Lista artykułów

1594721783 orlenobajtek

Związkowcy pytali o przyszłość firmy

O możliwościach współpracy, przyszłej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia Grupy Kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen rozmawiali z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w Grupie Kapitałowej PGNiG prezesi: Jerzy Kwieciński (PGNiG) i Daniel Obajtek (PKN Orlen) - poinformowały służby prasowe spółek.  Podczas spotkania prezes PGNiG Jerzy

Metan zabrał im życie

W piątek, 18 września, minie 11 lat od jednej z największych katastrof w polskim górnictwie. To właśnie tego dnia w 2009 r. w ruchu Śląsk kopalni Wujek doszło do zapalenia się metanu, a potem do jego wybuchu. W wyniku tragedii, która miała miejsce 1050 m pod ziemią, zginęło 20 górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. O ofiarach tej katastrofy przypomina pomnik, który

Pożar w Sosnowcu opanowany

Pożar, który w środę, 16 września, wybuchł na składowisku odpadów w Sosnowcu jest już opanowany - poinformowały w czwartek rano, 17 września, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.  Przypomnijmy, że pożar wybuchł po godz. 17.00 i objął ok. 7 500 m2 powierzchni, na której znajdowały się substancje chemiczne. Kłęby dymu były widoczne m.in. w Katowicach,

W PGG nie stwierdzono nowych przypadków koronawirusa

W Polskiej Grupie Górniczej obecnie zarażonych koronawirusem jest 37 pracowników - poinformowały w czwartek rano, 17 września, spółki prasowe spółki. W okresie ostatniej doby w PGG nie stwierdzono nowych zakażeń i odnotowano cztery ozdrowienia.   Od początku epidemii w spółce stwierdzono 3 235 zakażeń. Do tej pory z zakażeniem uporało się już 3 198 pracowników.  Na

Kłęby dymu nad Sosnowcem

We środę, 16 września, ok godz. 17.30 nad Sosnowcem pojawiły się kłęby dymu. Według nieoficjalnych informacji zapaliły się pojemniki z nieznaną substancją, które były zlokalizowane na składowisku przy ul. Radocha.  Na miejscu są już zastępy Straży Pożarnej z Sosnowca. Jest także grupa Ratownictwa Chemicznego z Katowic.   Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

W Górniczej o planach rządu i związkowych oczekiwaniach

Czy premier Morawiecki przyjedzie na Śląsk i będzie rozmawiać ze stroną społeczną na temat przyszłości górnictwa i energetyki oraz regionu? Na to pytanie wciąż nie poznaliśmy odpowiedzi. Jednak w najnowszym numerze Górniczej - który do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 17 września – wyjaśniamy, jakie są oczekiwania strony społecznej i jak prezentują się plany rządu. O

Bez nowych zakażeń koronawirusem w węglowej spółce

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie odnotowano w okresie ostatniej doby przypadku zakażenie koronawirusem - poinformowały w środę rano, 16 września, służby prasowe spółki.  Obecnie w JSW choruje 23 pracowników. Dzień wcześniej było ich 26.  Od początku wystąpienia epidemii łącznie zachorowało 4 146 pracowników JSW. Do dziś wyzdrowiały już 4 123 osoby. Na kwarantannie

Jedno zakażenie i siedem ozdrowień w górniczej spółce

W Polskiej Grupie Górniczej obecnie zarażonych koronawirusem jest 41 pracowników - poinformowały w środę rano, 16 września, spółki prasowe spółki. W okresie ostatniej doby w PGG odnotowano 1 zakażenie oraz 7 ozdrowień.  Od początku epidemii w spółce odnotowano 3 235 zakażeń. Do tej pory z zakażeniem uporało się już 3 194 pracowników.  Na kwarantannie przebywa obecnie 68