Lista artykułów

1383904212 sejm sala

Sejm: gotowi głosować ustawę górniczą

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna ds. energetyki i surowców energetycznych pozytywnie zaakceptowała wszystkie poprawki do ustawy o funkcjonowaniu górnictwa, które w środę (21 stycznia) wprowadził Senat - poinformował portal nettg.pl poseł Krzysztof Gadowski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki.

Górnictwo: ustawa węglowa trafi pod obrady Sejmu

Senat przyjął w środę (21 stycznia) wszystkie poprawki do Ustawy o funkcjonowaniu górnictwa zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy stroną rządową, Międzyzwiązkowym Komitetem Prostestacyjno-Strajkowym, zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w Kompanii Węglowej oraz zarządami Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Kompanii Węglowej i Węglokoksu.Jak

Górnictwo: najpierw ustawa, później kampania informacyjna

Nie będzie zwolnień wśród pracowników dołowych Kompanii Węglowej - podkreślano podczas konferencji Regionalnego Zespołu ds. Zatrudnienia w Górnictwie, który obradował w środę (21 stycznia) w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach.

Bilans: miliardy złotych dzięki górnictwu

W ciągu minionych czternastu lat kwoty wypracowane przez sektor węgla kamiennego osiągnęły poziom niemal 100 miliardów złotych. Zapłacone przez górnictwo należności związane z ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi sięgnęły 36,5 mld zł. Podatek od osób fizycznych i prawnych wyniósł prawie 14 mld zł. Opłaty i kary uregulowane na rzecz gmin, w tym opłata eksploatacyjna, zamknęły się kwotą 3,5 mld zł. Te dane bronią się same.

Zabrze: nie dadzą się, pójdą na Warszawę

Czwartkowy wieczór (15 bm.) pod kopalnią Sośnica-Makoszowy w Zabrzu. Przed wejściem do zakładu ustawiono koksioki. Wypisz wymaluj jak te z okresu stanu wojennego. Chętnych do rozgrzania zmarzniętych dłoni nie brakuje. Na niewielkim skwerku ustawiono trzy tablice, a na nich rysunki autorstwa dzieci. Na jednym z rysunków przejmujące hasło „Nie zamykajcie kopalni

Górnictwo: samorządowcy czekają na zaproszenie do rozmów

Śląscy samorządowcy wciąż czekają na zaproszenie do rozmów na temat przyszłości górnictwa. 15 bm. spotkali się w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, aby dyskutować, w jaki sposób pomóc regionowi i branży górniczej. Marszałek Wojciech Saługa zaprosił do dyskusji Małgorzatę Mańkę-Szulik – prezydent Zabrza, Grażynę Dziedzic - prezydenta

Znów zabrakło pomysłu na górnictwo

– Ceny węgla w Polsce, gdzie jedyne stabilne źródło popytu stanowi energetyka, pozostały ściśle skorelowane mz notowaniami na świecie, co w oczywisty sposób wpłynęło na kondycję sektora w górniczego w 2014 r. Odcisnęło się to piętnem na wynikach czołowych podmiotów wydobywczych, stawiając Kompanię Węglową w dramatycznej sytuacji, a JSW i KHW

Co złe na górnictwo

– O górnictwie mało gdzie mówi się pochlebnie. Często słyszy się opinie, że to sektor bogaty, więc można go oskarżać o wszystkie nieszczęścia, w tym również o zgubne losy dla cywilizacji ziemskiej, bo dewastuje środowisko, emituje substancje, które są przyczyną wszystkich chorób i nieszczęść, lub wydobywa surowce, które są