie miejsce zajął Totalizator Sportowy, a trzecie Grupa PGE.

PGNiG wygrało w kategorii Dobry Zarząd, czyli otrzymało nagrodę dla zarządu, dla którego wynik finansowy nie stanowi jedynego priorytetu w prowadzonej firmie.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia, jak uzasadniali organizatorzy, mają stanowić prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich przedsiębiorców, którzy w szczególnie istotny sposób przyczyniają się do rozwoju ojczystej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną.

Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonała kapituła, złożona z członków Zarządu Polskiego Radia S.A., Redaktora Naczelnego Redakcji Gospodarczej PR, Dyrektora Polskiego Radia 24 oraz ekspertów z dziedziny gospodarki i ekonomii.

Wicedyrektor radiowej Trójki Wojciech Surmacz, jeden z pomysłodawców nagrody, pytany był przez dziennikarzy, dlaczego Polskie Radio SA zdecydowało się przyznać nagrodę akurat teraz. Zwracał uwagę, że polska gospodarka przeżywa akurat okres wyjątkowej koniunktury, wszystkie wskaźniki są rekordowo wysokie, więc warto akurat w tym momencie nagradzać firmy, które są współtwórcami tego sukcesu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.