Lista artykułów

Mówimy TAK dla wiatraków

Polacy mają pozytywny stosunek do energii wiatrowej. To najważniejszy wniosek z badań, które w listopadzie ub.r. zostały przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Zdecydowanie popieramy rozwój lądowych farm wiatrowych i chcemy korzystać z energii wyprodukowanej przez morskie farmy wiatrowe. W badaniu, które przeprowadzono metodą CATI (Computer Assisted Telephone

1601555879 porabka zar pge eo

Jedyna w Polsce podziemna elektrownia szykuje się do remontu

PGE Energia Odnawialna przygotowuje się do modernizacji elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka – Żar - poinformowały w czwartek, 25 lutego, słuzby prasowe spółki. PGE EO jest na etapie wyboru inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował relizacje inwestycji. W pierwszej kolejności rozpocznie się modernizacja części technologicznej elektrowni dotycząca hydrozespołów wraz z

Koniec targów w sosnowieckim centrum

Koniec imprez targowych w sosnowieckim Expo Silesia. Spółka postanowiła wycofać się z tego rodzaju działalności z powodu pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Firma podała, że będzie dalej funkcjonować. Jednak nieruchomość będzie wykorzystywana w innych celach niż dotychczas. W marcu w obiekcie miały się odbyć targi SIBEX – Nowoczesny dom i ogród, targi grzewcze i instalacyjne

Cztery zakażenia i dwa ozdrowienia w PGG

W Polskiej Grupie Górniczej w ciągu ostatniej doby stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia kornawirusem oraz dwa ozdrowienia - poinformowały w czwartek, 25 lutego, służby prasowe PGG. Obecnie choruje 33 pracowników.  Od początku pandemii w PGG stwierdzono 4 586 zakażeń koronawirusem. Do tej pory wyzdrowiało 4 545 osób.  Na kwarantannie przebywa obecnie 60 osób. Dzień

PGE wstępnie raportuje

PGE Polska Grupa Energetyczna w środę, 24 lutego, przedstawiła wstępne wyniki finansowe i operacyjne za rok 2020.  W raporcie bieżącym poinformowano, że według wstępnych szacunków produkcja energii elektrycznej netto w 2020 r. w jednostkach wytwórczych Grupy PGE wyniosła 58,14 TWh. Z czego 29,79 TWh pochodziło z węgla brunatnego. Natomiast wolumen dystrybucji wyniósł 35,67 TWh,

1614183224 geomatyka jsw

O roli geoinformatyki w górnictwie

Środa, 24 lutego, była pierwszym dniem konferencji online „Geomatyka Górnicza – rola geoinformatyki w cyfrowej transformacji górniczej danych przestrzennych”, podczas której Jastrzębska Spółka Węglowa podzieliła się własnymi doświadczeniami w zakresie planowania oraz zarządzania jakością prowadzonej eksploatacji i sprzedawanego surowca.  - Myśląc i mówiąc o

1602063787 face mask 4986596 1280

Koniec szalików i chust - rząd przedstawił nowe obostrzenia

Od soboty, 27 lutego, obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic - taką informację przekazał w środę, 24 lutego, na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto zdecydowano się wprowadzić kolejne obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną. Przypomnijmy, że w

W Górniczej pożegnanie z wielkopolskim węglem

W najbliższym numerze Górniczej, który do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 25 lutego, żegnamy się z węglem z odkrywki Adamów. Wielkopolska kopalnia po 62 latach zakończyła eksploatację. Przedstawiamy okoliczności, w jakich wybrano ostatnia tonę urobku. Na bieżąco monitorujemy także pracę nad umową społeczną dla górnictwa. Strony ostatni raz spotkały się we wtorek, 23