Piotr Litwa ponownie prezesem Wyższego Urzędu Górniczego
Piotr Litwa został nowym prezesem Wyższego Urzędu Górniczego - poinformował WUG we wtorek, 4 czerwca, na stronie internetowej. Piotr Litwa był już szefem nadzoru górniczego w latach 2008-2014. Był także wojewodą śląskim. „W dniu 3 czerwca 2024 r., na podstawie art. 165 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2023 r. poz. 633, z późn. zm.)