Lista artykułów

1520514645 tramwaj

Region: Tramwaje Śląskie z umową na 10 nowych pojazdów

10 jednoczłonowych tramwajów za niespełna 29 mln zł netto dostarczy Modertrans Poznań. Umowa pomiędzy poznańską społką a Tramwajami Śląskimi została podpisana w czwartek, 8 marca, w Chorzowie. Modertrans na realizację zadania ma czas do końca czerwca 2020 r. Umowa, którą podpisali Jarosław Bakinowski i Piotr Pawlak, wiceprezesi Zarządu Modertrans Poznań oraz Bolesław Knapik,

Koleje: Impulsy z Newagu dla woj. świętokrzyskiego

Newag SA wygrał przetarg, na dostawę 2 fabrycznie nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, który ogłosił samorząd woj. świętokrzyskiego. Producent z Nowego Sącza w ubiegłych latach dostarczył dla woj. świętokrzyskiego 6 pojazdów szynów.  Przetarg został ogłoszony w grudniu 2017 r., a wartość kontraktu to ponad prawie 44,4 mln zł

1520428721 rowerymiejskie

Gliwice: więcej miejskich rowerów

Od 1 kwietnia zostanie uruchomionych 5 nowych stacji Gliwickiego Roweru Miejskiego. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mieli do dyspozycji o 50 rowerów miejskich więcej. Nowe stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego zostaną uruchomione w Łabędach przy ul. Przyszowskiej (przy Centrum Kulturalno-Sportowym Łabędź), w Sośnicy przy ul. Sikorskiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Reymonta),

PKN Orlen: opłata emisyjna nie wpłynie na ceny paliw

Według PKN Orlen wprowadzenie dodatkowej opłaty emisyjnej nie będzie miało wpływu na cenę paliw na stacjach benzynowych. Koncern powołuje się na przeprowadzone w tej kwestii analizy. Wprowadzenie opłaty emisyjnej zakłada najnowsza wersja projektu nowelizacji ustawy o biopaliwach. Nowa opłata ma wynieść 8 gr na każdym litrze sprzedawanej benzyzny lub oleju napędowego. Wniskodawcą

Negatywnie oceniamy działania resortu środowiska

- W sprawie uproszczenia procedury uzyskiwania i przedłużania koncesji wydobywczych trzeba ocenić działanie Ministerstw Środowiska negatywnie - powiedział reporterowi portalu nettg.pl Jarosław Grzesik, lider górniczej Solidarności, po posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników w poniedziałek, 5 marca, w Katowicach. Na spotkaniu przedstawiono m.in.

Pilna potrzeba uchwalenia regulacji dotyczących koncesji

Kwestia przyspieszenia prac na uproszczeniem procedury przedłużania koncesji na wydobycie węgla ma zostać poruszona podczas wtorkowego posiedzenia rządu. - Trzeba również zastanowić się nad „puszczeniem” samej poprawki prawa geologicznego i górniczego dotyczącego koncesji. To jest do rozważenia, ale tę kwestię musi rozstrzygnąć Ministerstwo Środowiska – zastrzegł

Górnictwo: Zespół Trójstronny o koncesjach, wynikach i płacach

Kwestia uproszczenia procedur odnawiania koncesji górniczych była jednym z głównych tematów podczas Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, który spotkał się w poniedziałek, 5 marca, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkiego.  Sprawa przedłużenia koncesji wydobywczych dla kopalń węgla kamiennego i brunatnego wzbudziła też duże emocje. Zarówno strona

1520001185 parkchrobrego

Gliwice: rewitalizacja parku za 7,8 mln zł

Na modernizację Parku Chrobrego z miejskiego budżetu zostanie przeznaczone ok. 6,5 mln zł. Dodatkowe 1,3 mln zł Gliwice pozyskały na ten cel ze środków unijnych. Prace mają się zakończyć w drugiej połowie tego roku. Nowościami w Parku Chrobrego będą m.in. podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa,