Lista artykułów

Ekologia: bytomskie parki będą rewitalizowane

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wspomaga rewitalizację parków w regionie. Tym razem 553 tys. zł trafi do Bytomia. Środki przeznaczone zostaną na kompleksową przebudowę zieleni w trzech tamtejszych parkach. Kompleksowej przebudowy wymaga zwłaszcza zieleń w zabytkowym Parku im F. Kachla, będącym jednym z najstarszych tego typu miejsc

1333690377 flag of the czech republic 2007 prague

Konferencje: obradowała czeska szkoła eksploatacji podziemnej

W Uniwersytecie Technicznym Wyższej Szkole Górniczej w Ostrawie debatowano o innowacyjności w górnictwie. W konferencji udział wzięło ponad sto uczestników, reprezentujących 55 firm, instytucji i uczelni wyższych z Czech i zagranicy. Wygłoszono ponad 40 referatów. Wysoko oceniono zwłaszcza wystąpienia polskich naukowców i praktyków.Prof.

Rozliczamy się z fiskusem - wyślij PIT elektronicznie

Zasady rozliczeń rocznych podatku dochodowego wyjaśnia Jarosław Szczepański z I Urzędu Skarbowego w Katowicach.Urzędy skarbowe zachęcają wszystkich podatników do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczą. Wysłanie zeznania podatkowego przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem jego złożenia. Można to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego,

Kraków: studencka debata zakończyła XXIII SEP

Dobiegła końca XXIII Szkoła Eksploatacji podziemnej w Krakowie. Ostatniego dnia obrad (28 lutego br.) studenci ośmiu wyższych uczelni kształcących w specjalnościach górniczych dyskutowali o przyszłości górnictwa, przedstawiając krótkie prezentacje na temat swoich uczelni. Wymieniano również poglądy na temat sytuacji przemysłu wydobywczego w swoich

XXIII SEP: zdrowy górnik na duchu i ciele

Problemy bezpieczeństwa pracy w górnictwie zdominowały w czwartek (27 lutego) obrady trwającej w Krakowie XXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Prócz nowoczesnej techniki, której zadaniem jest usprawnienie pracy w kopalniach, przy jednoczesnym podnoszeniu standardów bezpieczeństwa, pracodawcy coraz większy nacisk kładą na profilaktykę zdrowotną

Górnictwo: polscy studenci najlepsi w turnieju

Dominik Spychała z Politechniki Wrocławskiej triumfował w tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Górniczej, która odbyła się w środę (26 lutego) w ZKWK Guido w Zabrzu. Drugim miejscem podzielili się Leszek Siemianowski z Politechniki Śląskiej i Rafał Spyra reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Górnictwo: wczoraj – PKW, dziś – Tauron Wydobycie

Południowy Koncern Węglowy – spółka wydobywcza z Grupy Tauron – zmienił nazwę na Tauron Wydobycie. Sąd zarejestrował już zmianę nazwy spółki.

XXIII SEP: o zgazowaniu i materiałach wybuchowych

W Krakowie już po raz 23. odbywa się Szkoła Eksploatacji Podziemnej. W czasie drugiego dnia obrad rozmawiano m.in. o szansach i barierach dotyczących procesu podziemnego zgazowania węgla. Głos w tym temacie zabrał m.in. prof. Marek Nieć z Polskiej Akademii Nauk.W czasie obrad poinformowano, że 18 marca znane będą wyniki badań nad możliwością podziemnego zgazowania węgla w polskich